Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Stereotyp ubíjí, lázně nabíjí

Když se dříve řeklo „vyhořet“, každý si vybavil zničený domov a očouzené stěny. Dnes je větší pravděpodobnost, že vyhoříte zevnitř. V obou případech platí, že důležitá je prevence: u psychického vyhoření to může být třeba relaxační pobyt.

Únava, nechuť k práci, ubíjející stereotyp, kdo z nás to nezná? Jak prohlásila jedna maminka-blogerka: „Dokud jsem byla v práci, nenáviděla jsem dlouhé meetingy bez pointy. Co jsem na mateřské, po „bezpointových“ meetinzích se mi stýská dvanáctkrát za den.“

I když děláte sebezábavnější práci, kterou milujete, nelze ji dělat neustále. I nejlepší jídlo se přejí. Proto se střídá sluníčko s mraky, den a noc, léto a zima. A proto se občas potřebujeme vzdálit i od svých nejbližších.

Někdy často znamená nikdy
Ideálním místem, kam se na chvíli „zašít“, jsou lázně. A neříkejte si, že tam určitě někdy vyrazíte – nejspíš nevyrazíte. Dejte si konkrétní termín, domluvte hlídání pro děti, najděte si ideální místo a využijte slev, které každé lázně někdy nabízejí. Abyste si ale nemuseli brát volno už na výběr pobytu, ulehčíte si práci návštěvou stránky www.e-lazne.eu.

E-lazne.eu vám poskytnou rozcestník, kde najdete na jednom místě nabídku většiny lázní a wellness center v České republice. Zároveň můžete díky stránce čerpat výhody: věrnostní program, ve kterém získáte 5% slevu už od 3. objednávky, a slevy pro pojištěnce Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra nebo držitele Sphere Card.

Na e-lazne.eu najdete objektivní a přesné informace o jednotlivých lázních a wellness hotelech včetně užitečného lázeňského slovníčku. Nevíte, kdy budete moci vyrazit? Nechte se obdarovat dárkovým poukazem na samoplátecký pobyt. A jestli nevíte, kam vyrazit, máme pro vás tři tipy.

Nechte se rozmazlovat
Máte už unavené tělo i duši ze starání se o druhé? Nechte se tentokrát hýčkat vy. Mariánskolázeňský elixír, Rozmazlovací balíček, Čas pro dva, Spa Wellness: zní vám to jako rajská hudba? Tak vyrazte do hotelu Royal v Mariánských lázních a rajská hudba se změní v realitu.

Hotel Royal v Mariánských lázních

K moři na Moravu
Kdo má raději klidnější místa než proudící kolonády, může zavítat do Spa resortu Lednice. Výhodou tohoto místa jsou procedury pomocí jodobromové vody, přezdívané Moravské moře, a blízkost krásného Lednicko-Valtického areálu s vinnými sklípky.

Spa resort Lednice

Oddechněte si v Luhačovicích
Máte chuť už se na všechno vykašlat? Na onemocnění dýchací cest jsou ideální lázně Luhačovice. A jestli toužíte po exotice, ale nemáte na nic čas nebo odvahu, zažijete ji tady na Jávském víkendu. Balíček obsahuje tradiční jávskou masáž, která začíná uvolňující masáží chodidel.

Relax v lázních Luhačovice

Uvolnit se na víkend, aby vám tu uvolnili ztuhlé svaly, se vyplatí. Pobyt v lázních působí jako prevence proti civilizačním chorobám. A po pár dnech v lázních budete každodenní povinnosti zvládat nejen s větším klidem a lehkostí, ale i radostí.Čtěte na Medicínu:

Češi umějí odpočívat, nejraději na Slovensku

Pojeďme si pro zdraví a odpočinek

Zpříjemněte si podzim lázněmi!

Sychravé dny se nejlépe tráví v lázních

Do lázní sami, nebo s rodinou?