Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Opary a afty bez bolesti

Říká se, že opar vzniká z leknutí. Ať tomu tak je, nebo ne, každý se chce nepříjemného, bolestivého a nevzhledného vřídku co nejrychleji zbavit. Švýcarským receptem nejen na opary je ActiMaris.

Virus čeká v těle na příležitost
Úlek nebo psychické vypětí skutečně může mít na opary vliv. Opar je totiž způsoben herpesvirem HSV-1, který patří mezi nejrozšířenější viry na světě. Většina z nás ho získá už v útlém dětství, aniž by se po mnoho let musel nějak projevovat. Usídlí se v tkáních a nelze se ho už nijak zbavit. Při stresových situacích (například leknutí) nebo třeba při oslabení imunity se viry zaktivují, a tak se nám skutečně může během pár chvil po psychické zátěži vytvořit opar.

Na viry přírodní cestou
Přípravků na opary najdete v lékárnách spoustu. Většinou se jedná o chemická antivirotika. Pokud chcete jít přírodnější cestou, pak sáhněte po švýcarském přípravku z mořské vody ActiMaris. Mořská voda je doplněna o tzv. singletový kyslík. Ten je jedním z nejúčinnějších přírodních baktericidních a virocidních činidel. Navíc dodává postižené tkáni kyslík a energii, aby se rychleji regenerovala. Přípravek také obsahuje ionizovanou mořskou vodu, která proniká snadněji do tkáně než běžná voda, a má tak hlubší účinek.

ActiMaris gel snižuje bolest, takže velice rychle po aplikaci pocítíte úlevu. Ani samotná aplikace gelu není nepříjemná, gel neštípe a nepálí. Opar se při léčbě přípravkem ActiMaris zahojí zpravidla do čtyř dnů. Zákazníci, kteří ActiMaris testovali, potvrzují, že opar někdy zmizel dokonce už za tři dny.

Iva M. (Olomouc) OPAR

Děkuji za možnost testování. Actimaris jsem použila na opar,na který mi doposud nic jiného než Herpesin nepomohl. Nejdřív jsem ho potřela Actimaris Sensitiv roztokem na výplach a desinfekci ran a následně potřela Actimaris gelem na hojení ran. Tento postup jsem během dne opakovala a za 2 dny po oparu ani památky. Také jsem využila roztok a gel na pupínky v obličeji a krásně je to vybělilo a poté zmizely. Já rozhodně doporučuji a určitě koupím další balení!

Aby ústa nebolela
S opary nebo sníženou imunitou často také přicházejí afty. Na ty se nejlépe osvědčila kombinace ActiMaris gelu a roztoku ActiMaris Sensitiv, v případě závěžnějších forem nebo opakujících se potíží pak roztoku ActiMaris Forte. Roztok se používá k výplachům úst: sliznici vyčistí, zlikviduje bakterie a viry a nastartuje hojení. To pak ještě urychlí ActiMaris gel, který i snižuje bolestivost.

Nejlepší prevencí proti oparům a aftům je, stejně jako proti všem dalším zdravotním potížím, zdravý životní styl bez kouření, přepínání sil, přecházení nemocí a zbytečných stresů. Ne vždy je však samozřejmě možné všechna tato doporučení dodržet. Proto je dobré mít ActiMaris doma v pohotovosti, protože včasné započetí léčby napomáhá k rychlejšímu zahojení. Pokud se s potížemi vypravíte k lékaři, může vám ActiMaris předepsat, a budete tak mít přípravek hrazený svou pojišťovnou.Čtěte na Medicínu:

Vezměte si Mrtvé moře domů

Kousek moře ve vaší lékárničce