Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Skladba potravy ovlivňuje úspěšnost početí

Skladba potravy ovlivňuje úspěšnost početíZdroj foto: ISIFA

Problémy s početím u lidí v produktivním věku, kteří netrpí neplodností, jsou nejčastěji připisovány nezdravému životnímu stylu – především přepracování, stresu a únavě. Čím dál více se hovoří také o nepříznivém vlivu dlouhodobého užívání hormonální antikoncepce u žen. Je třeba si uvědomit, že neméně významným faktorem je i výživa.

Na skladbě stravy záleží
Právě složení naší stravy do velké míry ovlivňuje úspěšnost početí. Zajištění dostatečného přísunu vitamínů, minerálů a dalších cenných látek je podle odborníků jedním ze základních předpokladů pro zplození potomka. Ženy, které chtějí otěhotnět, by proto měly dbát na dostatečný přísun kyseliny listové (která přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství a k normální syntéze aminokyselin), kyseliny pantotenové (podporující normální syntézu a metabolismus steroidních hormonů), vitamínu D, C, vitamínů skupiny B, selenu a zinku.

Vyvinuto pro budoucí maminky
Ohlídat, aby nám ve stravě nechyběla žádná z důležitých látek, však může být poněkud náročné. Zejména, když jde o dva, maminku a její nenarozené dítě. Proto specielně pro ženy, které touží po miminku, byly vyvinuty doplňky stravy odpovídající jejich potřebám.
Přípravek Gravi Klas® DUO female nejenže obsahuje komplex všech výše zmíněných důležitých látek (kyselin, vitamínů a minerálů), ale je navíc obohacený o rostlinné extrakty, například z maliníku, fenyklu nebo kontryhelu, které příznivě ovlivňují nejen samotné početí, ale i těhotenství a porod.

Gravi Klas® DUO speciální přírodní doplňěk stravy

Přípravek pro budoucí tatínky
K početí děťátka jsou však zapotřebí dva, to znamená, že v dobré kondici by neměla být pouze maminka, ale i tatínek. Také pro muže plánující rodičovství proto existuje speciální doplněk stravy - Gravi Klas® DUO male.
Protože pánové potřebují především zinek (podporující udržení normální hladiny testosteronu v krvi) a selen (přispívají k normální spermatogenezi), patří právě tyto dva prvky mezi hlavní účinné látky tohoto doplňku. Ostatními složkami jsou pak vitamíny E a B2 přispívající k ochraně buněk před oxidativním stresem, vitamíny B1 a B6 pro podporu psychiky, stejně jako kyselina pantotenová a další.

GraviKlas DUO pro fyzickou i duševní kondiciZdroj foto: ISIFA

Pro fyzickou i duševní kondici
Dodání dostatečného množství výše uvedených látek organismu výrazně zvyšuje předpoklady k úspěšnému početí, a to jak po stránce fyzické, tak psychické. Kupříkladu vitamíny skupiny B jsou důležité pro správné fungování nervové soustavy (všichni víme, jak je psychika důležitá), zatímco kombinace vitamínu C a zinku je zase důležitá z hlediska obranyschopnosti.

Pokud tedy plánujete rodinu, dbejte v prvé řadě na to, abyste měli dobrou fyzickou i duševní kondici.

Komplexní doplňky stravy zvyšující pravděpodobnost početí pro oba rodiče najdete na www.klas.cz. Každé balení přípravku pro dámy i pro pány obsahuje 120 tablet.Čtěte na Medicínu:

Znáte poklad přírody jménem Arónie?

Zdravý životní styl by měl být základ

Kondice v těhotenství

Kdy plastika není rozmar?