Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Naše tělo

Dietní chyba nebo závažný problém?

Trápí vás dlouhodobě nepříjemný pocit v oblasti žaludku? Bolest, která se objevuje po jídle, ale i když jste hladoví, máte nafouklé břicho jako balon a sotva udržíte ve společnosti říhnutí?

Hrozí nedostatek veřejných peněz ve zdravotnictví. Zdravotnické firmy by se měly naučit hospodařit.

V českém zdravotnictví hrozí v příštích letech nedostatek peněz. Veřejným financím dal „covid“ pořádně zabrat. Všechno zlé je však k něčemu dobré – možná se urychlí potřebné systémové změny. Ty by mohly pozitivně ovlivnit nejen stav financí veřejného zdravotnictví a úroveň služeb pojištěncům, ale také cash flow zdravotnických firem, pro které je veřejný sektor zdravotnictví hlavním odběratelem.

Poznáte rozdíl mezi žaludečními vředy a vředu na dvanácterníku?

Vředová onemocnění zažívacího traktu jsou bolestivá a velmi nepříjemná. Bohužel, mohou být dokonce i životu nebezpečná. Naučte se je včas odhalit a rozlišit a předejděte tak vážnějším problémům. Poradíme vám také, jaká léčba se v případě diagnostiky vředů doporučuje a jaká prevence je ta nejlepší.

Jste na výletě v Praze? A víte, kam na dobrý oběd či večeři?

Určitě znáte ten pocit, kdy jste na dovolené či výletě v jiném městě a nevíte kde se v záplavě restaurací dobře najíst. O to těžší to je, pokud jste v Praze, která vám snad v každé ulici nabídne některou z místních provozoven. Máme pro vás trojici tipů, jaké adresy stojí za navštívenou.

Na jaké škodliviny v pitné vodě si dát pozor?

Většina lidí žije v domnění, že škodlivé látky v pitné vodě dokáže rozeznat pouhým pohledem či podle čichu. Opak je však pravdou. Bohužel existují i takové nečistoty a škodliviny, které jen tak sami nezjistíte. Jaké škodliviny to jsou, jak je zjistit a jak se s nimi vypořádat?

Proč zrovna já musím mít křečové žíly?

Za vznikem křečových žil stojí až z 80% dědičnost. Ženy mají k jejich vzniku větší náchylnost než muži, to je dáno vlivem hormonů.

7 tipů pro posílení imunity

Zejména v době, kdy na nás ze všech stran útočí smrkající a kýchající lidé se ptáme sami sebe, zda jsme na tento útok dobře připraveni. Posílili jsme svou imunitu dostatečně na to, aby ustála všechny ty viry a bacily? Nebo jsme něco zanedbali a nemoc nás dostihne také?

Chutnají a ještě pomáhají ke zdraví

Dopovat se vitamíny od pozdního jara do podzimu není vůbec problém. Ale co v zimě a brzy na jaře, kdy u nás ještě žádné přírodní vitamínové bomby nerostou? Ideální jsou vzácné oleje, šťávy z čerstvých plodů nebo medy.

Kolik inkontinenčních pomůcek hradí pojišťovna

Postihne-li vás nežádoucí únik moči, s největší pravděpodobností se dříve či později ocitnete v ordinaci lékaře. Prvotní šok, proč zrovna vám se to přihodilo, vystřídá realita, která vás donutí přistoupit k okamžitému řešení.

Jak řešit bolesti zad a krční páteře

Bolesti zad a krční páteře představují nepříjemný problém, se kterým se v dnešní době potýká stále více lidí. Za vznikem těchto bolestí nejčastěji může nevhodně zvolená matrace a polštář, na kterém každý den spíme.

3 důvody, proč svěřit zuby stomatologům z Brandeis Clinic

Sehnat kvalitního zubaře je v dnešní době umění. V případě Brandeis Clinic je Vám k dispozici stomatologická péče na nejvyšší možné kvalitativní úrovni. Níže jsme pro Vás vybrali 3 důvody, proč byste měli i Vy svěřit péči o Váš chrup stomatologům z Brandeis Clinic.

Poškozené dásně jsou vstupní branou pro infekci. Zastavte ji včas

Stav zubů a dásní nejen, že ovlivňuje náš vzhled, ale také úzce souvisí se zdravotním stavem – a to nejen v ústní dutině. Na potíže rychle a spolehlivě zabere švýcarský přípravek ActiMaris.

Jak dětem udržet zdravá záda

Nemoci pohybové soustavy jsou jednou z nejčastějších příčin pracovní neschopnosti. A přitom nemocem zad se dá snadno zabránit dobrou prevencí. Ta však musí začít už v útlém věku.

Opary a afty bez bolesti

Říká se, že opar vzniká z leknutí. Ať tomu tak je, nebo ne, každý se chce nepříjemného, bolestivého a nevzhledného vřídku co nejrychleji zbavit. Švýcarským receptem nejen na opary je ActiMaris.

Kousek moře ve vaší lékárničce

Je známo, že pobyt u moře prospívá všem, kdo trpí kožními potížemi, jako je například lupénka, akné nebo třeba atopický ekzém. Díky přípravkům značky ActiMaris můžete jeho léčivých účinků využívat i doma.

Dostaňte svou pleť z problémů

Máme být spokojeni sami se sebou, říká se. Ale potýkat se s pletí plnou nevzhledného akné ke spokojenosti moc nepřispívá. Jestli máte pocit, že vaší pleti už nic nepomůže, vyzkoušejte švýcarský přípravek z mořské vody ActiMaris.

Tvrdá kůže na patách není nutností

Ztvrdlá kůže na chodidlech je jednou z nepříjemných známek přibývajícího věku. Není však nutné na tvrdou kůži s prasklinami či mozoly rezignovat, řešení v podobě účinného krému naštěstí existuje.

Zdravé grilování? Proč ne s Russell Hobbs

Grilování patří mezi mé oblíbené způsoby úpravy jídel. Dlouho jsem hledala nějaký gril, který by mi pomohl s přípravou zdravého jídla a potom jsem narazila na kontaktní gril, který odvádí přebytečný tuk. A co vše umí?

Colostrum a Aloe Vera: dva (nejen) kosmetické zázraky

Ve zdravém těle zdravý duch, říká se. A platí to i obráceně: Když budeme vnitřně spokojeni, prospívá to i našemu zdraví. Podpořit ho můžeme i během každodenních činností – například čištění zubů nebo používání pleťového krému.

Jak se nezranit při práci na zahradě

Léto je plné práce i radosti, kterou s sebou přináší zahrada. Na ženy čeká spousta práce s trávníkem, skalkami či záhony. Na pány čeká údržba pergoly, dvorku nebo stromů.