Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Množství kolagenu prozradí Váš biologický věk

Kolagen ma pro lidsky organismus neobycejny vyznam

Kolagen má pro lidský organismus neobyčejný význam, protože velkou měrou ovlivňuje biologické stáří a celkový vzhled. Tato souvislost je dána tím, že se množství kolagenu v těle s rostoucím věkem postupně snižuje. Nedostatek kolagenu se pak projevuje bolestí kloubů, zad, ztrátou pevnosti a pružnosti kůže, což vede ke vzniku vrásek. Jinými slovy ubývání kolagenu má za následek stárnutí naší pokožky i celého těla.

Součást lidského těla
Kolagen ve formě vláken tvoří 25-30 % všech bílkovin v lidském těle, s věkem jeho množství ubývá, a proto je vhodné jej tělu opět dodávat ať už v podobě kolagenové kosmetiky nebo doplňků stravy.

Jelikož je kolagen součástí lidského organismu, je jeho užívání i aplikace zcela bezpečná a účinná zároveň.

Kolagenová kosmetika i doplňky stravy obsahují kolagen v podobě hydrolyzovaných vláken tzv. kolagenových peptidů, která se vstřebávají skrze pokožku nebo v tenkém střevě a jsou krví i mízou roznášeny do celého těla, přesně tam, kde mají působit. Ať už v pokožce nebo v kloubech jsou tyto kolagenové peptidy zařazeny do tvorby nových kolagenových vláken a slouží tedy jako stavební kámen pro tvorbu nového kolagenu.

Kolagenova kosmetika

Kolagen ztrácíme již po 25. roce
V důsledku ubývání kolagenu a zpomalení jeho syntézy začíná naše pokožka stárnout již přibližně od 25. roku věku. Pleť ztrácí svou pružnost a objevují se první vrásky. Ženy se s časem snaží bojovat tím, že používají kolagenovou kosmetiku proti stárnutí, především pleťové krémy (Kolagenový krém ETANI, Hydratační pleťové sérum s kolagenem ETANI) a obzvlášť účinné obličejové koncentráty (Kolagen koncentrát, GOLDEN TIME). Tyto kvalitní přírodní produkty obsahují čistý rybí kolagen a skutečně dokážou viditelně minimalizovat tvorbu vrásek i způsobit jejich redukci, dodávají pleti potřebnou hydrataci a zpomalují tak proces stárnutí. Účinnost a schopnost vstřebávání rybího kolagenu a tedy i účinnost kolagenové kosmetiky dokazují četné klinické studie.

Kolagenovy koncentrat

Čistý kolagen je účinnější
Mezi trendy v moderní dermatologii patří čistý rybí kolagen (Kolagen koncentrát, GOLDEN TIME), který jako jediný živočišný kolagen obsahuje aktivní formy kolagenových peptidů. Ty jsou schopny zařadit se do lidského organismu a podílet se na syntéze nových kolagenových vláken. Největší účinek mají z kosmetiky především séra, která obsahují silný koncentrát rybího kolagenu, který je bez parfemace a zápachu, aplikuje se přímo na pokožku, okamžitě se vstřebává a aktivuje tvorbu kolagenu. Vzhledem k vysokému obsahu účinné látky stačí rozetřít několik kapiček na odlíčenou a vyčištěnou pleť. Poté můžete použít kolagenový krém Etani, díky němuž bude proces omlazení pleti kompletní. Výhodou kolagenového koncentrátu není pouze jeho vysoká účinnost, ale v porovnání s luxusními omlazujícími krémy (Pleťový krém s kmenovými buňkami, ETANI) také velice příznivá cena.

Pletovy krem s kmenovymi bunkami, ETANI

Významný pro celé tělo
Pokud byste chtěli podpořit tvorbu kolagenu v celém těle, je vhodné používat doplňky stravy v podobě čistého kolagenového prášku (Neocell Kolagen v prášku, 198g), který se jednoduše rozmíchá ve vodě a užívá se jako nápoj. Tento nápoj zajistí tělu dostatečné množství kolagenových peptidů, které zajistí syntézu kolagenu a s tím i lepší elasticitu pleti, vyhlazení jizev, zvýší kvalitu vlasů, nehtů a hlavně podpoří regeneraci i výživu chrupavek a kostí. Proto je vhodné užívat kolagenový nápoj v souvislosti s bolestmi zad a kloubů, neboť díky obnově kolagenu dojde ke snížení bolesti a navrácení správné funkčnosti.

 

Kolagen v prasku k vnitrnimu uziti

 

Zdroj úvodního fota: Profimedia.czČtěte na Medicínu:

Kyselina listová pro zdraví

Antioxidanty a jejich význam pro lidské zdraví

Teplá voda s citronem omlazuje a uzdravuje!