Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Chutnají a ještě pomáhají ke zdraví

Dopovat se vitamíny od pozdního jara do podzimu není vůbec problém. Ale co v zimě a brzy na jaře, kdy u nás ještě žádné přírodní vitamínové bomby nerostou? Ideální jsou vzácné oleje, šťávy z čerstvých plodů nebo medy.

Jak získat v zimním období tolik potřebné vitaminy a minerální látky věděli už naši předkové, kteří neměli ovoce a zeleninu vypěstované tisíce kilometrů daleko. Dnes už se naštěstí nemusíme zásobit dopředu, všechny tradiční poklady vylepšené moderními poznatky si můžeme koupit kdykoliv a odkudkoliv.

Výběr unikátních medů z Nového Zélandu, speciálních olejů a šťáv najdete na jednom místě na www.medymanuka.cz. Tento výhradní distributor medu Manuka Health New Zeland se zaměřuje i na další zdraví prospěšné látky a je distributorem vlastní značky přírodních produktů Dr Gaja, nerafinovaných olejů a přírodních štáv.

Oleje z tradičních bylin

Výhodou oleje je, že stačí opravdu málo, abyste do sebe dostali dostatek účinných látek – většinou jedna nebo dvě kávové lžičky či lžíce zamíchané třeba do salátu, těstovin nebo rýže. Jsou také perfektní pro děti.  Je však nezbytné, aby to byly oleje nerafinované a lisované za studena. Jen tak si uchovají všechny své vlastnosti.

Speciálně namíchaná směs Cardio v sobě obsahuje olej lněný (70 %), dále pupalkový, z ostropestřce a černého kmínu.  Tato kombinace funguje na snižování množství „zlého“ cholesterolu v krvi, a tak předchází srdečním chorobám.

Směs panenských olejů Hepa je ideální pro regeneraci jater, například po zánětu. Olej je vhodný používat i z preventivních důvodů, protože játra ohrožuje nejen špatná strava, ale také alkohol a mnohé léky. Olej také podporuje detoxikaci organizmu a harmonizuje trávení tím, že podporuje tvorbu žluči. Směs obsahuje olej a extrakt ze semen ostropestřce (z 80 %), dále olej ze lněných semen a olej z černého kmínu.

Slaďoučké šťávy plné vitamínů

Právě utržené bio ovoce Noni se vylisuje, vzniklá šťáva se jenom šetrně pasterizuje a v této podobě si ji můžete vychutnat. Noni se přezdívá „aspirin starověku“. Podobným způsobem vzniká šťáva z Aloe Vera, bio bobulí Acai nebo plodů Goji.

Manukový med: král mezi medy

Novozélandský manukový med si našel své příznivce i u nás, kde má včelařství dlouhou tradici. Má totiž unikátní koncentraci látky methylglyoxal (MGO), která je zodpovědná za léčivé účinky medu. Manukové medy mají obsah této látky od 30 mg/kg do 800 mg/kg, zatímco jiné medy okolo 3,1 mg/kg.

Podpořit správné fungování imunitního systému není tak těžké, i když zrovna není v nabídce sezónní ovoce a zelenina. A šťávy, medy a oleje navíc skvěle chutnají. Ideální kombinacce.

 Čtěte na Medicínu:

Exotické mango pro zdraví

Už znáte Manukový med?

Manukový med z Nového Zélandu

Nechcete brát antibiotika? Zkuste prospěšnější med Manuka