Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Naše tělo

Jarní únava, proč nás zmáhá a co na ní pomáhá?

Jarní únava je název pro komplexní skupinu příznaků, vyznačujících se podrážděním, zvýšenou psychickou a fyzickou únavou. Zeptali jste se někdy sami sebe, proč jsme vlastně na jaře tak unavení?

Chrupavka ze žraloka prospívá pohybovému ústrojí

Trápí Vás bolesti kloubů nebo páteře? Revma či osteoporóza? Anebo jste zdraví jako řípa, ale pravidelně vystavujete své tělo zvýšené fyzické zátěži? V každém případě byste měli vědět, že chrupavky ze žraloka mají blahodárný vliv na náš pohybový aparát.

Tradiční čínská medicína aneb je nutné vše řešit léky?

My Češi jsme zvyklí řešit všechny své bolesti či nemoci léky. Ať už jde o bolest hlavy, na kterou nejlépe pomáhá známý růžový prášek nebo pálení žáhy, při němž téměř okamžitě saháme po Anacidu. Proč to tak vlastně je?

Množství kolagenu prozradí Váš biologický věk

Kolagen má pro lidský organismus neobyčejný význam, protože velkou měrou ovlivňuje biologické stáří a celkový vzhled. Tato souvislost je dána tím, že se množství kolagenu v těle s rostoucím věkem postupně snižuje. Nedostatek kolagenu se pak projevuje bolestí kloubů, zad, ztrátou pevnosti a pružnosti kůže, což vede ke vzniku vrásek. Jinými slovy ubývání kolagenu má za následek stárnutí naší pokožky i celého těla.

Hýčkejme si naše srdíčko

Pro mnoho z nás je srdíčko prostě nějaký orgán v těle, o kterém víme, že bez něj žít nemůžeme, ale neuvědomujeme si jeho činnost a že i ono by mělo být terčem naší každodenní péče o naše zdraví. Lidské srdíčko začíná tlouct mezi 5. - 6. tým týdnem v prenatálním vývoji a až do konce našeho života se nezastaví. Jedná se o dutý orgán, vazivově - svalnatý orgán o velikosti pěsti.

Jak se provádí očista tlustého střeva

To, že je správná funkce tlustého střeva základním stavebním kamenem našeho zdraví, věděli naši předkové tisíce let před naším letopočtem, a proto věnovali pozornost pravidelné očistě tohoto orgánu. Jen pro zajímavost, první zmínky o klystýru pocházejí již ze staré Číny. Současná medicína však zná i efektivnější metodu, jak provést očistu tlustého střeva.

Toxické kovy a odstranění kovů z organismu

Kovy jsou látky, které provázejí lidstvo po celou dobu existence, tedy od počátku až do současnosti. Kovy jsou součástí země, bez přítomnosti kovů by nevzniknul život. Kovy rozlišujeme na alkalické, kovy alkalických zemin, přechodné kovy, ušlechtilé, kovy skupin železa, platinové kovy, Lanthanoidy, aktinoidy. Kovy se vyskytují v přírodě ve formě oxidů, sulfidů a vzácných mincovních kovů. Kovy se hojně využívají v průmyslu pro jejich dobré fyzikální vlastnosti a dobrou zpracovatelnost.

Tlusté střevo a zdraví

Tlusté střevo je důležitým pilířem našeho zdraví. Základním předpokladem jeho správného fungování a prevence onemocnění tlustého střeva je dodržování správné životosprávy, jde především o složení jídelníčku, pitný režim, odbourávání stresu a pravidelný pohyb.

Plísně v těle

Lidský organismus je odjakživa hostitelem pro mnoho parazitů, zvláště mikrobiálních. Odhaduje se, že 40 až 75% obyvatelstva na zemi v sobě nosí většího parazita, kterého můžeme snadno najít, pokud ho budeme hledat. Mezi parazity patří bakterie, kvasinky, plísně, viry, červy a hlísty. Většina lidí v sobě nosí minimálně jednoho z těchto parazitů, kvasinky máme všichni. U většiny z nás můžeme najít až 30 různých druhů plísní, kvasinky máme v ústech, kde pomáhají trávit cukr a škrob.

Co máme vlastně pít při detoxikačních kůrách?

Už jsme si povídali o významu detoxikace, řekli jsme si o působení a způsobech očisty, ale ještě jsme si neřekli, které tekutiny jsou nejvhodnější k podpoření očisty těla. Voda, voda a zase voda... Myslíte si, že voda z vašeho kohoutku stačí? Nechci zde podceňovat kvalitu vody z kohoutku, protože to je jiné téma, ale pojďme se podívat, jakou vodu by jsme měli pít právě při detoxikační kůře a voda z kohoutku to určitě nebude i když je sebekvalitnější.

