Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Tyčinky s chutí a vůní skutečného ovoce

Dostat do dětí dostatečné množství ovoce bývá často problém. Řešením jsou tyčinky ze sušeného ovoce, které skvěle voní i chutnají po ovoci, aniž by potřebovaly umělé příchutě. Díky výrazné chuti nepotřebují ani přidaný cukr.

Jablečné křížaly se dříve na zimu dělaly snad v každé domácnosti a děti je zobaly namísto sladkostí. Dnes sice existují moderní sušičky ovoce, které práci urychlují a usnadňují, ale ne každý ale na ni má doma místo nebo si najde na přípravu čas. Proč taky, když se dají koupit tyčinky ze sušeného ovoce, které nejsou přeslazené, neobsahují barviva, aromata, stabilizátory ani žádné další zbytečné přísady? Přesně takové jsou tyčinky Frukvik stvořené pro dětské mlsné jazýčky. Díky čistě rostlinnému složení bez skrytých živočišných složek se hodí i pro vegany, díky absenci laktózy je mohou osoby s její intolerancí a absence lepku zajišťuje nezávadnost pro celiaky.

Ideální svačina
Tyčinky Frukvik jsou z 98 % vyrobeny z ovoce. Neobsahují sóju, oříšky, palmový olej či přidaný cukr. Splňují dokonce i přísnou tzv. pamlskovou vyhlášku o zdravém školním stravování od MŠMT, takže si tyčinky mohou děti zakoupit i sami ve školních bufetech – a dělají to dobrovolně a s chutí. To dokazuje, že jim tyčinky opravdu chutnají – na rozdíl od čerstvého ovoce, kterému se mnohé děti bohužel vyhýbají.

Jestliže hledáte pro děti zdravější alternativu k bonbónům a čokoládě, tady ji máte. Oproti čerstvému ovoci mají tyčinky tu výhodu, že se skvěle hodí na svačiny – neoschnou, nezoxidují, nerozmačkají se, nevytečou do batohu. Banán, hruška, jablko nebo borůvka, které zvládnou i pobyt v kapse, to je Frukvik. Sušením ovoce neztrácí vitaminy ani vůni a chuť, takže si díky tyčince děti kdykoliv vychutnají pravou chuť ovoce. A třeba se díky tomu naučí jíst i ovoce čerstvé.

Babičky už nemusí nosit pytlíky bonbónů
Také trpíte, když babičky a jiné návštěvy nosí vašim dětem sladkosti? Zkuste je předem upozornit, že existují i zdravější možnosti. Tyčinky Frukvik jsou označeny logem programu "Vím, co jím", který garantuje, že takto označené potraviny jsou vhodné při zdravém životním stylu a vyhovují výživovým doporučením.

Tyčinky Frukvik stejně jako tyčinky Dr. Light Fruit pro dospělé můžete objednat v eshopu na www.pharmind.cz, dále také na www.zdravevyzivy.cz. Prodávají se také tam, kde se zaměřují na zdravou výživu, například v prodejnách Country Life nebo uvědomělých dětských koutcích a hernách. Když vám dojdou na dovolené, seženete je i v okolních zemích: společnost Pharmind, která tyčinky vyrábí, působí nejen na českém trhu, ale expanduje i do zahraničí.Čtěte na Medicínu:

Alergie na chlad skutečně existuje