Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Chybí vám energie? Možná jen nevětráte

Pravidelná výměna vzduchu v místnosti prospívá nejen našemu zdravíZdroj foto: Freeimages.com

Větráte si svůj byt pravidelně? Pokud ne, měli byste s tím nejspíš začít. Pravidelná výměna vzduchu v místnosti prospívá nejen našemu zdraví, ale dokonce i zlepšuje soustředění a podporuje energii.

Každý člen domácnosti vytváří svým dýcháním velké množství páry, další pára se přidává z vaření, pečení a dalších činností. Tuto páru je nutné z bytu vyhnat otevřením oken, protože může zapříčinit vznik různých plísní, a ty jsou poté zdroji nemocí.

V nevětraných prostorech, kde se stále udržuje relativně vysoká teplota, se mnohem rychleji šíří viry i bakterie, a proto v nevětraných domácnostech můžeme mnohem rychleji onemocnět.

Ukazuje se také, že lidé, kteří tráví většinu času doma, nechodí na čerstvý vzduch, a navíc ještě moc často nevětrají, trpí častěji nějakou alergií nebo astmatem.

Pokud svůj byt důkladně a pravidelně nevětráte, je možné, že trpíte také tzv. syndromem nezdravých budov či syndromem nedostatku čerstvého vzduchu. Jedná se o příznaky jako je únava, bolest hlavy, podrážděnost sliznic, hlavně pak očí, dále také nevolnost, podrážděnost, nesoustředěnost, odevzdanost, nechuť a větší spavost. Váš organizmus jednoduše nemá dostatek kyslíku a chybí mu čerstvý vzduch, a proto dostatečně nefunguje. Každý z nás zná ten pocit, když vyjde ven na čerstvý vzduch nebo jen otevře okno. Jako by se náš mozek znovu nadechl a jsme opět plní energie.

A jak by takové správné a dostatečné větrání tedy mělo vypadat?
Většinou se uvádí, že by mělo jít o rychlý intenzivní proces. Je lepší otevřít okno dokořán třeba jen na deset minut, než mít i několik hodin otevřenou tzv. větračku, s ní se totiž vzduch v místnosti nevymění ani z třetiny a zůstane tam také téměř veškerá vlhkost. Otevřená větračka samozřejmě ničemu neuškodí, ale i v létě kdy je otevřená celý den, je nutné několikrát za den otevřít okno pořádně, aby se z pokoje dostala veškerá pára, dostal se do ní svěží vzduch a nedali jste šanci roztočům, natož nějakým nemocem.Čtěte na Medicínu:

Matcha tea – cesta z plantáže až do čajové konvice

Dvě tváře cholesterolu

Získejte přírodní zdroj vitality a energie z výtažku hlívy ústřičné.

Plasmaterapie – omlazení vlastní krví