Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Naše tělo

Zhoršují celoplošné koberce alergii? Mýtus!

Doba, kdy se téměř všichni zbavovali celoplošných koberců a nahrazovali je plovoucí podlahou, je pryč. Podle nedávných studií koberce prašnost a alergie nezhoršují. Spíše naopak.

Stereotyp ubíjí, lázně nabíjí

Když se dříve řeklo „vyhořet“, každý si vybavil zničený domov a očouzené stěny. Dnes je větší pravděpodobnost, že vyhoříte zevnitř. V obou případech platí, že důležitá je prevence: u psychického vyhoření to může být třeba relaxační pobyt.

Jak déle žít a lépe se cítit

Vysoké nároky na fyzickou a psychickou výkonnost člověka a s nimi spojený zvýšený tlak na metabolismus a zejména na imunitní a nervový systém přirozeně vyvolávají snahy hledat prostředky, které by podpořily organismu vlastní fyziologické procesy.

Podpořte svou imunitu

ARÓNIE, RAKYTNÍK, GRANÁTOVÉ JABLKO jsou antioxidanty v přírodních šťávách. Pozdní podzimní a časné jarní počasí je pro náš organismus velkou zatěžkávací zkouškou.

3 důvody, proč vaše tělo ocení pobyt u moře

Také se po dlouhé zimě nemůžete dočkat, až v létě vyrazíte na vysněnou dovolenou? Věřte tomu, že za výpravu k moři vám vaše tělo jen poděkuje. Přečtěte si, jaké blahodárné účinky má moře na naše zdraví, a získejte další tři důvody, proč si musíte naplánovat dovolenou na tento rok co nejdříve.

Když vás zaskočí inkontinence

Objevila se u vás inkontinence? Stalo se to náhle nebo pozvolna? V každém případě jste s touto komplikací pravděpodobně vůbec nepočítali a hodně vás překvapila. Víte, že nežádoucí únik moči trápí okolo 600 tisíc vašich spoluobčanů? Nejste v tom tedy sami. Inkontinence bohužel postihuje nejenom starší osoby, objevit se může v jakémkoliv věku.

Hygiena lůžka pro zdravý spánek

Spánkem strávíme čtvrtinu svého života a proto je na místě se zajímat o to, jak zajistit dostatečnou hygienu našich lůžek a to zejména matrací, které nemůžeme vyprat a používáme je dlouhé roky.

Jak bojovat s jarní alergií?

Většina lidí se po zimě těší na jarní období. To se ale netýká alergiků, kterým začíná období plné rýmy, posmrkaných kapesníků, napuchlých očí a nájezdů do lékáren. Jak ale tyto alergie v období jarních pylů přežít a minimalizovat problémy, které způsobují?

Do lázní sami, nebo s rodinou?

Nepatříte zrovna mezi milovníky zimních radovánek a celou zimu byste nejraději strávili někde v teple? Nenuťte se do toho, co vám nesedí, a raději vyzkoušejte některý ze zimních lázeňských pobytů.

Na odvykání kouření nejste sami

„Přestanu kouřit“je jedním z typických novoročních předsevzetí. A také jedno z nejtěžších. Lidí, kterým se závislosti na cigaretách podařilo zbavit, je velmi malé procento. Chcete se mezi tuto „elitu“ dostat?

Když je čas na výměnu polštáře a matrace

Asi většina z nás zažila někdy bolest zad, ty jsou v naší republice dokonce druhým nejčastějším důvodem neschopenky. Aby se problémy se zády nezhoršovaly, je potřeba nejen se pravidelně hýbat, ale také spát na kvalitním lůžku.

Trumf mezi vánočními dárky? Elixír zdraví, mládí a krásy.

Stále ještě nevíte, co svým blízkým pod stromeček? Obdarujte je originálním a navíc nejzdravějším dárkem!

Inspirace na praktické dárky, které potěší

Vánoční šílenství je opět v plném proudu a nám nezbývá než přemýšlet, co komu nadělíme pod stromeček. Někdo už má dárky vyřešené od léta a jiní právě panikaří, co že má ten Ježíšek přinést. Připravili jsme si pro Ježíška hned několik tipů.

„A hlavně to zdravíčko!“

Přát si navzájem k narozeninám či Vánocům hodně zdraví je tak časté, že už kolikrát ani nevnímáme pravý obsah takového přání. Celé zdraví bohužel darovat nemůžeme, i kdybychom sebevíc chtěli, ale dárek, který k němu přispěje, věnovat lze.

Dánské kvalitní přípravky na podporu zdraví

Doplňků stravy na všelijaké potíže najdeme v lékárnách, drogeriích, na internetu, a dokonce i u benzínek tolik, že není snadné si z takového množství vybrat. Významným kritériem pro výběr by měl být přírodní a doložitelný původ přípravku.

Osvědčený přípravek s novým složením

Mast Pityol nejspíše zná každý, kdo někdy trpěl na ekzémy, silné akné, opruzeniny, zapařeniny nebo jiné záněty kůže. Nyní je tento oblíbený přípravek inovován a brzy ho seženete v novém kabátě pod názvem neoPhytiol.

Kurkuma pro krásu i pro zdraví

Zdravá strava v moderní podobě spočívá především v lokálních a sezónních surovinách. Vzhledem k rozporuplným výsledkům vědeckých bádání je nejlepší nezříkat se ničeho, ale střídmě konzumovat vše, co nám vyhovuje, a vyhledávat, co pomáhá na naše potíže.

Zásaditá péče prospívá pokožce i celému organismu

Koupel se zásaditou minerální solí podporuje přirozenou očistu organismu a pomáhá tak k tělesnému, ale i duševnímu zdraví.

Zelený Anděl nabízí přírodní cestu ke zdraví

Nikdy v minulosti jsme neměli na výběr z tolika farmaceutických výrobků jako dnes. Lékárny dnes najdeme na každém rohu, v každém nákupním centru. Kromě léčiv z uměle vyrobených látek se naštěstí čím dál více začínají pulty v lékárnách plnit i přírodními přípravky.

Nezmeškejte oblíbený veletrh STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY

Přemýšlíte, jaké vánoční dárky pořídit svým nejbližším? Inspirací pro vás bude největší předvánoční veletrh STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY. Na veletrhu najedete nejen dárkové zboží, hračky, módu, dekorace, ale také potřeby do domácnosti nebo potraviny a nápoje. Veletrh se uskuteční od 8. do 11. prosince 2016 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.