Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Exotická masáž HAMMAM vás zavede do ráje plného pěny

Stres se stejně jako cholesterol dělí na ten „hodný“ a ten „zlý“. Abychom ale netrpěli pod dlouhodobým působením toho zlého, je třeba, abychom pravidelně čerpali síly pomocí relaxačních technik. HAMMAM je jednou z nich.

Hodný stres nám umožňuje podávat v případě potřeby vyšší výkon než v běžném provozu. Znají ho zejména sportovci, ale i všichni ostatní. Hodný stres je ten, který nás „nakopne“ a dodá nám energii, když je to nejvíc potřeba. Naproti tomu zlý stres nám energii ubírá. Na rozdíl od hodného stresu nás ten zlý ovlivňuje na dlouhou dobu. Pod vlivem zlého stresu se hrbíme, čímž nejen že trpí naše krční páteř a záda, ale i hůře dýcháme a stlačujeme vnitřní orgány, které nemohou pracovat tak, jak by měly.

Psychická hygiena je stejně důležitá jako ta tělesná

Abychom mohli špatnému stresu čelit a co nejrychleji ho dokázali odbourat, je potřeba, abychom byli psychicky v pohodě. K tomu dopomáhá přirozený pohyb, zdravá strava, dostatek spánku, dobré vztahy se svým okolím a také pravidelná relaxace. Ta není nějakým rozmarem, ale téměř nutností. Každý z nás by měl mít svůj způsob, jak relaxovat. Někomu stačí vyběhnout či zajít do lesa, jinému naložit se do vany. Mnoho lidí zažívá pocity úplného vypnutí na masáži. Stavu, kdy se nám podaří soustředit se na jednu jedinou, v tu chvíli důležitou věc, kdy nevnímáme své okolí a jsme úplně uvolněni, se říká Alfa stav nebo hladina alfa.

HAMMAM – exotické lázně

Do takového pocitu dokonalého uvolnění vás zaručeně dostane turecká masáž HAMMAM. Staletími prověřená tradiční tělová procedura vám dá prožít zcela novou dimenzi v péči o tělo i duši. Poskytuje absolutní relaxaci, uzdravuje, revitalizuje a omlazuje tělo. Zatímco u nás je HAMMAM vydáván za novinku, v arabském světě jde o synonymum lázní. HAMMAM je založen na celkové očistě těla a jeho důležitou složkou je teplo. To je totiž český překlad slova hammam.

Terapie zahrnuje masáž téměř celého těla za pomoci očistné pěny. Právě díky použití pěny je celá masáž maximálně příjemná a účinná. Tento jedinečný zážitek trvající jednu hodinu vám bude připadat jako maličká chvilka. A proto vám jedna procedura určitě stačit nebude a budete ji chtít co nejdříve zopakovat.

Abyste si tento pěnový požitek mohli dopřát, nemusíte cestovat až do Turecka. Místem, kde vám masáž HAMMAM odborně provedou, jsou pražské Lázně Jupiter. Ty jsou zaměřeny na komplexní péči o tělo i duši. Na jednom místě zde nabízí přes stovku procedur, a to jak klasických, tak prováděných pomocí moderních přístrojů. Lázně se zaměřují zejména na bolesti zad a kloubů, na boj s nadváhou, na podporu lymfatického systému a na zkrášlující procedury celého těla. Masáž HAMMAM se prolíná všemi těmito oblastmi – působí totiž nejen blahodárně na naši psychiku, ale také stimuluje lymfatický systém, uvolňuje ztuhlé svaly a blokace po celém těle, mírní celulitidu a intenzivně působí na pohybový aparát.

V Lázních Jupiter si můžete masáž HAMMAM zakoupit jak jednotlivě, tak v několika výhodných balíčcích, například program Osman nebo program Šeherezáda. Dopřejte si před tím, než se pustíte do předvánočního shonu, trochu té exotiky a hýčkání. Třeba tak i získáte inspiraci na vánoční dárek pro své blízké.Čtěte na Medicínu:

Babské rady na kašel

Žárlivost, koření vztahu nebo kyselé jablko?

Ananasová šťáva

Aromaterapie a celulitida