Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zatočte s vypadáváním vlasů

Vypadávání vlasů umí potrápit nejen muže, které postihuje nejčastěji, ale nevyhnou se mu ani mnohé ženy. Příčiny však mohou být různé, počínaje dědičností až po stres. Proto je vhodné nejprve odhalit právě příčinu a poté hledat nejlepší řešení, které obvykle začíná výměnou běžného šamponu. Díky tomu může být záchrana vlasů jednodušší, než by se mohlo zdát.

 

Proč vlasy padají?

Padání vlasů je přirozený jev. Podle odborníků jich každému z nás denně vypadne až 100. Důvodem je, že vlasy rostou v tzv. růstových cyklech, které trvají obvykle 4 až 7 let. Poté zdravý vlas vypadne a na jeho místě vyrůstá nový. Častější vypadávání je ale varovným signálem. Nejběžnějšími příčinami jsou:

-    Dědičnost
-    Vliv hormonů
-    Stres
-    Těhotenství
-    Nevyvážená strava

 

Co na vypadávání vlasů?

V případě, kdy je na vině vypadávání dědičnost a potýkají se s ním i další členové rodiny, je vhodná širší terapie spolu s výběrem správného šampon proti vypadávání. Jeho změna se doporučuje i v ostatních případech, kdy je organismus vystaven zvýšené zátěži. Kouříte, vaše strava není pestrá nebo jsou vaše vlasy příliš namáhané? Zásadní obrat může nastat, když doplníte vitamíny na vlasy a změníte životní styl.

 

Vitamíny, které vyživí vaše vlasy

Při hledání nejvhodnější péče pro své vlasy se zaměřte na ověřené účinné látky. Šampon by měl obsahovat také složky podporující zdraví vlasové pokožky, v ideálním případě podpořené výzkumem jejich účinnosti.

Kofein – podle studie z roku 2007 podporuje kofein výrazně růst vlasového folikulu, rozšíření kořínků a prodloužení růstové fáze vlasů.

Zinek – u šamponu s obsahem zinku bylo prokázáno zvýšení počtu viditelných vlasů. Využívány jsou také různé doplňky stravy s obsahem zinku. A pozor! Vypadávání vlasů může způsobovat také nadbytek zinku, který brání vstřebání dalších minerálů.

Saw palmetto – z této rostliny se využívají hlavně plody a extrakty. Obsahuje fytosteroly, mastné kyseliny, beta-karoten a polysacharidy a byly prokázány její účinky na dědičné vypadávání vlasů a zvýšení průměrného počtu vlasů.

Kopřiva – výzkumy potvrdily její protizánětlivé a antibakteriální účinky, je také zdrojem řady vitamínů, minerálů a omega kyselin, proto se připouští i její blahodárný účinek na kvalitu vlasů a jejich lesk.

Procyanidín – patří mezi flavonidy, které se nacházejí v jablkách či hroznech a podle studií je pravděpodobné, že má protizánětlivé, antioxidační a protiplísňové účinky. Další testy také prokázaly výrazný nárůst počtu vlasů po 6 a 12 měsících aplikace této látky.

 

Vitamíny na vlasy:

Skupina vitamínů B plní různé životně důležité funkce, které mají vliv i na zdraví vlasů. Jsou nezbytné pro správné fungování řady biochemických procesů v těle. Skvělé výsledky léčby vypadávání vlasů přináší kombinace B vitamínů se zinkem, které společně obsahuje směs FOLIVITAL PRO.  

Vitamín A – důležitý prvek pro tvorbu zdravých buněk a tkání v těle.
Vitamin D3 – zlepšuje celkové zdraví organismu na hormonální úrovni
Vitamin C – funguje jako antioxidant v těle. Nedostatek tohoto vitamínu vede k suchým a roztřepeným vlasům.
Vitamín E – FOLIVITAL PRO obsahuje nejaktivnější formu vitaminu E. Ten účinkuje jako antioxidant a je důležitý pro obnovu a ochranu tkání i vlasů. Účinek vitaminu E zesiluje spojení se selenem.

 

Látky, na které je třeba si dát pozor!

Věděli jste, že různé šampony a kondicionéry obsahují nebezpečné až toxické látky, které působí nepříznivě na stav pokožky i vlasů?

Sulfáty (SLS, SLES) – jde o chemické látky s čistícími účinky. Šamponům propůjčují pěnivost a účinně odstraňují mastnotu. Dráždí a vysušují pokožku a z vlasů odstraňují přirozenou vlhkost. Na kosmetice se značí: SLS – sodium lauryl sulfát, SLES – sodium lauret sulfát apod.

Parabeny – používají se jako konzervační látky a pro lidské tělo jsou toxické i v malých dávkách. Dokonce byla výzkumy potvrzena jejich souvislost s rakovinou prsu. Proto je lépe se vyhnout látkám jako methylparaben, butylparaben atd.

Polyethylen glykol (PEG) – i této látce se raději vyhněte. Působí jako zahušťovač, který vytváří krémovou konzistenci šamponu. Výzkum navíc prokázal, že může obsahovat i karcinogenní složky.
Obecně lze tedy doporučit vyvarovat se silným nebo toxickým chemikáliím. I v dnešní době narazíte na výrobky, které vlasy výrazně poškozují, např. odbarvovače vlasů či přípravky s obsahem SLS nebo SLES.

 

Šampon proti vypadávání vlasů

Na základě zkušeností zákazníků a množství obsažených účinných látek lze doporučit, jak vybrat nejlepší šampon na vypadávání vlasů.

Šampon Revita proti padání vlasů v sobě kombinuje látky s účinkem proti dědičnému vypadávání vlasů. Obsahuje protizánětlivé látky i antioxidanty a udržuje přirozenou vlhkost ve vlasech.

Bio šampon Revivogen proti padání vlasů obsahuje pouze bio přírodní ingredience a je ideální pro jemné vlasy. Napomáhá snížení vypadávání vlasů a měl by snižovat účinky látky, která podle vědců přispívá k dědičnému vypadávání vlasů.

Šampon FOLIVITAL PRO proti padání vlasů – šetrný šampon proti vypadávání vlasů u mužů i žen. Obsahuje kofein, saw palmetto, biotin, zinek i aminokyseliny. Obsahuje velké množství účinných látek, vitamínů a antioxidantů.