Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Naše tělo

Imunita – základ zdraví

Jste často unavení? Každou chvilku na Vás zaútočí nemoc? Pak máte nejspíš nedostatečnou imunitu. Naštěstí lze ji změnou životního stylu posílit. Zejména když zařadíte do svého jídelníčku super potraviny.

Za 9 dní kampaně DNY SLUNCE – nalezeno 13 MELANOMŮ

V termínu od 30. dubna do 16. května 2015 (vždy čtvrtek - sobota) se konala předsezónní osvětová kampaň s názvem DNY SLUNCE (diagnostika kožních znamének zdarma). A to ve třech městech - Plzeň, Hradec Králové a Mladá Boleslav.

Opět volně dýchat, i to je možné…

Už od dětství jsem trpěl na sennou rýmu. V tu dobu se pod toto označení schovalo vše od kýchání přes alergie až po astma. Míval jsem velký problém v průběhu celého roku. Vlastě vždy se našel důvod, proč jsem se mohl dusit.

DNY SLUNCE aneb ZDARMA vyšetření od lékáren BENU

DBEJTE O SVÉ ZDRAVÍ! I SLUNÍČKO MŮŽE BÝT NEPŘÍTEL.

Chybí vám energie? Možná jen nevětráte

Větráte si svůj byt pravidelně? Pokud ne, měli byste s tím nejspíš začít. Pravidelná výměna vzduchu v místnosti prospívá nejen našemu zdraví, ale dokonce i zlepšuje soustředění a podporuje energii.

Léková karta může zachránit pacientovi život

Dýchací obtíže, kožní problémy, ale také selhání jater nebo zástava srdce představují vážná rizika ohrožující pacienty, kteří zároveň užívají více druhů léků. Kontraindikace ročně zaviní smrt několika desítek pacientů. Jak lze tomuto jevu předejít?

Dvě tváře cholesterolu

Nedávné průzkumy ukázaly, že užívání léků na cholesterol zvyšuje riziko vzniku cukrovky 2. typu. Lidé však začínají být za své zdraví více zodpovědní, a protoh čím dál častěji hledají i další, šetrnější cesty, jak tomuto problému dát jednou provždy sbohem!

Co dělat, aby trávení fungovalo správně jak má

Pro to aby vaše trávení správně fungovalo, není třeba razantních změn jídelníčku ani diet. Základem je vyvážená strava, což znamená, že příjem musí alespoň zhruba odpovídat vašemu výdeji energie a strava musí být různorodá.

Trápí vás špatný spánek? Víme, čeho se vyvarovat!

Někdo spí, jako když ho do vody hodí, jiný má problémy usnout. Že je to i váš případ? Než začnete polykat prášky na spaní, raději se ujistěte, zda neděláte něco špatně! Připravili jsme pro Vás TOP FIVE hitparádu zabijáků dobrého spánku.

Jak se pozná astma?

V dnešní době stále vzniká během roku mnoho astmatiků, v České republice tímto trpí přes 800 000 lidí, avšak je stále mnoho těch, kteří nemají stanovenou diagnózu.

Bolest hlavy…? Už jen minulostí!

Bolest je nepříjemným pocitem, který doprovází zranění, mnohé nemoci a potíže. Nemůžeme však na ni pohlížet pouze negativně, protože je to zároveň velmi důležitý signál pro naše tělo. Říká nám, že něco není v pořádku, a nutí nás k nějaké změně, která by zabránila trvalému poškození organismu.

Úskalí léčby diabetiků v seniorském věku

Diabetes (cukrovka) je chronické autoimunitní onemocnění, porucha metabolismu cukrů, vyžadující neustálou zdravotní péči. Základem léčby je podávání přesně stanovených dávek inzulínu v pravidelných intervalech ve spojení s dietním režimem. U pacientů ve věku seniorů však léčbu často komplikuje jejich zdravotní stav vylučující správné užívání inzulínu, což může mít fatální následky.

Bolí vás záda?

Ruku na srdce: koho z nás někdy nerozbolela záda? Tento problém rozhodně není výsadou starších generací. Záda nás bolívají po namáhavé práci, po jízdě na kole, běžně také po nějaké stresové situaci, které jsme byli vystaveni… Proč tomu tak je?

Lactobacily pomáhají proti tříměsíční kolice

Tříměsíční kolika, která trápí až 30% všech novorozených miminek, patří mezi nejčastější diagnózy v pediatrické praxi. Nejvíce rizikovou skupinu tvoří děti do 3 měsíců věku. Kolika sice ve srovnání s jinými zdravotními obtížemi nepředstavuje závažný zdravotní problém, dokáže však miminko pěkně potrápit.

Detoxikace – očista lidské paměti

Jistě jste si někdy kladli otázku, proč si nemůžete určitou věc zapamatovat, zatímco jiným to jde velmi snadno. A proč se někdo dobře učí cizím jazykům, ale vám to dělá potíže a stále začínáte od začátku. Také vám někdy dělá problém vzpomenout si na vhodné slovo? Ptáte se, proč je někdo vynikajícím kuchařem a dokáže zajímavě dochutit pokrmy, zatímco jiný jídlo obvykle překoření nebo přesolí?

C.I.C. metoda – cesta ke zdraví třetího tisíciletí

Konečně se zrodila metoda, která vychází ze skutečných kořenů zdravotních potíží a nemocí. Tato metoda začíná tam, kde klasická medicína končí. Je to metoda holistická (holos-celý), to znamená, že se zabývá zdravotním stavem člověka z celostního pohledu.

Skladba potravy ovlivňuje úspěšnost početí

Problémy s početím u lidí v produktivním věku, kteří netrpí neplodností, jsou nejčastěji připisovány nezdravému životnímu stylu – především přepracování, stresu a únavě. Čím dál více se hovoří také o nepříznivém vlivu dlouhodobého užívání hormonální antikoncepce u žen. Je třeba si uvědomit, že neméně významným faktorem je i výživa.

Předepsat správné léky nestačí!

Trpí Vaši rodiče poruchami paměti? Alzheimerovou nemocí? Nebo užívají velké množství léků? V zájmu účinnosti léčby a jejich zdraví si ověřte, zda užívají své léky správně. Pokud ne, je zapotřebí pravidelná kontrola. Nová pomůcka pro užívání léků – automatický dávkovač léků ji může vykonávat za Vás.

Co ohrožuje naše plíce…

Stav plic, průdušek a horních cest dýchacích velmi souvisí s psychickými silami člověka i s jeho psychickou odolností. Vždyť v plicních sklípcích, v nejjemnějších plicních strukturách, dochází k okysličování krve, a tedy navázání kyslíku vdechnutého ze vzduchu na hemoglobin, součást červených krvinek.

Cukrovka a její formy

Cukrovka neboli diabetes je v populaci často se vyskytující chronické onemocnění, charakteristické buď absolutním, nebo relativním deficitem inzulínu způsobeném poruchou metabolismu cukrů. V závislosti na konkrétní příčině rozlišujeme tři typy onemocnění: diabetes 1. typu, diabetes 2. typu a těhotenskou cukrovku.