Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Šťáva z aloe hojí, čistí a zkrášluje

Šťáva z aloe Zdroj foto: Profimedia

Cítíte se unavení? Pak potřebujete pořádný detox. Jednu z možností představuje pití šťávy z aloe, vzácné léčivé rostliny, jejíž blahodárné účinky na zdraví znalo lidstvo ještě před naším letopočtem.

Královna všech léčivek
Aloe vera je léčivá rostlina, jejíž blahodárné účinky na lidské zdraví využíváme po celá tisíciletí. Šťáva z dužiny listů se již ve starověku používala jako prostředek na hojení ran pocházejících z válečných zranění. Indiáni ji zase používali na popáleniny a rány způsobené bodnutím hmyzem. Dnes víme, že má tato šťáva také vynikající detoxikační schopnosti, stejně jako antibakteriální účinky. Její pití rovněž zlepšuje krevní oběh, harmonizuje trávicí procesy a je účinnou prevencí nádorových onemocnění.

Jak vidíte, ne náhodou si tato rostlina vysloužila přezdívku královna všech léčivek.

Nejlepší je čerstvá
Právě pro své účinky je aloe součástí celé řady potravinových doplňků, nejvyšší koncentraci cenných látek (zejména vitamínů skupiny B, polysacharidů, minerálních látek, mastných kyselin) však získáte, když si doma připravíte vlastní šťávu. Pokud potřebujete ošetřit ránu, stačí naříznout list a vyteklými kapkami ji potřít. Jestliže jste se rozhodli, že pročistíte svůj organismus, a zároveň posílíte svůj imunitní systém, nejméně pracný způsob představuje použití odšťavňovače.

Šťáva z Aloe pomůže při pálení žáhy i proti kocovině
Zdroj foto: ISIFA

Náš tip: Pokud Vás pálí žáha, můžete si ji zchladit právě šťávou z aloe. Stejně tak můžete zkusit tuto šťávu proti kocovině.

Aloe také zkrášluje!
Především dámy bude zajímat, že šťáva z aloe také zkrášluje a napomáhá hubnutí. Velice příznivě ovlivňuje stav kůže (pomáhá při akné, ekzémech a lupénce) i vlasů (například odstraňuje lupy) a ve spojení s ostatními léčivkami pomáhá redukovat projevy celulitidy. Vzhledem k obsahu antrachinonů rovněž pomáhá předcházet vzniku zubního kazu a je prevencí paradontózy.

Sponzorem seriálu o šťávách jsou nejlepší kuchyňské spotřebiče pro vaše zdraví www.sanaproducts.cz.Čtěte na Medicínu:

Mrkvová šťáva má vynikající detoxikační účinky

Šťáva z červené řepy

Šťáva z řapíkatého celeru

Okurková šťáva