Měsíční zpravodaj o zdraví

 • Exkluzivní články
 • Odborné rady
 • Doporučení
 • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Podpořte svou imunitu

ARÓNIE,  RAKYTNÍK, GRANÁTOVÉ JABLKO jsou antioxidanty v přírodních šťávách. Pozdní podzimní a časné jarní počasí je pro náš organismus velkou zatěžkávací zkouškou. Rozkolísané teploty kolem nuly, vysoká vlhkost vzduchu a časté změny počasí prospívají šíření a množení choroboplodných zárodků širokého spektra nemocí. Tělu v této době zároveň již dochází zásoby vitamínů a životně důležitých látek, které si našetřilo zvýšenou konzumací ovoce a zeleniny koncem léta.

Není tedy divu, že během sychravého počasí začíná i období chřipkových a jiných virových onemocnění. Ti z nás, kteří se pravidelně starají o pravidelný přísun vitamínů, drží se zdravého životního stylu a snaží se během celého roku otužovat, mají velkou výhodu a organismus s posílenou imunitou nepříznivé období překonává lehčeji. Riziko nákazy se úměrně zvyšuje cestováním v hromadných dopravních prostředcích ve městech, nepřiměřeným oblékáním a zvýšeným pracovním stressem.

Co dělat a jak posílit vlastní imunitu? 

Dodržujte 7 jednoduchých zásad zdravého životního stylu:

 • Snažte se oblékat přiměřeně počasí, abyste se nezpotili nebo neprochladli. Pokud je to jen trochu možné, vyhýbejte se při cestě do zaměstnání cestování v hromadných prostředcích. Můžete-li dojít do zaměstnání pěšky, vstaňte o půl hodiny dříve a projděte se.
 • Po práci choďte denně na procházky, relaxujte, aby se organismus adaptoval změnám počasí.
 • Doma pravidelně větrejte a nepřetápějte na více než 22 stupňů.
 • Začněte se postupně otužovat (ideálně začínejte během letního období).
 • Konzumujte kvalitní přírodní potraviny bez konzervačních látek s vysokou nutriční hodnotou, čtěte informace na výrobcích. V zimě platí dvojnásob známé rčení dietologů „Jste to, co jíte!“.
 • Snažte se zajistit vyváženou stravu s vyšším obsahem vitamínů a antioxidantů, které podpoří vlastní obranyschopnost organismu. Pokud máte možnost, upřednostňujte přísun vitamínů a minerálů v přirozené přírodní podobě, konzumací potravin s vysokým obsahem aktivních látek. Svému organismu tak dáváte možnost se bránit proti případnému předávkování tabletami.
 • Vyhýbejte se stressovým zátěžím, jak v zaměstnání, tak v osobním životě, pokud je to možné. Člověk, který je v psychické pohodě a dobré fyzické kondici je daleko více odolný vůči jakýmkoli nákazám.

Čím Vám můžeme pomoci?  

Pokud se Vám nedaří plně dodržovat výše uvedené zásady, máme pro vás v nabídce široký výběr přímo lisovaných šťáv bez konzervačních látek, s vysokým obsahem antioxidantů, minerálů a vitamínů. „Superovoce“ jako Arónie, Rakytník, Granátové jablko, jsou jistě notoricky známé a není třeba opakovat jejich příznivý vliv na organismus. Nově nabízíme prémiové šťávy v sérii „7 Leben“ -„7 životů“ z Černého bezu, Černé moruše, Černého rybízu, Dřínu, Borůvek, Brusinek, Granátového jablka.  

Navštivte naše e-shopy, zaregistrujte se a nakupte si výhodněji zdravé dárky nejen pro své blízké, ale hlavně pro sebe. Poptávejte ve výběrových prodejnách se zdravou výživou. Nezapomeňte nikdy, že podlomené zdraví se bohužel nedá koupit!

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme Pevné zdraví „nejen“ s Arónií!Čtěte na Medicínu:

Štítná žláza nás může ohrozit svou nesprávnou funkcí

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Ananasová šťáva

Pryč s parazity