Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Hygiena lůžka pro zdravý spánek

Spánkem strávíme čtvrtinu svého života a proto je na místě se zajímat o to, jak zajistit dostatečnou hygienu našich lůžek a to zejména matrací, které nemůžeme vyprat a používáme je dlouhé roky.

Naši prarodiče spávali na slamnících. Sláma, případně jiné plnivo se každoročně měnila. Naši předkové si mohli dovolit ten luxus mít každý rok novou, voňavou matraci. Moderní doba přinesla nové materiály. Slamníky byly nahrazeny matracemi, na kterých spíme mnoho let, aniž bychom o ně příliš pečovali. Naše matrace se za roky používání plní nečistotami, zbytky kůže, tělních tekutin, žijí v nich bakterie, plísně a roztoči. Věděli jste, že po pěti letech užívání matrace tyto nečistoty tvoří 2 kg její hmotnosti? U polštáře je situace ještě horší, po dvou letech užívání polštáře tvoří tyto nečistoty 1/3 jeho hmotnosti.


Nepropustné, hyperprodyšné prostěradlo a prodyšný povlak na polštář

Jak tedy udržovat matrace hygienicky čisté? Moderním a maximálně efektivním způsobem je trvalé potažení matrace membránovým chráničem, který zamezí pronikání tekutin a nečistot do jádra, ale je natolik prodyšný, že nezpůsobuje pocení a neruší šustěním. Bohužel na trhu je stále množství chráničů, které jsou vyrobeny z nekvalitních materiálů typu polyetylen nebo PVC. Někteří zákazníci mají s chrániči z těchto materiálů špatné zkušenosti a to brání jejich ochotě zkusit nový, inteligentní materiál. Důležitým hlediskem pro pořízení chrániče matrace je proto kromě nepropustnosti jeho maximální prodyšnost. Španělská značka Velfont® nabízí špičková prostěradla, matracové a polštářové chrániče z ultratenké hyperprodyšné membrány Neotherm®. Prodyšnost membrány Neotherm® je podobná prodyšnosti bavlněného trika, nezpůsobuje proto pocení a neruší šustěním. V prodyšnosti nepropustných polyuretanových membrán jsou velké rozdíly. Proto je důležité vědět, že Velfont® nechává membránu Neotherm® každoročně testovat u zkušebního textilního ústavu nejpřesnější metodou RET. Pokud tedy uvádí, že je výrobek hyperprodyšný, opírá so o výsledky testu RET.

Přikrývka chránící proti roztočům a prostěradlo, které zabraňuje proniknití tekutin

Jaké jsou výhody používání polštářových, matracových chráničů a prostěradel s membránou Neotherm®?

Matrace opatřená chráničem bude již navždy čistá a beze skvrn. Odpadne náročný úklid spojený se snímáním potahu, jeho nákladným čištěním a manipulací. Veškerá špína, prach, nečistoty a tekutiny zůstanou na povrchu chrániče a snadno se vyperou.


Nepropustné prostěradlo s neviditelnou membránou

Polštář opatřený chráničem do sebe neabsorbuje pot způsobující zápach a nevzhledné skvrny. Výrobky s membránou Neotherm® snesou praní na 90°C a sušení v sušičce na nízkou teplotu. Není snadnější způsob, jak zajistit vysokou hygienu a zdravý spánek.


Hyperprodyšné prostěradlo

Jak pomáhají výrobky Velfont® alergikům?

Hyperprodyšná membrána Neotherm ® je certifikovaná jako protiroztočová. Dokonale chrání před prostupem alergenů a to také z již znečištěného jádra matrace. Velfont® nabízí také certifikované protiroztočové přikrývky a polštáře, lůžko alergika tedy zabezpečí kompletně.

Kde výrobky Velfont® koupit?

Kompletní nabídku naleznete na webu www.centrumalergie.cz. Seznam prodejen je na www.velfont.cz.Čtěte na Medicínu:

Špatně spíte? Vyměňte matraci!

Zdravé matrace pro každého

Matrace do atypických postelí

Když je čas na výměnu polštáře a matrace