Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Detoxikace jater je základem k očistě organizmu

Detoxikace jater je základem k očistě celého organismuZdroj foto: ISIFA

Věděli jste, že pro celkovou očistu organizmu je dobré nejprve začít s detoxikací jater? Játra totiž slouží v našem těle jako jakýsi filtr, který nás zbavuje škodlivých látek a udržuje nás zdravé. A představte si, jak asi funguje filtr, když je sám zanesený.

Játra jsou pro nás velice důležitým orgánem, jsou nezbytná pro správné fungování celé řady chemických procesů v našem těle, podílejí se především na metabolizmu sacharidů a tuků, pomáhají při tvorbě bílkovin, skladují životně důležité látky, regulují fungování některých hormonů a hrají také významnou roli při udržování správné hladiny cukru v krvi. Důležitou roli hrají také při celkové detoxikaci organizmu. Játra přeměňují škodlivé látky na látky užitečné, anebo je pomáhají z těla zcela vyloučit.

Pro jejich správnou funkci je ale nutné, aby byla sama čistá a zdravá.

Škodlivá zátěž v játrech má totiž negativní dopad na celkové zdraví jedince. Játra k detoxikaci organizmu potřebují nejen své vlastní enzymy, ale také dostatek kyslíku.

Pro správnou funkci jater tedy kromě jiného pomáhá také pravidelný sport na čerstvém vzduchu.

Jak tedy na očistu jater?
Většina odborníků se shoduje, že právě jaro je ideální dobou pro očistu jak jater, tak i celého organizmu. Existuje celá řada ověřených způsobů jak svým játrům opět dopomoct ke správnému zdravému fungování. Nejznámějším pomocníkem při detoxikaci jater je ostropestřec, který je možné sehnat buď samostatně, např. v balení Megafyt, anebo také jako součást některých čajových směsí.

Ostropestřec Mariánský

Ostropestřec mariánský podporuje aktivitu a vytváření jaterních enzymů nezbytných pro očistu organizmu a také částečně brání pronikání škodlivin do těla. Látky obsažené v této bylině navíc podporují obnovu poškozených jaterních buněk, pomáhají tvořit nové a tím nám posilují imunitní systém. Detoxikace jater by měla trvat alespoň několik týdnů, během kterých budete denně pít doporučené množství čaje či čajových směsí. Uvidíte, že už v průběhu těchto týdnů se budete cítit zdravěji a budete opět plni energie.Čtěte na Medicínu:

Získejte přírodní zdroj vitality a energie z výtažku hlívy ústřičné.

Plasmaterapie – omlazení vlastní krví

Proč stále více lidí trpí depresemi, špatnou náladou a nespavostí

Chybí vám energie? Možná jen nevětráte