Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Opět volně dýchat, i to je možné…

Alergie a Astma trápí 30 až 40% populaceZdroj foto: ISIFA

Už od dětství jsem trpěl na sennou rýmu. V tu dobu se pod toto označení schovalo vše od kýchání přes alergie až po astma. Míval jsem velký problém v průběhu celého roku. Vlastě vždy se našel důvod, proč jsem se mohl dusit. Na jaře vše kvete, v létě jsou žně, na podzim tleje listí a v zimě je topná sezona. Rodiče stále poslouchali, že je to přeci normální, vždyť přeci… Jako dítě si pamatuji mnohé rychlé odjezdy z výletů, pobytů v přírodě i u známých na chalupě, kde jsem se začal dusit, v horším případě rychlé příjezdy sanitek.

V průběhu let jsem se s tím naučil žít. Když jsem byl na vandru, tak všichni spali v seníku, zatím co já v bezpečné vzdálenosti. Naučil jsem se mít vždy po ruce notnou dávku léků. Vždy jsem měl ve svém okolí někoho, kdo o mém stavu věděl a byl připraven pomoci. Toto však není o užívání si života, ale o velkých kompromisech. Když jsem poznal svojí ženu, narazil jsem na velkou zeď jejích otázek. A proč s tím něco neděláš? Proč si někam nezajdeš? Proč a proč… Byl jsem otrávený, nerudný a však to znáte, když vás někdo do něčeho nutí. Žena to tedy vzala do svých rukou. Měla vlastní zkušenost s detoxikací, proto věřila, že pomůže i mně. Při první návštěvě jsem byl hodně skeptický, paní terapeutka mi indikovala velké zátěže v okruhu plic, což jsem očekával, ale i v srdce, jater a o nervovém systému nemluvě. Měl jsem dojem, že je mi snad všechno na světě, i když je mi necelých čtyřicet. Nad tím, abych dodržoval užívání, dietu a celkově životosprávu, bděla moje žena, která mi neodpustila vůbec nic.

Už asi po třech měsících užívání jsem zjistil, že mohu být v přírodě a nemusím se bát jít po čerstvě posekané louce. Nejen, že jsem se nedusil, ale zbavil jsem se stále ucpaného nosu a v noci jsem dokonce přestal chrápat. Současně s tím jsem začal pociťovat úlevu i v jiných věcech. Srovnalo se mi zažívání nebo mi zmizely trvalé plísně na nohou. Okolí si však všimlo i změny v mém chování. Již jsem nebyl tolik výbušný a náladový. Jsem od přírody skeptik, ale zde mne jsem musel přiznat, že detoxikace funguje. To, že mi odezněla většina obtíží, jsem ženě přiznal až skoro po roce. Tedy pochlubil jsem se kamarádům, jak je mi dobře a ona to slyšela. Opravdu není nikdy pozdě začít znovu pořádně žít.

Patrik L.

Pohled terapeuta

Žijeme v moderní době, která s sebou přináší mnoho vymožeností, o nichž se našim prarodičům ani nesnilo. Avšak přes veškerý pokrok, a to také pokrok v klasické medicíně, narůstá počet některých chronických onemocnění, která byla před dvěma sty lety spíše ojedinělá…

Jak je možné, že před sto padesáti lety byl výskyt alergie téměř zanedbatelný, zatímco v druhém desetiletí třetího tisíciletí trpí alergií téměř 30-40 % populace? Kde se stala chyba a jaký je rozdíl mezi člověkem, který žil před sto padesáti lety, a člověkem dnešním?

Současný jedinec je především ovlivněn silnou emocionalitou naší doby, která se dá shrnout do tří slov: soutěž, zápas, konkurence. A všechny tyto emoce od něj vyžadují jistou dávku zdravé agresivity a také kreativity.

