Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravá výživa

Od babských rad až po erudované odborníky... navštivte Festival Evolution zaměřený na zdravý život

Není vám jedno, jak žijete, zajímají vás věci do hloubky a patříte k vyznavačům zdravého životního stylu? V tom případě byste si neměli nechat ujít Festival Evolution, který se bude konat o víkendu 23. – 25. března na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Zásadotvorné vánoční pečení a zdravé mlsání

Chcete o Vánocích zdravěji mlsat a vyhnout se tradičnímu kyselinotvornému vánočnímu cukroví, které je plné cukru a ztužených tuků?

Víte, jak správně připravit čaj?

Možná si říkáte: co je na tom tak složitého? Vzít pytlíček čaje, vložit ho do hrnku a zalít horkou vodou… to přeci zvládne i dítě. Ono to ale tak jednoduché není, a pokud si máte čaj skutečně vychutnat, je jeho pečlivá příprava velmi důležitá.

HORKÉ BOBY - kakaové boby v nejčistší podobě

Čím dál více z nás se začíná věnovat zdravému životnímu stylu. Znamená to většinou zdravou lehkou stravu, vhodné pohybové aktivity a přemýšlení o sobě sama a vlivu okolí na naše zdraví.

Vyzkoušejte zdravé novinky z Goji

V poslední době velmi rozšířené téma v mnoha magazínech zabývajících se zdravou výživou a vařením. Oblibu si GOJI získala nejen díky svému úžasnému složení, které se pyšní označením nejzdravějšího ovoce na Zemi, ale také svou jedinečnou a skvělou chutí. Jestliže se říká, že čím zdravější jídlo, tím horší chuť, u GOJI to rozhodně neplatí.

Jak si vybrat "zdravou" sušenku?

Mlsání do života většiny z nás patří a není třeba si sladkosti úplně zakazovat, jen je nutné dobře vybírat.

Vzácný Manukový med právě dorazil z Nového Zélandu

Med se používá pro své léčivé antibakteriální a antiseptické vlastnosti už po staletí a to nejen za účelem prevence, ale i v průběhu onemocnění. Účinnost a kvalita medu se však výrazně liší v závislosti na květech, ze kterých včely nektar sbírají a také na způsobu zpracování surového medu. Proto je med z květů keře Manuka celosvětově považován za jeden z nejkvalitnějších medů.

Proč jíst pekanové a para ořechy?

Pekanové ořechy doporučují se zejména pro vysoký obsah vitaminu B6 (pyridoxinu), který příznivě působí na nervovou soustavu. Slouží také jako prevence kornatění cév a posilují imunitní systém.

Tyčinky s chutí a vůní skutečného ovoce

Dostat do dětí dostatečné množství ovoce bývá často problém. Řešením jsou tyčinky ze sušeného ovoce, které skvěle voní i chutnají po ovoci, aniž by potřebovaly umělé příchutě. Díky výrazné chuti nepotřebují ani přidaný cukr.

Sušenky s posvěcením výživového poradce

Chuť na sladké dostane občas asi každý z nás. Sice by bylo ideální péct si pochoutky doma, ale kdo má na to mít pořád čas? Bez výčitek můžete kupovat sušenky REJ – na jejich receptuře se podílel Petr Havlíček.

Mandle…přirozený zdroj vlákniny

Mandle jsou bohaté na hořčík, draslík, železo a zinek a jsou významným zdrojem vlákniny. Vápníku obsahují dvakrát více než mléko. Babské rady uvádějí, že mandle pomáhají při kožních a nervových problémech a zlepšují kvalitu vlasů i nehtů.

Syrovou brokolici? Tak pomáhá nejvíc!

Konzumací jídel z brokolice dodáte tělu zdraví prospěšnou vlákninu a plno vitaminů a minerálních látek, například draslík, vápník, fosfor a síru. Pokud však chcete z brokolice získat maximum, konzumujte ji syrovou.

Lískové oříšky, malý zázrak pro naše zdraví

Lískové ořechy jsou velmi chutné, určitě také chodíte v letním období a zjišťujete, zda jsou již zralé.

Vlašské ořechy podpoří funkci mozku

Obsahují vysoké množství vitaminů skupiny B, čímž přispívají k dobrému fungování mozku a produkci červených krvinek.

Nugátová pochoutka funguje proti splínu a dokonce i na správné zažívání

Konečně lidé přicházejí na to, že zdravá strava nerovná se jídla sice nadupaná vitamíny, vlákninou a dalšími prospěšnými látkami, ale jinak zcela bez chuti či chuti velmi podivné. Trendem je nabízet oblíbené potraviny tak, aby chutnaly skvěle a zároveň neškodily.

Medvědí česnek – znovuobjevená bylinka

Česnek medvědí, někdy též nazývaný divoký nebo lesní česnek, je bylinka nabitá zdravím a určitě bychom ji měli zařadit do svého jídelníčku. Víte, že si česnek medvědí můžete sami vypěstovat? Poradíme vám, jak na to, a také jak ho uchovat a používat v kuchyni.

Olivový olej vyráběný s respektem k přírodě

Naštěstí už i u nás existují dovozci a prodejci, kteří cílí na ty, co nevybírají potraviny jen podle ceny, ale hlavně podle kvalitních surovin. Při použití poctivého základu totiž neohrožujete své zdraví a navíc každé jídlo hned dostane mnohem lepší chuť.

Jak si osladit a zároveň nekrátit život

Sladké milujeme téměř všichni. Není se ani čemu divit, sladká chuť je ta první, kterou v životě ochutnáme. Vždyť laktóza, základní složka mateřského mléka, se také nazývá mléčný cukr.

Olivový olej ze slunné Malagy

Zakoupit potraviny z celého světa lze zcela bez problémů. Když už ale kupujeme zahraniční potraviny, měly by to být takové, které nejdou vypěstovat či vyrobit v našich podmínkách anebo jsou typické pro určitou oblast. Jako jsou třeba španělské olivové oleje.

Tyčinky nemusí být plné cukru a „éček“

Dostat do sebe dostatečné množství vitamínů bývá někdy problém. V létě to ještě jde, ale jakmile se zúží nabídka sezónního ovoce, bývá to horší. Řešením je ovoce sušené, například v podobě praktických ovocných tyčinek.