Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Kurkuma pro krásu i pro zdraví

Zdravá strava v moderní podobě spočívá především v lokálních a sezónních surovinách. Vzhledem k rozporuplným výsledkům vědeckých bádání je nejlepší nezříkat se ničeho, ale střídmě konzumovat vše, co nám vyhovuje, a vyhledávat, co pomáhá na naše potíže.

Zatímco v létě své zdraví podporujeme pomocí čerstvého ovoce, zeleniny a bylinek, v zimě tuto úlohu přebírá koření. Koření je zázračným práškem, který nejen, že dodává chuť našemu jídlu, ale také velice prospívá našemu organismu. Pokud přesto máme pocit, že se nám některé látky dostává méně, než bychom potřebovali, můžeme sáhnout po doplňcích stravy. Vybírejte ale ty, které jsou co nejpřírodnější a s co nejjednodušším složením bez konzervantů či umělých aromat.

Zázračný zlatý prášek

Mezi koření s velice významnými účinky na naše zdraví rozhodně patří kurkuma. Už jeho výrazná barva naznačuje, že nejde o nic mdlého a fádního. Účinky kurkumy na náš organismus jsou rozmanité. Kromě využití v kosmetice se samozřejmě užívá i vnitřně. Kurkumu je dobré konzumovat například na očistu jater. Moderní vědecké studie prokázaly účinnost kurkumy na zánětlivé problémy s játry. Rakouská skupina vědců svým výzkumem potvrdila, že kurkumin (účinná látka bylinky kurkuma) dokáže zredukovat různé typy zánětů, které zapříčiňují poškození a ucpávání buněk v játrech. Zkoumá se i její potenciální efekt při léčbě některých typů rakoviny, například jícnu, močového měchýře, střev, jater a žaludku. Kurkuma také podporuje trávení a pomáhá proti nadýmání. Doporučuje se při potížích s klouby, například revmatismu a dně. Ženy mohou kurkumu využít ke snížení menstruačních bolestí.

Kurkuma a pepř v optimálním množství

Ne každému však chuť kurkumy vyhovuje, někdo je zase odkázán na hromadné stravování, a tak nemůže stravou přijímat tolik kurkumy, aby to jeho tělu přineslo nějaký užitek. Aby se příznivé účinky kurkumy projevily, je třeba ji konzumovat pravidelně, dlouhodobě, a navíc ve vysoké kvalitě. Proto je vhodné užívat kurkumu také v podobě doplňku stravy. Komplex účinných látek z kurkumy a černého pepře obsahuje CURCUMED PLEX od českého výrobce Imunotop CZ. Černý pepř stejně jako kurkuma podporuje trávení a v mírných dávkách také stimuluje srdeční činnost.

Přípravek CURCUMED PLEX zakoupíte v internetovém obchodě www.prirodnilekarna.cz. Všechny zde nabízené preparáty jsou pečlivě vybírány. Neobsahují žádné konzervační látky, umělé parfemace ani nebyly testovány na zvířatech. Nabízené produkty jsou řádně schváleny Ministerstvem zdravotnictví ČR. Pokud si nejste jisti výběrem anebo potřebujete poradit s vaším problémem, můžete zdarma využít ePORADNU, kde Váš dotaz zodpoví odborník na dané téma. Zde také najdete již zodpovězené dotazy, takže odpověď na své potíže možná najdete, aniž byste se museli ptát.Čtěte na Medicínu:

Spásná růžová pilulka

Babské rady uleví od bolestivé menstruace

Ananasová šťáva

Manukový med z Nového Zélandu