Jak se odkyselit?

K odkyselení je možné dospět několika způsoby, nejlehčí a nejdostupnější prostředek je voda z brambor, dále odkyselovací čaje a doplňky stravy, svižná chůze v přírodě. V době mezi 10. - 14. hodinou a po 22. hodině by se neměl užívat žádný odkyselovací přípravek. Mezi rostlinné preparáty patří spirulina, štáva ze zeleného ječmene, výhonky alfalfy - Vojtěška (Tolice lékařská), pšeničné klíčky, květný pyl, přeslička rolní apod. Jakoukoliv alkalizující směs bychom neměli míchat s perlivou vodou, protože obsahuje kyselinu uhličitou a ta by většinu zásaditých látek zneutralizovala.

Opar na rtu a jak se ho zbavit

Opar na rtu dokáže člověku pěkně zkazit den. Jak se ho zbavit? A lze oparu na rtu účinně předejít? Přečtěte si, co na něj zabírá.

Druhy toxinů, aneb co tělu škodí?

Také si často pohráváte s myšlenkou detoxikace, ale stále to odkládáte? Cítíte se jako námořník na lodi? Jednou jste plní energie a jindy se Vám motá hlava, jste unavení, vše se s vámi točí a nemáte náladu?

Sexuální zdraví, důležitá součást spokojeného života

Sexuální zdraví představuje důležitou součást spokojeného života pro pány i pro dámy. Nejde jen o význam pravidelného sexu pro naši fyzickou a psychickou pohodu, ale také o předcházení pohlavním nemocem a možným gynekologickým obtížím.

Toužíte po plastice prsou? Vyzkoušejte nejprve simulaci

Jste nespokojená s tvarem či velikostí svého hrudníku? Přemýšlíte již delší dobu nad tím, že byste si ráda nechala zvětšit či upravit poprsí? Nevíte ale, jaká velikost a tvar by vám sedly nejlépe a vypadaly na vašem těle přirozeně? Tak neváhejte a přijďte si nechat udělat bezplatnou simulaci pooperačního výsledku. Klinika, která toto poskytuje, se nachází v centru Prahy a je tudíž dostupná všem.

Každý třetí školák má problémy s držením těla

Každý třetí školák má problémy s držením těla. Pokud chcete zajistit zdravý vývoj vašeho dítěte a zabránit vzniku zdravotních potíží v dětství i dospělosti, vyplatí se dodržovat několik preventivních zásad. Ty se týkají například výběru vhodné školní aktovky, péče o její váhu, ale také správného sezení ve školní lavici nebo doma za počítačem.

Očistou těla k uzdravení

Naše tělo je jako továrna, vyrábí energii pro různé procesy v našem těle. Pokud tělu dodáváme zdravé suroviny a dbáme na zdravý životní styl je vše v pořádku, ale prostředí ve kterém žijeme nám nedovoluje žít v souladu s přírodou a naším organismem . Je normální, že se po těžkém dni osprchujeme, smyjeme ze sebe stres a odpočineme si, stejně tak by jsme měli jednou za čas provést i vnitřní očistu těla a očistit organismus od veškerých toxinů, které denně dýcháme a jíme. Tento proces očisty se nazývá detoxikace a co to vlastně znamená?

Proč pálí žáha

Nepříjemný palčivý pocit v jícnu trápí takřka polovinu naší populace. Proč pálí žáha? Hlavní příčinou pálení žáhy jsou žaludeční šťávy, které se vracejí ze žaludku zpět do jícnu. Pálení žáhy může vyvolat konzumace některých pochutin anebo zvětšená děloha v těhotenství.

Krůček k dokonalosti, plastická operace odstálých ušních boltců

Co schází nádherné České Miss World 2013 Lucii Kovandové k dokonalé tvářičce? Nic? Omyl! Lucka sama stejně jako téměř každá žena se sebou není stoprocentně spokojená a již několik let zvažuje chirurgický zákrok! Rozhodla se, že už nebude svou drobnou vadu na kráse maskovat a podstoupí nenáročnou plastickou operaci odstálých ušních boltců.

Dřevo má příznivý vliv na naše zdraví

Jen těžko bychom hledali materiál, který se těší při zařizování interiérů tak velké oblibě jako právě masivní dřevo. Není divu, dřevo se pyšní krásným přírodním vzhledem, dlouhou životností, je ekologické a má příznivý vliv na naše zdraví.