Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Ananasová šťáva

Ananas je ideální pomocník při redukčních dietáchZdroj foto: Sxc.hu

O ananasu se říká, že urychluje trávení a napomáhá hubnutí. Je tomu skutečně tak? Má stejné účinky také ananasová šťáva? A jaký je vliv této šťávy na zdraví člověka?

Úžasný spalovač kalorií

Ano, ananas je skutečně učiněným spalovačem kalorií. Stejně jako z něho vylisovaná šťáva, která má ve srovnání pojídáním celých plodů tu výhodu, že jí nemusíme zkonzumovat tak velké množství. Tajemství výše popsaných účinků spočívá v bromelinu, což je enzym, který účinně odbourává tuky, a zároveň štěpí bílkoviny, což z něho činí ideálního pomocníka při redukčních dietách.

Ananasová šťáva pro zdraví

Pití ananasové šťávy má však význam nejen z hlediska dosažení vysněné štíhlé postavy, ale také z hlediska našeho zdraví. Výčet příznivých účinků pro lidský organismus je velmi široký, a proto zmíníme alespoň ty nejdůležitější z nich: prevence a léčba onemocnění močového ústrojí a ledvin, prevence onemocnění trávicího ústrojí, schopnost uvolňovat menstruační křeče a snižovat vysoký krevní tlak. Ananasová šťáva dále účinně detoxikuje organismus, pomáhá redukovat projevy celulitidy a odstraňovat zácpu. Kromě toho přispívá k posilování imunity a je významným zdrojem vitamínů skupiny B, E a 16 minerálních látek a stopových prvků, mezi nimi zinku a železa. Zevně se používá ananasová šťáva jako prostředek k odstraňování pigmentových skvrn.

Ananasová šťáva je mnoha národy považována za elixír mládí a touhy.
Zdroj foto: Sxc.hu

Elixír mládí a touhy

Pro zajímavost uveďme ještě, že ananasová šťáva je mnoha národy považována také za elixír mládí a touhy.

Díky obsahu cenných látek totiž zpomaluje stárnutí, a navíc má údajně afrodiziakální účinky, pro ženy i pro muže.

Nejlepší je domácí šťáva

Pro zdravou i štíhlou linii a dlouhodobé mládí, zařaďte do svého jídelníčku jednu až dvě sklenky čerstvě vylisované ananasové šťávy. V obchodě se vyplatí porozhlédnout po 100% šťávě ze za studena lisovaných ananasů, a pokud máte tu možnost, raději si doma připravte vlastní čerstvou ananasovou šťávu. Stačí jen ananas oloupat, nakrájet na kostky, které vložíte do odšťavňovače. Ananasová šťáva má tak příjemnou chuť, že není třeba ji doslazovat, ani jinak dochucovat.

Sponzorem seriálu o šťávách jsou nejlepší kuchyňské spotřebiče pro vaše zdraví www.sanaproducts.cz.Čtěte na Medicínu:

Rajčatová šťáva je prevencí rakoviny!

Melounová šťáva čistí, uzdravuje a zkrášluje!

Pomerančová šťáva je ideální nápoj ke snídani!

Jablečná šťáva