Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Pocení je zdravé, ale všeho moc škodí

Nadměrné pocení nemusí být příjemné Vám ani lidem ve Vašem okolí

Pocení je zdravé, ale říkejte to někomu. Zejména, když stojí vedle Vás v dopravním prostředku, anebo s Vámi sedí u stolu poté, co si zujete boty. Pokud se nadměrně potíte, nemusí to být příjemné ani Vám, ani lidem ve Vašem okolí. Co s tím? Když nepomáhá časté sprchování, používání deodorantů, ani běžných antiperspirantů, chce to efektivnějšího pomocníka. Prozradíme Vám, jak se jmenuje.

Kde se nejvíce potíme
Pocení je přirozený proces sloužící k regulaci naší tělesné teploty. A protože nejvíce potních žláz máme na nohou (jen pro zajímavost – na chodidlech je přibližně 250 000 potních žláz), rukách a v podpaží, jsou tyto části těla nejvíce inkriminovanými místy. Podání zpocené ruky, vdechování zápachu zpocených nohou, anebo pohled na potem promočené oblečení v oblasti podpaží ale není příjemné nikomu. Proto se často myjeme, používáme deodoranty, antiperspiranty, atd. Někteří z nás se však potí více než ostatní. V tomto případě běžná opatření nestačí a chce to něco účinnějšího.

Když běžný antiperspirant nestačí
Pokud na Vás běžný antiperspirant nezabírá, doporučujeme vyzkoušet sprej ODABAN s vysokými antiperspiračními účinky, který dokáže účinně regulovat silné pocení v oblasti podpaží. Když ODABAN večer aplikujete v malém množství do oblasti podpaží, diskrétní a dlouhotrvající ochrana po celý den je zajištěna. Žádné skvrny Vám nepokazí radost z nových šatů, ani nenaruší Vaši sebedůvěru. A protože šetrné složení vylučuje podráždění kůže, je tento přípravek doporučován dermatology. Sprejová forma totiž garantuje stabilitu účinné složky, a tudíž nemůže dojít k jejímu rozkladu při styku s vlhkostí kůže (což nelze vyloučit, pokud je aplikace prováděna pomocí kuličky), čímž je omezeno nepříjemné svědění.
Kromě toho, že k zajištění ochrany stačí aplikace malého množství, má sprej také tu výhodu, že jej lze aplikovat i na hůře dostupná místa, například na záda. Aplikační forma spreje umožňuje použití přípravku celou rodinou, nadměrné pocení totiž bývá dědičné.

Recept na nohy bez zápachu

Konec mokrých rukou
Co je ještě více nepříjemné, než skvrny v podpaží, to je nadměrné pocení rukou. Naštěstí také vůči tomuto nešvaru lze účinně bojovat, a to použitím speciálního ochranného krému. Také ten nese jméno ODABAN. ODABAN lotion reguluje vylučování potu na dlaních, tím, že vytvoří s proteinem na kůži tzv. zátky, které uzavřou póry regulující vylučování potu v dlaních.
Reakce lidského těla na krém ODABAN je stejná jako reakce na sprej ODABAN. Tento vysoce kvalitní přípravek je zcela bez obsahu konzervantů a alergenů a naopak obsahuje přísady pečující o pokožku a vosky. Stačí jen nanést malé množství a můžete bez obav podat ruku, komu chcete bez obavy z možného faux pas. Účinek nastává okamžitě. Krém se rychle vstřebává, nezanechává mastný film, a ani se nelepí. Díky svému složení je ODABAN dobře snášen i v kombinaci s pracovními rukavicemi, lze ho tedy využít i při náročné manuální práci s nářadím a v dalších profesích vyžadujících nošení rukavic.

Prostředky ODABAN zabraňující nadměrnému pocení
Recept na nohy bez zápachu
A co zpocené nohy? Koho trápí nadměrné pocení nohou, může použít stejný přípravek jako ti, kteří řeší problém s nadměrným pocením v oblasti podpaží, sprej ODABAN. Při pravidelném, ale již krátkodobém, použití (zpočátku se doporučuje aplikace každý večer před spaním, a poté dvakrát až třikrát týdně) se produkce potu na nohách výrazně sníží. Pokud Vám už sprej pomohl a jediné, co zapáchá, jsou Vaše boty, nasypte do nich pudr ODABAN. Když budete sypat pudr do bot před obutím, zápach bot, ani nohou nebude mít šanci.

Pocení je přirozené a zdravé, ale všeho moc škodí. Aby neškodilo Vaší pověsti a Vašemu sebevědomí, braňte se ODABANEM. Koupíte ho nejen ve všech lékárnách, ale vždy v e-shopu www.lekarnaurotundy.cz.

Pro internetový nákup a podrobné informace o celé řadě výrobků Odaban stačí nalistovat stránky www.odaban-cz.cz.Čtěte na Medicínu:

Co a kolik toho vypít?

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Znáte poklad přírody jménem Arónie?

Arganový olej má dvakrát více vitamínu E než olivový olej