Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Využijte léčivou sílu hmoty staré tisíce let

Zdroj foto: pixabay.com

Rašelinové zábaly či koupele patří mezi oblíbené lázeňské procedury. A to jednak proto, že jde o proceduru příjemnou, ale zároveň skutečně účinnou. Rašelinovou kúru si ale nemusíte dopřávat jen v lázních, své malé bahenní lázně můžete mít i doma.

Možná si vzpomenete, jak vám jako malým dětem bylo příjemné šlapat bosky v blátě. Aniž bychom cokoliv tušili o jeho blahodárném působení, instiktivně nás to k němu táhlo. Rašelina ale není jen obyčejné bláto. Jedná se o  je částečně rozložený rostlinný materiál obsahující převážně organické látky a organické kyseliny. Rašelina vzniká obvykle v bažinatých oblastech, kde je díky speciálním podmínkám omezen úplný rozklad rostlin. Rašeliniště mohou být až 360 milionů let staré. 

Na jaké potíže rašelina pomáhá?

Rašelina je skvělým pomocníkem při potížích s pohybovým aparátem. Nemohou si ji vynachválit pacienti trpící revmatismem nebo artrózou, kteří trpí chronickými bolestmi zad či páteře. Další využití rašeliny je na potíže s pokožkou, jako jsou například lupénka, ekzémy, ale i akné. Rašelina pomáhá také na gynekologické obtíže a může pomoci i při léčbě ženské neplodnosti. Kromě léčebných účelů se využívá i v kosmetice například na vlasové zábaly. Rašelina vlasovou pokožku odmašťuje, regeneruje a vyživuje.

Rašelinový obklad

Domácí lázně

Jestliže nemáte možnost odcestovat na pár dní do lázní, kde byste absolvovali speciální bahenní terapii, nevadí. Můžete zakoupit produkty z rašeliny, které jsou přímo určeny pro domácí použití. Použitá rašelina je rozemleta na velice jemný prášek, a proto se nemusíte obávat, že byste si po rašelinové koupeli ucpali odpad. Také vana jde po koupeli s rašelinou bez potíží umýt.

Léčivou rašelinu zakoupíte ve formě koupele, obkladů nebo například nahřívacích polštářků. Rašelinové koupele jsou vhodné i pro děti. Prospívají zejména dětem s atopickým ekzémem. Podle použitého množství si sami vyberete, zda si uděláte léčebnou, anebo „jen“ relaxační koupel.

Rašelinová koupel

Výhodou nahřívacích polštářků s rašelinou je možnost jejich opakovaného použití. Využijete je při bolestech revmatického původu, při nezánětlivých bolestech kloubů nebo ztuhnutí svalů, ale i při menstruačních potížích. Lze je také ochladit a využít jako chladivý obklad při otocích, naraženinách či bolestech hlavy.

Přírodní léčivé produkty nejen z rašeliny zakoupíte v internetovém obchodě www.imandragora.cz. Název obchodu odkazuje k bylině s až magickými účinky. Obchod se zaměřuje na přírodní kosmetiku, biopotraviny a další výrobky, které zpříjemňují kvalitu života. Pokud zavítáte do Františkových Lázní, můžete zde navštívit stylový krámek Mandragora, kde vám ochotně a s úsměvem vše o rašelině a dalších přírodních „zázracích“ vysvětlí.Čtěte na Medicínu:

Dlouhodobá únava může být příznakem různých nemocí

Babské rady na mykózu

Červená řepa a zdraví

Skladba potravy ovlivňuje úspěšnost početí

Houbami nejen proti rakovině: Maitake

Dlouhé červencové dny jsou jako stvořené k pobytu venku