Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Pleťové máslo z posvátného afrického stromu

Zdroj foto: pixabay.com

Každý, kdo se jen trošku zajímá o přírodní kosmetiku, se už určitě setkal s bambuckým máslem. V čem se skrývá jeho výjimečnost? 

Bambucké máslo je známé také pod anglickým názvem Shea Butter nebo karité. Získává se z ořechů stromu, který roste na území Afriky. Afričtí domorodci z rovníkové Afriky dokonce strom považují za posvátný a jeho plody se nesmějí trhat. Seberou se až poté, co sami dopadnou na zem.

Všestranná pomoc

Bambucké máslo je bohaté na nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A, D, E a F. Vitamín E (tokoferol) je nejdůležitější antioxidant v těle. Aniž by toto afričtí domorodci tušili, účinky bambuckého másla znají už po tisíce let. Bambucké  máslo pokožku nejen hydratuje, ale také zklidňuje a hojí a také ji chrání před škodlivými vlivy životního prostředí. Je skvělým balzámem po holení a epilaci. Pomáhá pokožce při alergiích, spálení od slunce či naopak omrzlinách. Můžete ho také použít jako první pomoc po bodnutí hmyzem nebo při drobných poraněních, jako jsou odřeniny a menší popáleniny. Výrazně vylepšuje stav popraskaných rukou a pat. V období těhotenství ho využijete na prevenci vzniku strijí. Je velice vhodné pro zralou pleť, protože zvyšuje její elasticitu a zpomaluje proces stárnutí. Nemusíte se obávat použití ani v případě, že máte přecitlivělou pokožku.

Bambucké máslo s granátovým jablkem a bez parfemace

Přísady, které zvýší účinek bambuckého másla

Bambucké máslo můžete zakoupit buď v čisté podobě, anebo v kombinaci s dalšími přírodními pomocníky, například aloe vera, čímž účinky bambuckého másla ještě zvýšíte. Bambucké máslo od české, původně rodinné značky Topvet zakoupíte například v internetovém obchodě www.imandragora.cz.  Topvet se zaměřuje na kvalitní suroviny zpracované šetrnými metodami. Na výběr máte čisté bambucké máslo, anebo s přídavkem aloe vera, granátového jablka, olivového oleje nebo rakytníku. Podle typu přísady je máslo vhodné na různé typy potíží. Například Aloe Vera přispívá k lepší regeneraci a hydrataci, granátové jablko pomáhá lépe zpomalovat proces stárnutí.

Máslo s rykytníkovým olejem a aloe vera

Obchod Mandragora se zaměřuje na přírodní kosmetiku, biopotraviny a další výrobky, které zpříjemňují kvalitu života. Obchod  má i svou kamennou podobu, a to ve Františkových Lázních. Pokud tedy zavítáte do tohoto malebného lázeňského městečka, můžete si odsud odvézt zážitek z příjemného nákupu přírodní kosmetiky. Třeba právě bambuckého másla.Čtěte na Medicínu:

Trápí Vás zahlenění?

Spásná růžová pilulka

Ananasová šťáva

Šťávy z bobulí: hroznové víno a rybíz

Zvětšení poprsí – malé kouzlo s velkým efektem

Řekněte „NE“ únavě a bolesti zad