Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Bylinky

Medvědí česnek – znovuobjevená bylinka

Česnek medvědí, někdy též nazývaný divoký nebo lesní česnek, je bylinka nabitá zdravím a určitě bychom ji měli zařadit do svého jídelníčku. Víte, že si česnek medvědí můžete sami vypěstovat? Poradíme vám, jak na to, a také jak ho uchovat a používat v kuchyni.

Detoxikace jater je základem k očistě organizmu

Věděli jste, že pro celkovou očistu organizmu je dobré nejprve začít s detoxikací jater? Játra totiž slouží v našem těle jako jakýsi filtr, který nás zbavuje škodlivých látek a udržuje nás zdravé. A představte si, jak asi funguje filtr, když je sám zanesený.

Rooibos je považován za elixír zdraví

O čaji rooibos neboli o čaji z červeného keře je známo, že tlumí četná alergická onemocnění a pomáhá při zažívacích obtížích.

Jaké má na nás účinky meduňkový čaj?

Meduňka lékařská je léčivá rostlina z čeledi hluchavkovitých, která se v lidovém léčitelství používá již od nepaměti. Svůj význam neztratila ani v současném hektickém světě plného stresu. Jaké jsou její účinky na lidské zdraví? A jak si z ní připravit čaj?

Mátový čaj pomáhá při potížích se zažíváním

Mátový čaj je osvědčeným prostředkem používaným při léčbě zažívacích obtíží. Podporuje dobré trávení, ulevuje od nadýmání, zmírňuje křeče v břiše, pomáhá proti nechutenství a má další příznivé účinky na naše zdraví.

Šípkový čaj posiluje imunitu

Především v období chřipek a nachlazení je důležité, dodat organismu zvýšené množství vitamínu C. Mezi jeho významné zdroje patří šípky, plody růže šípkové, které obsahují dokonce vyšší množství céčka než mnohé druhy ovoce a zeleniny. Šípkový čaj, který je proto ideálním nápojem na posílení imunity, má i další příznivé účinky na lidské zdraví.

Heřmánkový čaj, víte jak nám prospívá?

Heřmánek se již od starověku hojně využívá v lidovém léčitelství, a to nejčastěji ve formě čaje. Heřmánkový čaj pomáhá léčit celou řadu zdravotních neduhů, žaludečními obtížemi počínaje a zánětlivými onemocněními kůže konče.

Objevte kouzlo produktů SONNENTOR

SONNENTOR patří mezi průkopníky kontrolovaného ekologického zemědělství v České republice a na našem trhu s biopotravinami působí již druhé desetiletí. Zaměřuje se především na zpracování a výrobu čajů a koření z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Čaj maté povzbuzuje tělo i mysl

Většina z nás pije na povzbuzení a pro lepší koncentraci kávu nebo zelený čaj. Čaj maté nejenže nás dokáže povzbudit, ale také nám dodá celou řadu vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek. A protože jeho sílu objevili před tisíci lety Indiáni, říká se mu někdy také zelené indiánské zlato.

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Stále více lidí hledá přírodní léčivé síly, které opravdu pomáhají na naše neduhy, a kouzelná bylinka opravdu existuje a jmenuje se Aloe Vera.

Bazalka - bylinka nejen pro přípravu jídel

Bazalka je rostlina, která patří do čeledě hluchavkovitých a je to velmi, ale velmi aromatická bylina. Existuje několik druhů bazalky. Nejpoužívanější je klasická bazalka zelená, bazalka červená a také bazalka citronová.
1