Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Mrkvová šťáva má vynikající detoxikační účinky

Mrkvová šťáva čístí organismus a posiluje imunitní systémZdroj foto: Sxc.hu

Mrkvová šťáva nejenže je zdrojem cenných vitamínů, ale také má vynikající detoxikační účinky. Pitím mrkvové šťávy čistíte svůj organismus, a zároveň posilujete imunitní systém.

Mrkev a vitamín A
Mrkev je bohatým zdrojem beta-karotenu, který se v našem organismu přeměňuje v potřebný vitamín A. Vitamín A je důležitý pro správné fungování imunitního systému a štítné žlázy. Pozitivně ovlivňuje zrak, růst vlasů a nehtů. Nejvíce beta-karotenu obsahuje mrkvová šťáva.

Mrkvová šťáva k pročištění organismu
Mrkvová šťáva harmonizuje trávení a pomáhá také při problémech se zácpou. Dále se používá k celkové detoxikaci organismu. Pokud chcete svému tělu dopřát mrkvovou očistnou kúru, pijte alespoň 3 dny pouze šťávu z čerstvé mrkve, nejlepší je mladá karotka. Když to vydržíte, budete se cítit skvěle.

Pijte šťávu z čerstvé mrkveZdroj foto: Sxc.hu

Na posílení imunity
Vzhledem k vysokému obsahu vitamínů C a E mrkvová šťáva rovněž přispívá k posilování imunity. Pro zdravý imunitní systém postačí 200 ml čerstvě vylisované mrkvové šťávy denně.

Šťávu je nejlepší pít ráno nalačno, kdy se nejlépe vstřebává.

Mixování s ostatními plody
Mrkvová šťáva je ideální pro mixování s ostatními zeleninovými šťávami, jako je například chuťově ne příliš příjemná šťáva z červené řepy, kterou mrkev příjemně dochutí.

Šťávu z mrkve můžete mixovat také s jablečnou, pomerančovou nebo jinou ovocnou šťávou.

Víte, že . . .
Víte, že mrkvová šťáva rovněž pomáhá předcházet hemeroidům, prospívá kostem a zubům, pomáhá při šerosleposti a únavě očí, chrání nervy, čistí játra a pomáhá chránit tělo před škodlivými volnými radikály? Že je mimo jiné zdrojem kyseliny listové a celé řady minerálních látek? A že také zpomaluje proces stárnutí a zkrášluje pleť? Spousta dobrých důvodů, proč si dát každý den alespoň jednu sklenku, nemyslíte?

Tak na zdraví!

Sponzorem seriálu o šťávách jsou nejlepší kuchyňské spotřebiče pro vaše zdraví www.sanaproducts.cz.Čtěte na Medicínu:

Červené víno a zdraví

Konzumace avokáda prospívá našemu srdci

Znáte poklad přírody jménem Arónie?

Čerstvé šťávy prospívají našemu zdraví