Podle čínského pentagramu má agrese souvislost s rovnováhou jater a jejich dceřiných orgánů. Přílišná agresivita nebo naopak malá schopnost sebeprosazení (nízká asertivita) stimuluje prostřednictvím hormonů a vegetativního nervového systému činnost jater na jedné straně příliš mnoho a na straně druhé zase málo. Tak vzniká v okruhu orgánů jater stres, který provází nízká samodetoxikační schopnost a konečným důsledkem je pak nahromadění toxinů. Kruh se uzavírá v okamžiku, kdy se toxické zatížení jater začne zpětně promítat do psychiky člověka a přivádí ho k afektivnímu chování – jedinec trpí častým hnutím mysli a výlevy emocí.

Jak se zbavit alergie? Metodou C.I.C.

Existuje několik základních možností, jimiž lze reagovat na agresi přicházející zvenčí, z bezprostředního okolí nebo od blízkého člověka. Pomineme-li agresi fyzickou, rozumíme pod pojmem agrese situaci, kdy útočný člověk někoho neustále kritizuje, „naváží“ se do něj slovy, pořád mu něco vytýká. A jaká jsou východiska ze situace pod palbou neustávající kritiky?

  • Uznávat svoji vinu, uzavřít se do sebe a mlčet. V lepším případě vyřazuje taková reakce člověka z komunikace s okolím, v horším případě se nahromaděná agrese obrací proti kritizovanému člověku v podobě nějakého autoimunitního onemocnění
  • Pohádat se s agresorem a nenechat si určité věci líbit. Ze zdravotního hlediska je to určitě prospěšnější než řešení první – pokud hádka jako důsledek stresové situace vznikne v pravý okamžik a trvá krátce, aniž by pak v mysli bránícího se přetrvávalo vnitřní napětí. Pokud člověk reaguje podrážděně na každou výtku, lze v tom již vystopovat počínající psychosomatický základ alergie.
  • Umět převést kritiku nebo výtky do vtipu, je řešením nejlepším. Člověk ovšem musí být schopen vtipným bonmotem nebo poznámkou okamžitě po agresi „kontrovat“ protivníkovi a po vzoru asijských bojových umění jej nechat, aby se „dostal“ svou vlastní zbraní, tedy agresí. Jak toho dosáhnout v každé napjaté situaci, i to učí metoda C.I.C. Lidé, kteří jsou zvlášť vtipní, to vždy mají v životě jednodušší, jsou úspěšnější a vyhledávanější.

Nezapomínejme ovšem, že za posledních sto padesát let se toho v životním prostředí hodně změnilo. Keltští druidové tvrdili, že poklady, které v sobě Země ukrývá, se mají v Zemi ponechat. V dnešní moderní době se však ze Země těží všechno, co je člověku k nějakému užitku, včetně uhlí, zemního plynu, ropy, kovových rud… Chemický a hutní průmysl tyto suroviny ve velkém měřítku zpracovává a připravuje tak jejich cestu, či cestu zplodin po jejich spalování, do životního prostředí a z něj do člověka. Staré alchymistické pravidlo praví, že „jak nahoře, tak dole“. Pokud je tedy nějaká chemická látka nově rozmístěna v životním prostředí, dříve či později dojde k vyrovnání její koncentrace v celé populaci. V dnešní moderní době neexistuje žádné lidské tělo bez toxického zatížení. A pokud jde o detoxikaci organismu metodou C.I.C., je jí míněna metoda postupného a systematického zbavování se celého chemického koktejlu, umíchaného z toxinů vyskytujících se v životním prostředí a ve stravě. Výsledkem tohoto procesu může být například úplné zbavení se alergie, jak jsme tomu byli nesčíslněkrát svědky v našich detoxikačních praxích C.I.C..

Ing. Vladimír Jelínek

Svého terapeuta naleznete ve všech krajích a větších městech ČR.

www.joalis.czČtěte na Medicínu:

BEZLEPKOVÁ KAŠTANOVÁ MOUKA, skvělá surovina nejen do bezlepkové kuchyně

DNY SLUNCE aneb ZDARMA vyšetření od lékáren BENU

Znáte dýňovou mouku?

Afrodité zkrášloval olivový olej, nikoli ropa!