Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní lékárničku

Na cestovní lékárničku nezapomínejmeZdroj foto: ISIFA

Řada z nás si před cestou na dovolenou dělá seznam věcí, které si chce vzít s sebou. Oblečení, hygienické potřeby, peníze,… Mezi věci, na které se opravdu nevyplácí zapomenout, patří cestovní lékárnička.

Co by taková cestovní lékárnička měla obsahovat? To samozřejmě záleží na tom, kolik lidí na dovolenou jede, kam, na jak dlouho a jaký je jejich aktuální zdravotní stav. Rozhodně ale není dobré spoléhat na to, že si léky v případě potřeby budeme moci koupit v naší cílové destinaci. Rychle by se z toho totiž mohl stát hazard se zdravím – v některých zemích se stává, že léky vůbec neprojdou standardní kontrolou, a v tom lepším případě nám nebudou zcela vyhovovat.

V první řadě nesmíme zapomenout na léky, které pravidelně užíváme. Základem každé cestovní lékárničky pak jsou pomůcky pro provedení první pomoci. Jedná se o pletené a pružné obinadlo, gumové škrtidlo, sterilní gázu, trojcípý šátek, dezinfekci, tlakový obvaz, sterilní čtverce, náplasti, nůžky a pinzetu.

Pozor na zažívací problémy
Cestovatelům se často nevyhnou zažívací problémy. Proto je vhodné si do cestovní lékárničky přibalit potahované tablety Orenzym, které trávení podporují. Jsou vhodné pro dospělé a děti od tří let a léčí poruchy trávení spojené s nedostatkem enzymu amylázy, jako je nevolnost, nadýmání, plynatost, nadměrný odchod střevních plynů a kručení ve střevech.

Orenzym podporuje trávení

V cestovní lékárničce by rozhodně neměly chybět ani léky proti bolesti a teplotě, mykózám, rýmě, bolestem v krku, kašli a únavě. Dobré je také přibalit prostředky na dezinfekci vody. Nezapomeňte ale ani na ochranu pokožky – opalovací krémy s dostatečným ochranným faktorem.

Pro případ, že by se vám během cesty udělalo špatně, přibalte si Kinedryl. Tento přípravek, který vyrábí česká společnost Noventis, je možné užívat bez lékařského doporučení. Dětem ve věku od dvou do šesti let podejte hodinu před cestou čtvrtinu tablety, dětem ve věku od šesti do patnácti let čtvrtinu až polovinu tablety, dospělí pak mohou užívat jednu tabletu. V případě delší cesty je pak možné podání dvakrát zopakovat v intervalu dvou až tří hodin. Tablety je vždy potřeba zapít dostatečným množstvím vody.

Když se Vám na cestě udělá špatně, mějte po ruce Kinedryl

Obzvlášť pro řidiče je pak důležité, aby mysleli na svůj zrak. Jeho kvalita totiž s věkem klesá a 75 procent populace trpí některou z očních vad. Těmi nejčastějšími jsou krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus. Doplněk stravy Ostrovidky Neo obsahuje směs vitaminů, minerálů, karotenoidů a rostlinných extraktů, které příznivě ovlivňují normální stav zraku. Tento přípravek si můžete zakoupit v lékárně nebo na webových stránkách noventis.cz, kde můžete využít řadu výhod: slevu 50 korun na první nákup, věrnostní slevy nebo dopravu zdarma.

Doplněk stravy Ostrovidky NeoČtěte na Medicínu:

Protonová revoluce v léčbě ozařováním

Svědění kůže. Je to ekzém nebo svrab?

Prevence před civilizačními chorobami? Pomůže vodík

Video z výroby biokosmetiky INLIGHT aneb když věda voní bylinkami