Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Znáte lapacho a jeho účinky?

Kůra z lapacho má léčivé účinky

Lapacho je exotický strom rostoucí na území Jižní Ameriky, z jehož vnitřní kůry si zdejší obyvatelé již v době říše Inků připravovali léčivý čaj téhož názvu. A proti jakým neduhům jej Inkové používali? Jaké má lapacho účinky a jaká je jeho úloha v současném léčitelství?

Účinky léčivého čaje
Účinky léčivého čaje lapacho na lidské zdraví jsou velmi rozsáhlé. Jedná se o velice cenné přírodní antibiotikum, které nemá nežádoucí vedlejší účinky, pouze přecitlivělým osobám může způsobit vyrážku nebo dýchací obtíže, tyto vedlejší příznaky jsou však velmi ojedinělé. Indiáni lapachem léčili především záněty, ale i rakovinu.

A jak ukázala moderní medicína, lapacho má skutečně protinádorové účinky a dokáže zpomalit i rozvoj leukémie.

Dnes se v léčitelství s úspěchem používá k léčbě nemocí z nachlazení, zánětu nosohltanu, průdušek i dutin, stejně jako zažívacích obtíží. Kromě toho lapacho celkově zlepšuje prokrvení těla, posiluje srdce a oběhovou soustavu, pomáhá při migréně, uklidňuje nervy, posiluje imunitní systém a zbavuje organismus jedovatých toxinů. Dále má příznivý vliv na tvorbu hormonů a funkci pohlavních orgánů, normalizuje hladinu krevního cukru v krvi a pomáhá předcházet revmatu, roztroušené skleróze a dalším závažným onemocněním.

Čaj lapacho můžete používat také zevně, obklady a koupele pomáhají proti akné, ekzémům, a dokonce i proti bércovým vředům.

Nákup a příprava
Lapacho se dá koupit v prodejnách zdravé výživy nebo v e-shopech, které se specializují na bylinky a léčivé produkty. Pokud zavítáte do kamenného obchodu, chtějte „lapačo“, tak se totiž lapacho správně čte. Měli byste dostat sáček drcené sušené kůry načervenalé barvy.

A jak si elixír zdraví připravit?

Pokud nenajdete návod přímo na obalu výrobku, zalijte 3 čajové lžičky 1 litrem vody, směs 5 minut povařte, poté nechte cca 15 minut louhovat a nakonec přelijte přes cedník.

 

Čaj má velice příjemnou chuť, můžete si jej dosladit medem nebo třtinovým cukrem. Nápoj popíjejte po šálcích během dne, neohřívejte jej ale, abyste nezničili cenné látky, které obsahuje. Pokud se rozhodnete absolvovat lapachovou detoxikační kůru, pijte cca 1 litr nápoje denně po dobu 2 týdnů, pak si dejte 1 týden pauzu, a pak postup ještě jednou opakujte.Čtěte na Medicínu:

Arganový olej a jeho účinky na naše zdraví

Čaj maté povzbuzuje tělo i mysl

Znáte poklad přírody jménem Arónie?

Čerstvé šťávy prospívají našemu zdraví