Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Tvrdá kůže na patách není nutností

Ztvrdlá kůže na chodidlech je jednou z nepříjemných známek přibývajícího věku. Není však nutné na tvrdou kůži s prasklinami či mozoly rezignovat, řešení v podobě účinného krému naštěstí existuje.

Naše chodidla jsou po celý život vystavena velké zátěži. Proto se také kůže v této oblasti skládá z pěti vrstev. Na chodidla působí váha celého těla, v těsné obuvi trpí nedostatečným prokrvením, u někoho problémy působí i poruchy metabolismu (třeba při cukrovce). Z těchto důvodů pokožka často ztvrdne, zhrubne, objevují se na ní praskliny nebo suché mozoly.

Urea – účinná a přirozená pomoc

Pravidelné promašťování krémem je určitě cesta správným směrem, ale bohužel většinou nestačí. Na potíže se suchou pokožkou se mnoha lidem osvědčuje používání krému s ureou. Tato látka, jinak zvaná též karbamid, je našemu tělu přirozená a dokáže s pokožkou doslova divy. Karbamid totiž váže vlhkost uvnitř pokožky, a hydratuje ji tak nejen zvnějšku, ale i zevnitř. Navíc napomáhá průniku dalších účinných látek do pokožky. Látka také urychluje odstranění mrtvých buněk suché kůže.

Hýčkejte svou pokožku pěnovým krémem

Krémem, který je díky vysoké koncentraci karbamidu přímo určený na suchou a ztvrdlou pokožku chodidel, je Glatte extra strong 15%. Účinky karbamidu jsou znásobeny pomocí rostlinného glycerinu, soli mléčné kyseliny, vzácného bambucké másla a avokádového oleje. Pomocí vysoké koncentrace karbamidu rychle a efektivně řeší již vzniklé potíže, ale lze jej používat i preventivně například před dovolenou u moře nebo naopak před zimní dovolenou, kde budete mít nohy většinu času v pevných lyžařských botách.

Obyklá regenerační kůra trvá 14 dní, během kterých pokožka změkne a zvláční, a to dlouhodobě. Silný účinek pěnivého krému Glatte se nevylučuje s jeho jemnou strukturou. Krém se rychle vstřebává, je bez zápachu a neobsahuje žádná barviva ani konzervanty.

Krém se prodává v praktickém 125ml balení, které při doporučeném způsobu použití vystačí až na 120 dávek. Zakoupíte ho běžně v kamenných i internetových lékárnách, například za výhodnou cenu v e-shopu nebo na specializované stránce společnosti Glatte.Čtěte na Medicínu:

Antioxidanty a jejich význam pro lidské zdraví

Ananasová šťáva

Vyzkoušejte mýdlo z čistého olivového oleje