Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

3 důvody, proč vaše tělo ocení pobyt u moře

 

Také se po dlouhé zimě nemůžete dočkat, až v létě vyrazíte na vysněnou dovolenou? Věřte tomu, že za výpravu k moři vám vaše tělo jen poděkuje. Přečtěte si, jaké blahodárné účinky má moře na naše zdraví, a získejte další tři důvody, proč si musíte naplánovat dovolenou na tento rok co nejdříve.

Moře vám pročistí kůži i plíce

Jistě už jste někdy slyšeli, že mořská voda má díky vysokému obsahu minerálů a solí antibakteriální účinky. K moři vyráží často lidé, kteří mají problémy s kožními onemocněními, a to především s různými typy ekzémů nebo lupénkou. Mořská voda kůži pročišťuje a napomáhá jejímu obnovování. Ideální je dovolená na pobřeží Černého moře, které je známé svými blahodárnými účinky. Co jste možná nevěděli, je, že pobyt na mořských plážích pomáhá také dýchacímu ústrojí. Mořský vzduch totiž rozpouští hleny v dutinách, osvěžuje sliznice a pročišťuje plíce. Díky tomu lékaři doporučují pobyt u moře také astmatikům. Ocení jej ale plíce každého, kdo se pohybuje v prašném městském prostředí.

Slunce zlepší náladu

Přemýšleli jste někdy, proč máte během slunečných dnů mnohem lepší náladu a proč se cítíte plní energie? Je to díky vitamínu D, který tělo doplňuje díky slunci. Jeho nedostatek nám může způsobovat deprese či smutné nálady. Je důležitý také pro náš kardiovaskulární systém, imunitu a kosti. Kromě slunečních paprsků vám samozřejmě prospěje samotná dovolená – vašemu psychickému stavu napomůže dostatek kvalitního spánku, pohyb na čerstvém vzduchu a v neposlední řadě také odpočinek a relaxování.

Zdravé jídlo pomůže trávení

Pokud vyrazíte k moři na jih Evropy, ocení váš žaludek všechna skvělá a zdravá jídla, která jsou typická pro jihoevropské kuchyně. Zelenina a ovoce dozrávají díky teplému podnebí rychleji a mají mnohem lepší chuť než u nás. Dostatek čerstvých ryb a mořských plodů vám zajistí spoustu kvalitních bílkovin, jódu a omega-3 mastných kyselin. Podnebí v jihoevropských státech navíc vede k tomu, že se vaří spíš lehká jídla, která prospívají našemu trávení mnohem více, než pro českou kuchyni typická tučná jídla z brambor a z masa.

Jak vybrat dokonalou zdravou dovolenou

Klid, čistá mořská voda i vzduch a kvalitní jídlo – tak zní ideální dovolená, na které si odpočine vaše tělo i mysl. Jistě už jste ale zažili také náročné výpravy, na nichž jste museli strávit více času zařizováním, plánováním nebo dokonce stížnostmi. Je proto třeba si zvolit kvalitní cestovní kancelář, která všechno plánování zvládne za vás a zajistí vám služby kvalitního delegáta. Vyrazte letos do Řecka nebo Bulharska s cestovní kanceláří Viamare, která vám zajistí nádhernou dovolenou s odletem z Ostravy nebo s odletem z Prahy.Čtěte na Medicínu:

Vitamín D v potravinách

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní lékárničku

Vezměte si Mrtvé moře domů