Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Už znáte Manukový med?

O skvělých účincích a vlastnostech medu už slyšeli mnozí. Různé druhy, chutě a hlavně zdravější varianta slazení. Už jste ale slyšely o medu z keře Manuka?

Jak to vlastně začalo?

Keř Manuka neboli Leptospermum scoparium se běžně vyskytuje na Novém Zélandu, kam se dostal spolu s Maory a evropskými osadníky. Včely, které sbírají nektar z divokých keřů, vytvářejí med naprosto jedinečný a odlišný od ostatních. Je tomu tak především kvůli vysokému obsahu účinné látky methyloglyoxalu. Tzv MGO je rozhodující.

Včely, které produkují med manuka, jsou dovezeny ze starého kontinentu. Zpočátku med nepřitahoval pozornost, protože jeho chuť je poměrně specifická. Ve 30. letech 19. století si ale lidé všimli, že dobytek, který med spásá, není nemocný. V tu chvíli mu začali věnovat pozornost.

Co je vlastně MGO?

Tato sloučenina, která je obsažená v medu manuka v neobvykle velkém množství, vzniká v průběhu glykolýzy v lidském těle nebo jiných živočišných a rostliných tkání. V medu manuka je ho až několika set krát větší množství, než v jiných potravinách. Důležitý je synergický účinek s jinými aktivními složkami medu. Díky tomu může být konzumace medu manuka opravdu funkční. Metoda MGO je také jako jediná uznávaná vládou Nového Zélandu pro stanovení obsahu methylglyoxalu v Manukovém Medu MGO™.

Vyberte si 250 nebo 500gA jaké že má funkce?

Manukový Med MGO™ působí protibakteriálně, protivirově, protizánětlivě a protiplísňově. Dále také pomáhá obraně proti bakterii Helicobacter pylori a také v boji proti bakterii Zlatý stafylokok (MRSA).

Čím se řídit při nákupu?

Zjistěte si, zda je výrobek opravdu té nejvyšší kvality. Jak to poznám? Volte ten, který byl testován na obsah mathylglyoxalu. Tyto údaje najdete na obale. Certifikovaný obsah methylglyoxalu se pohybuje od 100 do 550 mg na kilogram manukového medu. Podle tohoto označení poznáte účinnost. Čím více, tím je Med Manuka účinnější. Tzn. Například označení MGO 100+ zlepšuje imunitu a celkový zdravotní stav. Hodnota MGO 250+ se doporučuje při závažnějších potížích jako reflux jícnu (zpětný tok žaludečních šťáv do jícnu), pálení žáhy nebo poruchách trávení. MGO 400+ je skvělým pomocníkem při léčbě žaludečních vředů anebo při syndromu dráždivého tračníku.

Pomáhá také u obtížně hojících se ran, proleženin a pooperačních ran. Med Manuka 550+ je vhodný při potížích s ekzémem, při ateroskleróze, pásovém oparu nebo při angině.MGO +250 +400 a +550

Med nebo doplněk stravy

Pokud nejste zrovna milovníci medů a na sladké si úplně nepotrpíte, ideální variantou je pro vás užívání doplňků stravy. Vybrat si můžete například Tobolky Cyclopower s Medem Manuka MGO™ 400+, anebo Cucací tablety Cyclopower s xylitolem a Medem Manuka MGO™ 400+. Jestli si ale rádi dopřejete med jako takový, nabízí se v několika variantách, které se liší obsahem methylglyoxalu. Prodávají se v balení 250g a 500g, a to v těchto koncentracích: Manukový Med MGO™ 100+, 250+, 400+, 550+.

Pokud byste se chtěli o medu z Manuky dozvědět více, určitě se podívejte na stránky www.medymanuka.czČtěte na Medicínu:

Jak se nezbláznit ze stresu

Kyselina listová pro zdraví

Šťáva z aloe hojí, čistí a zkrášluje

Nepodceňujte pravidelné měření zraku

Cukrovka a její formy

Krásný úsměv? Použijte bělení zubů v pohodlí domova