Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Naše tělo

Kousek moře ve vaší lékárničce

Je známo, že pobyt u moře prospívá všem, kdo trpí kožními potížemi, jako je například lupénka, akné nebo třeba atopický ekzém. Díky přípravkům značky ActiMaris můžete jeho léčivých účinků využívat i doma.

Dostaňte svou pleť z problémů

Máme být spokojeni sami se sebou, říká se. Ale potýkat se s pletí plnou nevzhledného akné ke spokojenosti moc nepřispívá. Jestli máte pocit, že vaší pleti už nic nepomůže, vyzkoušejte švýcarský přípravek z mořské vody ActiMaris.

Tvrdá kůže na patách není nutností

Ztvrdlá kůže na chodidlech je jednou z nepříjemných známek přibývajícího věku. Není však nutné na tvrdou kůži s prasklinami či mozoly rezignovat, řešení v podobě účinného krému naštěstí existuje.

Zdravé grilování? Proč ne s Russell Hobbs

Grilování patří mezi mé oblíbené způsoby úpravy jídel. Dlouho jsem hledala nějaký gril, který by mi pomohl s přípravou zdravého jídla a potom jsem narazila na kontaktní gril, který odvádí přebytečný tuk. A co vše umí?

Colostrum a Aloe Vera: dva (nejen) kosmetické zázraky

Ve zdravém těle zdravý duch, říká se. A platí to i obráceně: Když budeme vnitřně spokojeni, prospívá to i našemu zdraví. Podpořit ho můžeme i během každodenních činností – například čištění zubů nebo používání pleťového krému.

Jak se nezranit při práci na zahradě

Léto je plné práce i radosti, kterou s sebou přináší zahrada. Na ženy čeká spousta práce s trávníkem, skalkami či záhony. Na pány čeká údržba pergoly, dvorku nebo stromů.

Zhoršují celoplošné koberce alergii? Mýtus!

Doba, kdy se téměř všichni zbavovali celoplošných koberců a nahrazovali je plovoucí podlahou, je pryč. Podle nedávných studií koberce prašnost a alergie nezhoršují. Spíše naopak.

Stereotyp ubíjí, lázně nabíjí

Když se dříve řeklo „vyhořet“, každý si vybavil zničený domov a očouzené stěny. Dnes je větší pravděpodobnost, že vyhoříte zevnitř. V obou případech platí, že důležitá je prevence: u psychického vyhoření to může být třeba relaxační pobyt.

Jak déle žít a lépe se cítit

Vysoké nároky na fyzickou a psychickou výkonnost člověka a s nimi spojený zvýšený tlak na metabolismus a zejména na imunitní a nervový systém přirozeně vyvolávají snahy hledat prostředky, které by podpořily organismu vlastní fyziologické procesy.

Podpořte svou imunitu

ARÓNIE, RAKYTNÍK, GRANÁTOVÉ JABLKO jsou antioxidanty v přírodních šťávách. Pozdní podzimní a časné jarní počasí je pro náš organismus velkou zatěžkávací zkouškou.

3 důvody, proč vaše tělo ocení pobyt u moře

Také se po dlouhé zimě nemůžete dočkat, až v létě vyrazíte na vysněnou dovolenou? Věřte tomu, že za výpravu k moři vám vaše tělo jen poděkuje. Přečtěte si, jaké blahodárné účinky má moře na naše zdraví, a získejte další tři důvody, proč si musíte naplánovat dovolenou na tento rok co nejdříve.

Když vás zaskočí inkontinence

Objevila se u vás inkontinence? Stalo se to náhle nebo pozvolna? V každém případě jste s touto komplikací pravděpodobně vůbec nepočítali a hodně vás překvapila. Víte, že nežádoucí únik moči trápí okolo 600 tisíc vašich spoluobčanů? Nejste v tom tedy sami. Inkontinence bohužel postihuje nejenom starší osoby, objevit se může v jakémkoliv věku.

Hygiena lůžka pro zdravý spánek

Spánkem strávíme čtvrtinu svého života a proto je na místě se zajímat o to, jak zajistit dostatečnou hygienu našich lůžek a to zejména matrací, které nemůžeme vyprat a používáme je dlouhé roky.

Jak bojovat s jarní alergií?

Většina lidí se po zimě těší na jarní období. To se ale netýká alergiků, kterým začíná období plné rýmy, posmrkaných kapesníků, napuchlých očí a nájezdů do lékáren. Jak ale tyto alergie v období jarních pylů přežít a minimalizovat problémy, které způsobují?

Do lázní sami, nebo s rodinou?

Nepatříte zrovna mezi milovníky zimních radovánek a celou zimu byste nejraději strávili někde v teple? Nenuťte se do toho, co vám nesedí, a raději vyzkoušejte některý ze zimních lázeňských pobytů.

Na odvykání kouření nejste sami

„Přestanu kouřit“je jedním z typických novoročních předsevzetí. A také jedno z nejtěžších. Lidí, kterým se závislosti na cigaretách podařilo zbavit, je velmi malé procento. Chcete se mezi tuto „elitu“ dostat?

Když je čas na výměnu polštáře a matrace

Asi většina z nás zažila někdy bolest zad, ty jsou v naší republice dokonce druhým nejčastějším důvodem neschopenky. Aby se problémy se zády nezhoršovaly, je potřeba nejen se pravidelně hýbat, ale také spát na kvalitním lůžku.

Trumf mezi vánočními dárky? Elixír zdraví, mládí a krásy.

Stále ještě nevíte, co svým blízkým pod stromeček? Obdarujte je originálním a navíc nejzdravějším dárkem!

Medicinální houby pomáhají proti stresu i rakovině

Léčebné účinky medicinálních hub jsou známé už stovky let. Jsou využívány k léčbě různých zdravotních neduhů i jako podpůrná terapie ke klasické medicíně.

Inspirace na praktické dárky, které potěší

Vánoční šílenství je opět v plném proudu a nám nezbývá než přemýšlet, co komu nadělíme pod stromeček. Někdo už má dárky vyřešené od léta a jiní právě panikaří, co že má ten Ježíšek přinést. Připravili jsme si pro Ježíška hned několik tipů.