Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Melounová šťáva čistí, uzdravuje a zkrášluje!

Udělejte něco pro své zdraví a připravte si melounovou šťávuZdroj foto: Sxc.hu

Přestože vodní meloun patří mezi zeleninové druhy s minimálním obsahem kalorií, pod jeho slupkou se ukrývá široké spektrum zdraví prospěšných látek. Vzhledem k vysokému podílu vody (více než 90%) a vynikajícím pročišťujícím účinkům je meloun také úžasným pomocníkem při redukčních dietách a detoxikačních kúrách. Udělejte něco pro své zdraví a připravte si šťávu z čerstvého melounu! Nyní v létě je ideální čas.

Co šťáva obsahuje
Šťáva z vodního melounu představuje ideální prostředek, jak odkyselit organismus a zbavit jej toxických látek. Tím, že čistí krev, čistí zároveň i pleť. Vzhledem k vysokému obsahu železa, fosforu, zinku, hořčíku, kyseliny listové, ovocných kyselin, lykopenu a dalších antioxidantů, vitamínu A a C dodáte svému tělu pitím melounové šťávy spoustu cenných látek.

Pro zdraví i pro krásu
Pití melounové šťávy dále čistí ledviny, pomáhá při urologických obtížích, dně a artritidě. Melounová šťáva rovněž redukuje příznaky celulitidy, pomáhá předcházet zácpě, snižuje vysoký krevní tlak, zkrášluje pleť a vyhlazuje vrásky.

Meloun pro zdraví a krásuZdroj foto: Sxc.hu

Čas na melounovou kúru
Parné léto, kdy nás melounová šťáva příjemně osvěží a je navíc melounová sezóna, představuje ideální čas pro melounovou kúru. Tato kúra nemusí být vůbec drastická, stačí, když ráno a večer vypijete čtvrt litru čerstvé šťávy připravené z dužiny vodního melounu. Protože meloun má silné močopudné účinky, doporučujeme pít večerní porci nejpozději tři hodiny před spaním.

S melounem do plavek
Pokud chcete zhubnout do plavek, doporučujeme Vám redukční melounovou kúru, která spočívá v pití melounové šťávy čtyřikrát denně v kombinaci s dietou. Mezi povolené potraviny patří pouze čerstvá zelenina - okurky, rajčata a vodní meloun. Tuto kúru držte 2 až 3 dny, a poté přejděte na zdravý jídelníček bohatý na zeleninu, ovoce, bílé maso, ryby a celozrnné pečivo.

Jak připravit šťávu z vodního melounuZdroj foto: Sxc.hu

Jak připravit šťávu z vodního melounu
A jak si melounovou šťávu doma připravit? Rozpůlíte středně velký meloun, jednu polovinu uložíte do chladničky na následující den. (Nerozkrojený meloun je nejlepší skladovat při pokojové teplotě, v lednici se hůře zachovávají antioxidanty.) Druhou pak zbavíte slupek a nakrájíte na větší kostky. Kostky vložíte do odšťavňovače, který zbytek udělá za Vás. Semínka jsou odvedena do odpadu spolu se zbytkovou dužinou, takže z přístroje vychází pouze šťáva. Šťáva je nejlepší chlazená, můžete ji podávat s lístkem čerstvé máty. Tak na zdraví s melounem!

Sponzorem seriálu o šťávách jsou nejlepší kuchyňské spotřebiče pro vaše zdraví www.sanaproducts.cz.

 Čtěte na Medicínu:

Okurková šťáva

Ochutnejte také listové šťávy!

Šťáva z aloe hojí, čistí a zkrášluje

Rajčatová šťáva je prevencí rakoviny!