Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

8 dobrých důvodů, proč pít vodu s citronem

Voda s citrónem má skvělé účinky na vaše tělo a zdraví

Voda s citronem je považována za nejlepší recept, jak utišit žízeň. Víte ale, že kromě toho neobyčejně prospívá našemu zdraví, a dokonce i kráse? A že je skvělým osvěžovačem dechu, stejně jako pomocníkem při kocovině?

Pro lepší trávení
Pokud ráno na lačno vypijete sklenku vody s citronem (doporučujeme vlažnou), nastartuje se Váš metabolismus, předejdete zácpě a Vaše tělo se bude lépe zbavovat škodlivin. Pravidelné pití vody s citronem je skvělý detox, odkyseluje organismus a zbavuje nadýmání, nevolností a dalších zdravotních obtíží.

Pro krásnou pleť
Dalším velkým benefitem je krásná pleť. Vitamín C obsažený v citronu je vynikajícím antioxidantem, který pomáhá předcházet vzniku vrásek. Voda dodá Vaší pleti potřebnou hydrataci.

Náš tip: Citron aplikovaný na jizvy a akné přispívá k rychlejšímu hojení nedokonalostí pleti.

Citrón pomáhá předcházet vzniku vrásek

Dodá energii, posílí imunitu
Voda s citronem povzbudí Vaše smysly a dodá Vám energii. Kromě toho posiluje imunitu, čímž chrání lidské tělo před infekčními nemocemi.

Pomáhá při uzdravování
Vitamín C, jehož je citron bohatou zásobárnou, nejenže zvyšuje odolnost organismu a chrání jej tak před infekčními nemocemi, ale také pomáhá při uzdravování. Ať už ležíte s chřipkou, nebo se zánětem průdušek, určitě se napijte citronové vody.

Pro svěží dech
Díky citronu obsaženém ve vodě budete mít krásně svěží dech. Citron navíc účinně desinfikuje celou ústní dutinu.

Podpora při odvykání
Je pro Vás těžké, rozloučit se s oblíbenými cigaretami, nebo silnou kávou? Voda s citronem Vám může pomoci. Kdykoli Vás přepadne chuť na zapovězené, dejte si skleničku. Vytvoříte si tak nový návyk. Závislost na vodě z citronem však zdraví neškodí. Naopak.

Pomocník při hubnutí
Ne a ne zhubnout? Tento nízkokalorický drink Vám zaplní žaludek, což sníží pocit hladu. V citronu obsažená vláknina rovněž pomáhá, aby šla kila dolů.

Skvělá na kocovinu
A poslední věc. Voda s citronem zabírá i na kocovinu!

Po náročném večírku Vám citrón pomůže se dostat z kocoviny

Pokud se vzpamatováváte z náročné noci, voda s citronem je skvělý vyprošťovák. Pokud tedy chcete být zdraví, krásní a v pohodě, dejte si každý den ráno a kdykoli jindy budete mít chvilku sklenku vody s citronem!

Zdroj: Freeimages.com, ISIFAČtěte na Medicínu:

Co máme vlastně pít při detoxikačních kůrách?

Teplá voda s citronem omlazuje a uzdravuje!

Zdravý životní styl by měl být základ