Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Babské rady

Dobromysl obecná - potěšení z hor, které chrání před nemocemi

Dobromysl obecná neboli oregáno (z latinského origanum = potěšení z hor) patří mezi nejrozšířenější a nejznámější bylinky.

Sedmikráska skutečně pomáhá ke kráse

Sedmikráska chudobka je jarní kvítek, který upoutá svojí jednoduchou krásou. Tato křehká květinka v sobě ale skrývá také léčivou sílu.

Kopřiva jako všelék

Kopřiva dvoudomá je velmi známou léčivou rostlinou. Mezi její nejznámější schopnosti patří čistící a detoxikační účinky na lidský organismus. Dále má posilující a antirevmatické účinky a snižuje také krevní tlak.

Bez černý květ pomůže při prochladnutí

Bez černý květ je proslulý jako pomocník při nemocech vzniklých z prochladnutí. Spoléhat se na něho můžeme nejen v období chřipek a viróz, má nám toho hodně co nabídnout.

Babské rady na chřipku

Navštívila Vás paní chřipka? Babské rady na chřipku ji pomohou zahnat. A přinášíme i několik tipů, jak omezit riziko nákazy mezi jednotlivými členy domácnosti.

Babské rady na akné

Pokud Vás trápí akné, můžete kromě kosmetických přípravků na čištění pleti vyzkoušet také naše babské rady na akné. Mýdlo, rajčata, sex, kopřivy. To vše může pomoci!

Babské rady na nachlazení

Změny teplot jsou častou příčinou nachlazení. Při nachlazení není nutné sáhnout hned po průmyslově vyráběných lécích, protože nám mohou pomoci babské rady na nachlazení.

Babské rady na mykózu

Vaginální mykóza je civilizační onemocnění, které trápí mnoho žen, a to především v letních měsících. Babské rady na mykózu sice problém neřeší, ale mohou pomoci vzniku mykózy předejít.

Babské rady na bolest zubů

O bolesti zubů se říká, že je mnohdy horší, nežli porodní bolesti. Pro případ, že Vás postihne v tu nejméně vhodnou dobu, přinášíme osvědčené babské rady na bolest zubů.

Babské rady na zácpu

Zácpa obtěžuje velkou část populace, především žen. Že mezi ně patříte? Vyzkoušejte osvědčené babské rady a zácpa nemá šanci.

Babské rady na vlasy

Máte příliš mastné, nebo naopak suché vlasy? Anebo Vám hodně padají? Nechte si poradit. Na všechny problémy známe babské rady na vlasy, které stojí za to vyzkoušet.

Babské rady uleví od bolestivé menstruace

Trápí Vás bolestivá menstruace? Babské rady pomohou zmírnit Vaše obtíže. Přinášíme tipy, jak si ulevit od bolesti, i jak zamezit příliš silnému krvácení.

Babské rady na kašel

Trápí Vás kašel a chcete se ho zbavit přírodní cestou? Babské rady na kašel jsou překvapivě účinné. Cibule nebo křen Vám pomohou.

Babské rady na imunitu

Když máme oslabený imunitní systém, snadno se nakazíme virovými onemocněními. Babské rady na imunitu posílí Váš organismus.

Babské rady na pálení žáhy

Pálí Vás žáha, ale nechce se Vám polykat léky proti pálení žáhy, anebo je nemáte zrovna po ruce, když se tento nepříjemný pocit dostaví? Babské rady na pálení žáhy Vám mohou pomoci.

Babské rady na bolest ucha

Bolest ucha nejčastěji člověka postihne mimo ordinační hodiny, nejčastěji o víkendu večer. Než se dostanete k lékaři, mohou Vám pomoci ulevit od bolesti některé babské rady na bolest ucha. A co doporučují báby kořenářky?

Babské rady proti nespavosti

Nespavost patří mezi zdravotní obtíže, které trápí stále větší část naší populace. Hlavními viníky jsou nesprávná životospráva a stres.

Babské rady na bradavice

Udělala se Vám bradavice na noze nebo na jiném místě a nechce se Vám jít na kožní? Vyzkoušejte nejprve babské rady na bradavice. Pěkně podle abecedy.

Babské rady na bolest v krku

Co zabírá na bolest v krku? Tvaroh, cibule a další potraviny, které máte běžně doma. Než sáhnete po lécích, zkuste babské rady na bolest v krku.

Babské rady na kašel

Trápí Vás kašel a chcete se ho zbavit přírodní cestou? Babské rady na kašel jsou překvapivě účinné. Cibule nebo křen Vám pomohou.
12