Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Organismus

Opary a afty bez bolesti

Říká se, že opar vzniká z leknutí. Ať tomu tak je, nebo ne, každý se chce nepříjemného, bolestivého a nevzhledného vřídku co nejrychleji zbavit. Švýcarským receptem nejen na opary je ActiMaris.

Kousek moře ve vaší lékárničce

Je známo, že pobyt u moře prospívá všem, kdo trpí kožními potížemi, jako je například lupénka, akné nebo třeba atopický ekzém. Díky přípravkům značky ActiMaris můžete jeho léčivých účinků využívat i doma.

Dostaňte svou pleť z problémů

Máme být spokojeni sami se sebou, říká se. Ale potýkat se s pletí plnou nevzhledného akné ke spokojenosti moc nepřispívá. Jestli máte pocit, že vaší pleti už nic nepomůže, vyzkoušejte švýcarský přípravek z mořské vody ActiMaris.

Jak déle žít a lépe se cítit

Vysoké nároky na fyzickou a psychickou výkonnost člověka a s nimi spojený zvýšený tlak na metabolismus a zejména na imunitní a nervový systém přirozeně vyvolávají snahy hledat prostředky, které by podpořily organismu vlastní fyziologické procesy.

Na odvykání kouření nejste sami

„Přestanu kouřit“je jedním z typických novoročních předsevzetí. A také jedno z nejtěžších. Lidí, kterým se závislosti na cigaretách podařilo zbavit, je velmi malé procento. Chcete se mezi tuto „elitu“ dostat?

Trumf mezi vánočními dárky? Elixír zdraví, mládí a krásy.

Stále ještě nevíte, co svým blízkým pod stromeček? Obdarujte je originálním a navíc nejzdravějším dárkem!

Medicinální houby pomáhají proti stresu i rakovině

Léčebné účinky medicinálních hub jsou známé už stovky let. Jsou využívány k léčbě různých zdravotních neduhů i jako podpůrná terapie ke klasické medicíně.

Dánské kvalitní přípravky na podporu zdraví

Doplňků stravy na všelijaké potíže najdeme v lékárnách, drogeriích, na internetu, a dokonce i u benzínek tolik, že není snadné si z takového množství vybrat. Významným kritériem pro výběr by měl být přírodní a doložitelný původ přípravku.

Kurkuma pro krásu i pro zdraví

Zdravá strava v moderní podobě spočívá především v lokálních a sezónních surovinách. Vzhledem k rozporuplným výsledkům vědeckých bádání je nejlepší nezříkat se ničeho, ale střídmě konzumovat vše, co nám vyhovuje, a vyhledávat, co pomáhá na naše potíže.

Zásaditá péče prospívá pokožce i celému organismu

Koupel se zásaditou minerální solí podporuje přirozenou očistu organismu a pomáhá tak k tělesnému, ale i duševnímu zdraví.

Co (možná) nevíte o vápníku

Asi není potřeba Vás přesvědčovat o tom, že minerály jsou pro tělo a udržení dobrého zdraví nezbytné. K nejdůležitějším patří i vápník.

Nechybí vám hořčík?

Jste neustále unaveni, i když nemáte z čeho? A navzdory únavě přesto špatně spíte? Jste zbytečně podráždění? Možná máte nedostatek hořčíku.

Kolostrum – podpora imunity tím nejpřirozenějším způsobem

Mateřské mléko je označováno za nejdůležitější a nezdravější potravinu našeho života. Ale i v průběhu života mléko potřebujeme, jak ukazují nejnovější výzkumy. Možný způsob, jak vytěžit z mléka co nejvíce užitečných látek, je užívání přípravku vyrobeného z kolostra.

Reishi je houba pro dlouhověkost

Reishi neboli lesklokorka lesklá je medicinální houba, kterou tradiční čínská medicína využívá pro léčbu různých onemocnění již několik tisíc let.

Co prozradí obličej o našem zdraví

Obličej je velmi silně vypovídajícím místem našeho zdraví stejně jako třeba plosky nohou, oči nebo ušní boltce. Naším obličejem prochází celá řada akupunkturních drah a je zde umístěno velké množství reflexních bodů. Každý z nich náleží nějakému hlavnímu orgánu v našem těle.

Pryč s parazity

Negativní vlivy útočí na zdraví těla a duše z mnoha stran. Z mikrosvěta pocházejí viry, bakterie a jiné parazitující organismy a jimi produkované toxiny, z okolního prostředí do něj pronikají chemikálie a elektromagnetické záření, ale jsou tu i vlivy z makrosvěta, například rychlé oslabování magnetického pole Země a zvyšování kosmického záření.

Žvýkáním proti žaludečním vředům?

Slyšeli jste někdy o bakterii Helicobacter pylori? Bakterie dokáže v těle způsobit veliké potíže, a to mimo jiné proto, že její přítomnost v žaludku nemusí provázet žádné příznaky. Po čase ale může způsobit gastritidu a vznik žaludečních a dvanáctníkových vředů.

Medicinální houby – tradiční čínská medicína vhodná i při detoxikaci

Vznik hub na naší Zemi je odhadován na dobu před asi 900–570 milióny let a podle fosilních nálezů se zde všechny dnes známé druhy hub vyskytovaly už před 320–286 milióny let. Mnoho z nich je již po staletí známo svými příznivými vlastnostmi pro náš organismus.

Po lásce a rovnováze toužíme všichni

Lásku potřebujeme celý život – od rodičů, partnerů nebo tu, kterou cítíme a dostáváme od svých dětí. Základem je však mít lásku sami k sobě, potom je naše tělo v rovnováze. Když naše tělo nebo naši duši něco trápí a tyto dvě části nejsou ve vzájemné harmonii, trpíme a lásku nedokážeme naplno přijmout ani dávat.

Gumoví medvídci vaše klouby nespasí

Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo má za sebou výměnu kyčelního kloubu, trpí artrózou anebo má jiné pohybové obtíže. „To je věkem“, mávnete nad tím nejspíše rukou, zvlášť pokud máte stáří ještě daleko. Potížemi s klouby ovšem trpí i mladší ročníky.
123