Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Naše tělo

Červen – měsíc zasvěcený ženské energii

Červen je pro většinu z nás příjemným měsícem. Léto je celé před námi, dny jsou dlouhé a my jsme nabiti energií, kterou přičítáme blížící se dovolené a prázdninám. Už v dávných dobách si ale lidé všimli, že jsou v tomto období aktivnější, a přičítali to letnímu slunovratu.

Po lásce a rovnováze toužíme všichni

Lásku potřebujeme celý život – od rodičů, partnerů nebo tu, kterou cítíme a dostáváme od svých dětí. Základem je však mít lásku sami k sobě, potom je naše tělo v rovnováze. Když naše tělo nebo naši duši něco trápí a tyto dvě části nejsou ve vzájemné harmonii, trpíme a lásku nedokážeme naplno přijmout ani dávat.

Pomocník s malými rozměry, ale velkými účinky

Konečně se snad už dočkáme teplých dní. Zkuste si vzpomenout na letní dny svého dětství. Bezstarostné lítání venku, kdy nás domů dostal jen hlad, žízeň a občas také nějaké to drobné poranění.

Účinná přírodní pomoc při ženských intimních potížích

Potkala jste muže, který vám totálně popletl hlavu. Stává se to v sedmnácti, třiceti i v padesáti. Vše se zdá být skvělé, už došlo i na sex. Co si budeme povídat, většinou ten první sex nebývá zrovna nejlepší. Ten nastane, až když se pár sladí. Ale namísto ladění řešíte problém – vaginální mykózu a s ní spojený výtok. Co teď rychle s tím?

Gumoví medvídci vaše klouby nespasí

Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo má za sebou výměnu kyčelního kloubu, trpí artrózou anebo má jiné pohybové obtíže. „To je věkem“, mávnete nad tím nejspíše rukou, zvlášť pokud máte stáří ještě daleko. Potížemi s klouby ovšem trpí i mladší ročníky.

Vezměte si Mrtvé moře domů

Mrtvé moře je pro své léčivé a kosmetické účinky známo již odedávna. Je to především kvůli minerálům ve vysoké koncentraci, které obsahuje. Voda z Mrtvého moře je desetkrát slanější, než jakékoliv jiné moře na světě. Proč je ale natolik blahodárné a jak si ho můžeme užít i u nás doma?

Vůně pro útulný domov

Asi každý, kdo se zajímá o zdravý životní styl, si hlídá složení potravin, které konzumuje. Stejně tak nekoupí tu nejlevnější kosmetiku v supermarketu, vyhne se přípravkům s vysokým obsahem chemických látek a dá přednost přírodnímu složení. Co ale další věci, kterými se obklopujeme? Například „stromečky“ do auta?

Dopřejte si péči jako arabská princezna nebo šarmantní Pařížanka

Stále více lidí přestává věřit tvrzením o nezávadnosti kosmetických přípravků s chemickými přísadami a dává přednost síle přírody. Novinkou na českém a slovenském trhu je přírodní kosmetika Hristina, která se s úspěchem prodává ve Spojených arabských emirátech, v Rusku, Bulharsku, Itálii, Francii nebo Španělsku.

Šetřme přírodu pro naše potomky

Každá budoucí maminka, která se jen trochu zajímá o ekologii, řeší dilema, jakou drogerii a jaké plenky bude pro své maličké používat. Otázek je mnoho a odpovědí také. Proč vlastně platit více za dětskou drogerii bez chemie? Jací strašáci číhají v jednorázových plenách?

Prodlužte si život v sauně

Finové milují sauny a tamní vědci se rozhodli vyzkoumat souvislost mezi pravidelným saunováním a dlouhověkostí. Výsledky mluví jasně - finská sauna snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob a mozkových příhod a prodlužuje tak život.

Vyzkoušejte čerstvý rybí olej z Norska

Rybí olej evokuje u našich rodičů či prarodičů nepříjemnou vzpomínku na období po válce, kdy lidé potřebovali doplnit chybějící látky důležité pro správný vývoj. Spolknout lžíci rybího tuku vyžadovalo velké sebezapření. Dnešní přípravky už se ale naštěstí s chutí poválečného rybího tuku nemohou srovnávat a zjednodušil se i způsob podávání.

Veletrh FOR SENIOR oslaví desáté výročí ve sportovním duchu

Jubilejní desátý ročník oslaví letos veletrh pro plnohodnotný aktivní život ve zralém věku FOR SENIOR. Stejně jako v předešlých letech se bude konat s dalšími třemi veletržními akcemi pod společným názvem FOR FAMILY ve dnech 7. – 10. dubna 2016 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Léčivá síla přírody

Možná jste si všimli, že se v lékárnách objevuje stále více přípravků založených na staletími prověřených léčivých účincích darů přírody. Například bylinek, rašeliny nebo mořské vody.

Léčba šedého zákalu

Šedý zákal se nejčastěji objevuje po 60. roce života a příčiny jeho vzniku nejsou zcela známé. Jedinou možnou léčbou tohoto nepříjemného onemocnění, které může vést až ke slepotě, je operace. V současné době je možné volit mezi ultrazvukovou a laserovou. Jak se šedý zákal projevuje a jak probíhá operace, se dočtete v našem článku.

Nebojujte s menopauzou, zkuste medicinální houby

Provázejí vás nepříjemné příznaky menopauzy? Trápí Vás PMS nebo bolestivá menstruace? Přestaňte polykat chemii a vyzkoušejte medicinální houby. MycoMeno pomůže vašemu tělu zvládnout tyto hormonální stavy díky síle přírody.

Zásaditá péče v těhotenství a pro miminka

Na začátku každého lidského života stojí těhotenství matky. Těchto devět měsíců je obdobím velké radosti a zodpovědného očekávání. Je ale také obdobím možných problémů týkajících se zdravotního stavu nastávající maminky a zdravého vývoje miminka.

7 tipů na detoxikační přípravky, které si zaslouží pozornost

Zdá se, že kdo dnes nedetoxikuje, ten jako by nebyl. Z detoxikace se stal částečně i módní trend, který je skloňován ve všech lifestylových časopisech a televizních pořadech podobného rázu. Na detoxikaci však rozhodně není nic špatného, právě naopak.

Jak vůně ovlivňuje naše emoce?

Lidské tělo je téměř dokonalý stroj vytvořený přírodou. Aniž bychom si to uvědomovali, během minuty uvnitř nás dojde k tolika interakcím na buněčné úrovni, že kdybychom je vyjádřili číslem, nemálokdo by byl překvapen.

Houbami proti civilizačním chorobám: Chaga

Chaga neboli Inotus obliguus či rezavec šikmý je medicinální houba, která pochází z oblasti Ruska a Sibiře. Tato cizopasná houba patří mezi choroše do čeledi kožovitých. Pomáhá při léčbě mnoha patologických stavů a využívá se nejen v tradiční medicíně. Jaké jsou její vědecky prokázané účinky a pro koho je vhodná?

Trápí Vás vysušená pokožka? Zkuste Epaderm Ointment

Tento přípravek neobsahuje parabeny, barviva ani jiné dráždivé přísady, je bez parfemace. Díky svému složení je vhodný i pro kojence. Na kůži přitom nevytváří mastný povrch a velmi rychle se vstřebává.