Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Trápí vás špatný spánek? Víme, čeho se vyvarovat!

Připravili jsme pro Vás TOP FIVE hitparádu zabijáků dobrého spánkuZdroj foto: ISIFA

Někdo spí, jako když ho do vody hodí, jiný má problémy usnout. Že je to i váš případ? Než začnete polykat prášky na spaní, raději se ujistěte, zda neděláte něco špatně! Připravili jsme pro Vás TOP FIVE hitparádu zabijáků dobrého spánku.

Příliš tuku ve stravě
Pokud jíte jídla s příliš vysokým obsahem tuku, vaše tělo spotřebuje většinu energie na trávení. Výsledek? Ráno budete unavení.

Obrazovka v posteli
Sledovat televizi z postele, nebo si v pelíšku surfovat na notebooku či tabletu, mnoho z nás miluje. Víte ale, že zírání do obrazovky či monitoru před spaním může způsobovat problémy s usínáním? Mnohem lepší je, sáhnout po knize.

Neklid před spaním
Pohybová aktivita je pro zdraví skvělá věc. Ovšem pozor, dvě až tři hodiny před odchodem na lůžko bychom neměli cvičit. Rozproudí se nám totiž krev a my pak ne a ne usnout.

Pozor, stejně jako fyzická námaha, může člověka nabudit emociální rozrušení. Takže pozor, žádné hádky pozdě večer!

Vzhůru dlouho do noci
I když si naplánujete, že budete v noci pracovat, nebo studovat jen do půl druhé ráno, můžete mít velký problém zabrat i ve tři hodiny. Pokud chcete dobře spát, nesviťte dlouho do noci. Staré dobré přísloví říká: Co před půlnocí nenaspíš, po půlnoci nedospíš.

Kofein – zabiják spánku
Káva ani kola před spaním není vzhledem k obsahu kofeinu dobrý nápad, dokonce ani černý čaj. Pokud nechcete mít problémy s usínáním, nepijte nápoje s obsahem kofeinu od 17. hodiny.

Nejhorších pět zabijáků dobrého spánku už znáte, abyste si na ně mohli dát pozor, takže nám už nezbývá, než vám popřát dobrou noc!Čtěte na Medicínu:

8 dobrých důvodů, proč pít vodu s citronem

Jak se pozná astma?

Plastická chirurgie: Kouzla už nejsou jen v pohádkách

Víte co je kyberchondrie a jak se dá léčit?