Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Naše tělo

Jaké jsou metody odstranění presbyopie?

Presbyopie (vetchozrakost) je snížená schopnost oka vidět ostře na blízké vzdálenosti. Onemocnění je věkově podmíněné a postihuje pacienty středního věku. Lékaři jim donedávna předepisovali brýle, které oční vadu pouze korigovaly. Metody moderní medicíny ji už dokážou odstranit.

Nepodceňujte pravidelné měření zraku

Cílem tohoto článku je umožnit čtenáři náhled do problematiky očního vyšetření a upozornit na možná rizika zanedbání pravidelných návštěv optika či očního lékaře. Rovněž nastínit, jak samotné měření zraku probíhá a proč je nutné dodržovat pravidelné intervaly prohlídek, které v současné době díky pokročilým metodám a modernímu přístrojovému vybavení nemusí zabrat více než 30 minut.

Dovolte nám představit vám časopis PHOENIX.

Tento časopis není jen „dalším“ v současné nepřeberné nabídce na stáncích. Je jiný. Ne nadarmo si říká: „Nevšední časopis pro nevšední lidi“.

Vyzpovídali jsme hlavního lékaře protonového centra v Praze

O léčbě protonem se mluví stále častěji, proto jsme se rozhodli vyzpovídat pana doktora Jiřího Kubeše, který je hlavním lékařem protonového centra v Praze.

Trápí Vás bolest v oblasti ledvin?

Pak byste tomuto problému měli věnovat velkou pozornost, neboť tyto obtíže mohou být velice závažné a v případě neléčení Vás mohou též ohrozit na životě. Bolest ledvin se nejčastěji objevuje během podzimního období.

Víte, co je křemelina, a jak pomáhá našemu zdraví?

Pokud jste si tipli, že se jedná o hmotu odvozenou od křemíku, máte pravdu. Křemelina je sypká sedimentární hornina s vysokým obsahem oxidu křemičitého, která vznikla z planktonu v oceánech či sladkovodních jezerech, a která má blahodárný vliv na naše zdraví. To je dáno vysokým obsahem křemíku, nezbytné látky k zajištění správného fungování našeho organismu.

Moderní biomedicínské metody mnohdy předčí standardní medicínu

Zhruba kolem roku 1996 se v Česku poprvé objevily přístroje audiovizuální stimulace (AVS), slangově označované jako psychowalkmany. Tahle nová technologie slibovala radikální změnu vědomí: prostě jen zmáčknete knoflík a váš mozek se během pár minut "přeladí" na stav, který si vyberete.

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní lékárničku

Řada z nás si před cestou na dovolenou dělá seznam věcí, které si chce vzít s sebou. Oblečení, hygienické potřeby, peníze,… Mezi věci, na které se opravdu nevyplácí zapomenout, patří cestovní lékárnička.

Prevence před civilizačními chorobami? Pomůže vodík

Jen deset procent onemocnění je dědičného původu, celých devadesát procent vzniká na základě postupného oslabování organismu, které je dáno způsobem života. Za civilizační choroby, jako jsou mozkové příhody, cukrovka, neplodnost a kardiovaskulární onemocnění, jsou přímo odpovědné volné radikály.

Svědění kůže. Je to ekzém nebo svrab?

Puchýře, pupínky, ekzémy a svědění kůže. Tyto nepříjemné příznaky mohou značit celou řadu onemocnění. Kromě jiného atopický ekzém a svrab. V čem se tato dvě onemocnění liší?

Menstruační kalíšek – zdravá alternativa tampónu

Moderní ženy nechtějí ve svém životě žádná omezení, ani co se týče pohodlí při menstruaci. Objemné vložky proto postupně nahradily tenčí vložky a také tampóny, díky nimž se příslušnice něžného pohlaví nemusí během svých dnů omezovat ani při sportu. Odvrácená strana mince však říká, že tampóny přináší jistá zdravotní rizika. Víte ale, že existuje alternativa spojující pohodlí a zdraví v jednom? Menstruační kalíšek.

Protonová revoluce v léčbě ozařováním

Představte si, že jste nemocní rakovinou. Představte si, že existuje bezpečná léčba s vysokou účinností, a současně bez komplikací s minimálním rizikem nežádoucích účinků.

Koloidní stříbro vs. antibiotika

Neustále se zvyšující nárůst užívání antibiotik a to nejen v medicíně, ale také v potravinářské výrobě, odstartoval raketovým tempem vznik odolnosti bakterií na antibiotika a ty se pomalu stávají vůči antibiotikům imunní.

Únava i ta jarní bývá mnohdy způsobena nedostatkem železa.

Stačí doplnit tu správnou formu železa a energie se rychle vrátí! Cítíte se po zimě neustále ospalé, jste pobledlé, máte kruhy pod očima, nemůžete se zbavit delší dobu nachlazení nebo máte prostě pocit „jarní únavy“ a oslabené imunity?

Návrat do života. Jak pomoci onkologickým pacientům

Rakovina může mít několik forem, v závislosti na tom, který z orgánů v lidském těle zasáhne. Vždy se však jedná o velice závažné onemocnění, které pacienta vážně ohrožuje na životě. Díky moderní medicíně se naštěstí pravděpodobnost úspěšné léčby onkologických pacientů stále zvyšuje.

Nejvyšší čas na jarní detox!

Také se cítíte po zimě unavení a bez energie, přestože nechladnější období v roce už před několika týdny kalendářně skončilo? Je nejvyšší čas na jarní detox! Sáhněte po některém z detoxikačních pomocníků, kteří Vás dostanou znovu do formy.

Pocení je zdravé, ale všeho moc škodí

Pocení je zdravé, ale říkejte to někomu. Zejména, když stojí vedle Vás v dopravním prostředku, anebo s Vámi sedí u stolu poté, co si zujete boty. Pokud se nadměrně potíte, nemusí to být příjemné ani Vám, ani lidem ve Vašem okolí. Co s tím? Když nepomáhá časté sprchování, používání deodorantů, ani běžných antiperspirantů, chce to efektivnějšího pomocníka. Prozradíme Vám, jak se jmenuje.

Zdravý životní styl by měl být základ

Každý z nás, alespoň někde hluboko v sobě, cítí, že by měl jíst zdravě, mít dostatek pohybu, ale i dostatek odpočinku, aby si udržel své zdraví a vitalitu až do vysokého věku.

Znáte lapacho a jeho účinky?

Lapacho je exotický strom rostoucí na území Jižní Ameriky, z jehož vnitřní kůry si zdejší obyvatelé již v době říše Inků připravovali léčivý čaj téhož názvu. A proti jakým neduhům jej Inkové používali? Jaké má lapacho účinky a jaká je jeho úloha v současném léčitelství?

Proč nám nadváha škodí?

Štíhlý, plnoštíhlý i baculatý, každý dobře ví, že nám nadváha škodí. Ale proč je tomu tak? Které orgány v lidském těle jsou nadváhou nejvíce ohroženy?