Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Životní styl

Jste na výletě v Praze? A víte, kam na dobrý oběd či večeři?

Určitě znáte ten pocit, kdy jste na dovolené či výletě v jiném městě a nevíte kde se v záplavě restaurací dobře najíst. O to těžší to je, pokud jste v Praze, která vám snad v každé ulici nabídne některou z místních provozoven. Máme pro vás trojici tipů, jaké adresy stojí za navštívenou.

Jak řešit bolesti zad a krční páteře

Bolesti zad a krční páteře představují nepříjemný problém, se kterým se v dnešní době potýká stále více lidí. Za vznikem těchto bolestí nejčastěji může nevhodně zvolená matrace a polštář, na kterém každý den spíme.

Jak dětem udržet zdravá záda

Nemoci pohybové soustavy jsou jednou z nejčastějších příčin pracovní neschopnosti. A přitom nemocem zad se dá snadno zabránit dobrou prevencí. Ta však musí začít už v útlém věku.

Tvrdá kůže na patách není nutností

Ztvrdlá kůže na chodidlech je jednou z nepříjemných známek přibývajícího věku. Není však nutné na tvrdou kůži s prasklinami či mozoly rezignovat, řešení v podobě účinného krému naštěstí existuje.

Zdravé grilování? Proč ne s Russell Hobbs

Grilování patří mezi mé oblíbené způsoby úpravy jídel. Dlouho jsem hledala nějaký gril, který by mi pomohl s přípravou zdravého jídla a potom jsem narazila na kontaktní gril, který odvádí přebytečný tuk. A co vše umí?

Jak se nezranit při práci na zahradě

Léto je plné práce i radosti, kterou s sebou přináší zahrada. Na ženy čeká spousta práce s trávníkem, skalkami či záhony. Na pány čeká údržba pergoly, dvorku nebo stromů.

Stereotyp ubíjí, lázně nabíjí

Když se dříve řeklo „vyhořet“, každý si vybavil zničený domov a očouzené stěny. Dnes je větší pravděpodobnost, že vyhoříte zevnitř. V obou případech platí, že důležitá je prevence: u psychického vyhoření to může být třeba relaxační pobyt.

3 důvody, proč vaše tělo ocení pobyt u moře

Také se po dlouhé zimě nemůžete dočkat, až v létě vyrazíte na vysněnou dovolenou? Věřte tomu, že za výpravu k moři vám vaše tělo jen poděkuje. Přečtěte si, jaké blahodárné účinky má moře na naše zdraví, a získejte další tři důvody, proč si musíte naplánovat dovolenou na tento rok co nejdříve.

Do lázní sami, nebo s rodinou?

Nepatříte zrovna mezi milovníky zimních radovánek a celou zimu byste nejraději strávili někde v teple? Nenuťte se do toho, co vám nesedí, a raději vyzkoušejte některý ze zimních lázeňských pobytů.

Když je čas na výměnu polštáře a matrace

Asi většina z nás zažila někdy bolest zad, ty jsou v naší republice dokonce druhým nejčastějším důvodem neschopenky. Aby se problémy se zády nezhoršovaly, je potřeba nejen se pravidelně hýbat, ale také spát na kvalitním lůžku.

Inspirace na praktické dárky, které potěší

Vánoční šílenství je opět v plném proudu a nám nezbývá než přemýšlet, co komu nadělíme pod stromeček. Někdo už má dárky vyřešené od léta a jiní právě panikaří, co že má ten Ježíšek přinést. Připravili jsme si pro Ježíška hned několik tipů.

Nezmeškejte oblíbený veletrh STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY

Přemýšlíte, jaké vánoční dárky pořídit svým nejbližším? Inspirací pro vás bude největší předvánoční veletrh STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY. Na veletrhu najedete nejen dárkové zboží, hračky, módu, dekorace, ale také potřeby do domácnosti nebo potraviny a nápoje. Veletrh se uskuteční od 8. do 11. prosince 2016 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Pozor na nepříjemné opruzeniny

Výlety, sportovní aktivity, čas strávený venku. S tímto se pojí jedna nepříjemná věc, která trápí nejen děti, ale i dospělé a to je intertrigo neboli opruzeniny.

Ráj pro děti a jejich rodiče? Veletrhy FOR BABIES a FOR TOYS v Letňanech

Nejnovější nabídku hraček a her pro děti nabídne na podzim již tradiční veletrh FOR TOYS, který se bude konat společně se s veletrhem potřeb pro děti a kojence FOR BABIES ve dnech 6. – 9. října v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Přírodní kosmetika nemusí být drahá

Používání přírodní kosmetiky má hned dva příjemné aspekty – jednak nedodáváme našemu tělu škodlivé látky, a navíc ještě prospíváme přírodě, kterou jinak chemická výroba masově vyráběných produktů poškozuje.

Zdravé podlahy: Vybíráme podlahu pro alergika

Podlahy volíme nejen podle vzhledu a svého vkusu, zařízení a účelu místnosti, ale rozhodující je často také údržba a cena. Kdo však má doma alergika, pro toho je na prvém místě jeho zdraví a proto hledá tzv. zdravé podlahy a varianty vhodné pro jeho zdravotní potřeby.

Útrobní tuk je daní z blahobytu

Viscerální neboli útrobní tuk se podílí na většině civilizačních onemocnění a trápí velkou část populace. Je uložen především v dutině břišní, kde má částečně i roli ochrany vnitřních orgánů. Pokud je však jeho množství zvýšené, může se objevit i v parenchymatozních orgánech (především játra a slinivka), což dále může vést k jejich poškození.

Jak širokou postel?

Vybírat do svého domova nábytek je krásnou, ale náročnou činností. Kromě toho, že je těžké vybrat ze široké nabídky, je ještě nutné sladit představy všech členů domácnosti, přemýšlet nad tím, aby nábytek plnil svou funkci i za několik let, a do toho se ještě většinou musíme vejít do finančního limitu.

Červen – měsíc zasvěcený ženské energii

Červen je pro většinu z nás příjemným měsícem. Léto je celé před námi, dny jsou dlouhé a my jsme nabiti energií, kterou přičítáme blížící se dovolené a prázdninám. Už v dávných dobách si ale lidé všimli, že jsou v tomto období aktivnější, a přičítali to letnímu slunovratu.

Vůně pro útulný domov

Asi každý, kdo se zajímá o zdravý životní styl, si hlídá složení potravin, které konzumuje. Stejně tak nekoupí tu nejlevnější kosmetiku v supermarketu, vyhne se přípravkům s vysokým obsahem chemických látek a dá přednost přírodnímu složení. Co ale další věci, kterými se obklopujeme? Například „stromečky“ do auta?
123