Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Kousek moře ve vaší lékárničce

Je známo, že pobyt u moře prospívá všem, kdo trpí kožními potížemi, jako je například lupénka, akné nebo třeba atopický ekzém. Díky přípravkům značky ActiMaris můžete jeho léčivých účinků využívat i doma.

Mořská voda je z 85 % tvořena kyslíkem, z 10 % vodíkem. Další složky tvoří soli a 80 minerálů, jako je například hořčík, vápník, draslík, jód, mangan, selen nebo třeba brom. Tento vzácný kokejl je od pradávna známý pro své léčivé účinky. Díky značce ActiMaris můžeme mít léčivou sílu moře kdykoliv po ruce.

ActiMaris zajistí pořádek v lékárničce
ActiMaris ve formě Gelu na hojení, Forte roztoku na čištění a hojení nebo Sensitiv roztoku na výplach a hojení využijete na širokou škálu potíží: na ty viditelné, jako jsou například opary, akné, plísně, popáleniny, bodnutí hmyzem, infekční rány či vředy, ale i na vnitřní, jako jsou gynekologické potíže nebo potíže na sliznici nosu či úst (například afty či záněty dásní neboli stomatitida). O šetrnosti přípravku svědčí, že ho používají i pacienti s tzv. nemocí motýlích křídel a používá se i na citlivou pokožku novorozenců. Jeden produkt ActiMaris tak nahradí v lékárničce několik mastiček na různé potíže pro každého člena rodiny včetně domácích mazlíčků.

Jak ActiMaris funguje?
ActiMaris obsahuje kromě mořské vody ještě navíc tzv. singletový kyslík a ionizovanou zásaditou vodu. Tato kombinace dokáže zcela přírodní cestou desinfikovat od bakterií, virů a plísní. A k tomu ještě nadopuje kožní buňky kyslíkem a energií, díky kterým se rána hojí rychleji a úspěšněji.

Singletový kyslík účinně a zcela přírodně bojuje proti bakteriím a virům. Funguje tak, že při kontaktu s kůží nebo sliznicí na sebe ihned začne vázat elektrony z membrán bakterií, virů a plísní. Tím ničí jejich strukturu celých mikroorganismů, které proti singletovému kyslíku nemají obrany. Navíc mikroorganismy nezískávají vůči singletovému kyslíku resistenci, a tak může být ActiMaris aplikován dlouhodobě, aniž by se snížila jeho účinnost. Ionizovaná voda pomáhá léčivu dostat se k přesněji k místu určení. Shluky molekul ionizované vody jsou totiž menší než u normální vody, takže pronikají hlouběji do tkáně.


ActiMaris Sensitiv a Forte jsou hypertonickým roztokem. Při kontaktu s ránou tak vzniká tzv. hyper-osmotický efekt, díky kterému ActiMaris vytahuje vodu ven z buněk prostřednictvím osmózy. Tento proces snižuje otok tkáně a bolestivost.

U ran bývá narušena jejich povrchová elektrická vodivost, která je potřebná pro opravu buněk v tkáni. ActiMaris gel a roztok ActiMaris Forte vykazují velice dobrou vodivost, a tak slouží jako pojivo mezi zdravou tkání a ránou a pomáhá tak k urychlení procesu hojení.

Přírodní složky v dokonalé synergii se známými fyzikálním jevy, to jsou švýcarské přípravky ActiMaris, které zakoupíte v lékárnách nebo ve výhodných sadách v e-shopu společnosti.