Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Sušenky s posvěcením výživového poradce

Chuť na sladké dostane občas asi každý z nás. Sice by bylo ideální péct si pochoutky doma, ale kdo má na to mít pořád čas? Bez výčitek můžete kupovat sušenky REJ – na jejich receptuře se podílel Petr Havlíček. 

Vybírejte takové sladkosti, které jsou bez „éček“, bez zbytečně velkého množství cukru a obsahující kromě klasické bílé pšeničné mouky i její zdravější alternativu. Tipem splňujícím vše výše uvedené jsou sušenky českého výrobce REJ. V obchodech se nyní objevily tři novinky, na jejichž receptuře se podílel výživový poradce Petr Havlíček. Všechny novinky jsou označovány jako skutečně celozrnné – směs obsahuje až 90 % celozrnných cereálií a namísto palmového oleje je použitý řepkový.

Blíží se sezóna jahod
Jestli se už nemůžete dočkat voňavých jahod dozrálých na sluníčku, zkraťte si čekání s celozrnnými Sušenkami klasy celozrnné jahodové s chia. Obsahují celozrnnou mouku v kombinaci s hladkou pšeničnou a žitnou. Pšeničná vláknina je doplněna o bambusovou. Chia semínka dodají přírodní minerály, bílkoviny a omega-3 mastných kyseliny a jahodové kousky vás dostanou do letní nálady.

Oříšky pro lepší paměť
Nevíte, kde vám hlava stojí? Zastavte se a dejte si na svačinu Sušenky klasy celozrnné lískooříškové. Mleté oříšky vám rychle dodají energii a doplní vaše tělo o minerály a vitaminy – například B1, B6, vápník, fosfor, hořčík a mangan, ale i kyselinu listovou. Ořechy navíc zlepšují paměť.

Čokoládou za lepší náladou
Cereální celozrnná směs v kombinaci s čokoládovými hoblinkami tvoří Sušenky klasy celozrnné čokoládové. Hoblinky jsou z pravé hořké čokolády bez rostlinných tuků. Obsažená vláknina z kakaových bobů působí v těle jako účinné prebiotikum. Sušenky se vyrábějí v praktickém malém balení, ideálním třeba ke snídani nebo svačině na cestách, anebo ve větším sáčku s malými sušenkami, vhodné do misky na stůl ke kávě či čaji. Sušenky nejsou přeslazené ani nedoslazené, takže chutnají dětem i dospělým. Díky absenci vajec je mohou i vegani nebo osoby s alergií na vejce.

Sušenky koupíte nejen v e-shopu REJ, ale také v hypermarketech Globus, v prodejnách zdravé výživy, v internetovém obchodě kosik.cz, ale také internetové lékárně lekarna.cz.Čtěte na Medicínu:

Olej z černého kmínu posiluje imunitu

Lněný olej a jeho účinky na naše zdraví

Arganový olej a jeho účinky na naše zdraví

Meditace a jóga, cesta k duševní rovnováze