Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Aromaterapie a celulitida

Také bojujete s pomerančovou kůži?Většina příčin není známa, ale zjevně zde hraje roli životní styl a stále se zvětšující příjem syntetických látek v potravě a kosmetice. Další příčinou bývá bakteriální streptokokové onemocnění kůže a podkožních tkání způsobující tzv. pomerančovou kůži. Vyžaduje léčbu antibiotiky a masáže antibakteriálními a imunostimulujícími přípravky.

Z aromaterapie lze doporučit cypřiš, pomeranč hořký, grapefruit, jalovec plod, citron, pačuli ve spojení s kvalitními rostlinnými oleji (Jojobový vosk a Sojový olej). S úspěchem lze aplikovat přípravek Celumed s obsahem zmíněných látek. Opakovaná hluboká masáž postižených míst urychluje hojení a také odstranění estetické vady, kterou celulitida působí.

Je nutné k problému přistupovat z hlediska léčby, nejde jen o kosmetickou vadu, ale o skutečný zdravotní problém, který vyžaduje trpělivý přístup.

Obezita vedle dědičných dispozic má často také své kořeny v psychickém stavu (stejně jako mentální anorexie a bulimie).Skoncujte s celulitidouNěkteří lidé stres nebo deprese řeší zvýšeným příjmem alkoholu nebo jídla s vysokým podílem sacharózy. V takové situaci dobře pomáhají masáže nebo inhalace s použitím relaxačních a uklidňujících silic - citrusů, dřevitých a květinových vůní, některých koření např. Muškátový oříšek.Čtěte na Medicínu:

Co a kolik toho vypít?

Bolesti břicha, kdy se začít bát?

Česnek a zázvor při nachlazení pomohou

Červená řepa a zdraví