Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Moderní biomedicínské metody mnohdy předčí standardní medicínu

Tato malá krabička Vám dopřeje dosáhnout blaženého stavu, stačín jen nasadit brýleZdroj foto: ISIFA

Zhruba kolem roku 1996 se v Česku poprvé objevily přístroje audiovizuální stimulace (AVS), slangově označované jako psychowalkmany. Tahle nová technologie slibovala radikální změnu vědomí: prostě jen zmáčknete knoflík a váš mozek se během pár minut "přeladí" na stav, který si vyberete. Nejdřív jsem to považoval jen za další marketingový podfuk na úrovni Herbalifu, kterými se 90. léta jen hemžila. Když jsem si ale jeden přístroj půjčil a vyzkoušel, nestačil jsem se divit. Od té doby AVS stimulaci používám pravidelně.

Proč nás tak skvěle uklidní pomalý tanec plamenů ohně v krbu? Proč tak báječně usneme pod plechovou střechou, na kterou bubnuje déšť? Protože frekvence naší mozkové aktivity sleduje frekvenci světla nebo zvuků zvenčí, a po nějaké době se na ni přeladí. Pokud je tahle vnější frekvence rychlá, jako třeba hudba na technopárty, buď nás vybudí k tranzu, nebo rozčílí. Pokud je ale pomalá, jako třeba déšť, ukolébá nás to k sladkému uklidnění. Právě proto taky při monotónní jízdě vlakem často usneme jako špalek.

Někdy v 80. letech minulého století americké neurovědce napadlo, že by se tenhle zcela přirozený efekt dal nasimulovat i čistě umělými podněty. Celkem nepozorovaně a mimo zájem většiny veřejnosti tak vznikla technologie, která umožňuje od základů změnit způsob, jakým se dá uzdravovat a relaxovat. Právě proto také považuju za zajímavé podělit se o osobní zkušeností.

Za pár minut jste ve stavu dokonalé relaxace

Funguje to úplně jednoduše. Na oči si nasadíte speciální brýle s blikajícími diodami a na uši sluchátka, ze kterých zní zvuk o stejné frekvenci jako blikání. Za pár minut jste ve stavu dokonalé relaxace, meditace nebo třeba spánku – záleží jen na tom, jaký si zvolíte program z menu přístroje. Zjistil jsem, že patnáctiminutové "sezení" (nebo spíš ležení) nahradí několik hodin spánku. Ještě zajímavější ale je, že mě psychowalkman uspí takřka na povel, ať už jsem sebevíc přetažený.

Na českém trhu je dnes psychowalkmanů celá řada (www.psychowalkman.cz). Můj první model (PR-2X od americké firmy Mind Gear) má jednobarevné brýle a pokud chci kromě neurostimulačních stimulačních zvuků poslouchat i relaxační hudbu, musím ho propojit kabelem s CD přehrávačem. Nedávno jsem si ale pořídil nejnovější "hi-tech" model Laxman, který vedle PR-2X vypadá jako Mercedes vedle Škodovky. Vlastně by se měl jmenovat spíš Relaxman – možnosti hi-tech odpočinku totiž radikálně zvyšuje.

AVS přístroj Laxman

AVS přístroj (psychowalkman) Laxman: tuto technologii vyvíjela i NASA a několik nositelů Nobelových cen.

Laxman má skoro padesát programů, z nichž některé pracují i kromě psychostimulačních zvuků také se zvuky přírody nebo s relaxační hudbou. Tak třeba v programu Himálaje uslyšíte monzunový déšť a v programu Pobřeží zase uklidňující mořský příboj. Virtuální kýč? Ne, prostě nádhera! Zásadním technologickým skokem je také nový druh brýlí, které jsou proti původním psychowalkmanům celobarevné. Účinek Laxmanu je tak mnohem silnější.

Laxman obsahuje programy zejména na dokonalou relaxaci, která převyšuje vše, co jsem kdy zažil. Nicméně nezůstává zdaleka jen u nich: můžete použít programy na odstranění depresí, bolesti, nespavosti, trémy, na zrychlení učení, koncentraci, na vrcholný výkon při sportu… Svými účinky konkuruje Laxman a další AVS přístroje standardní medicíně a v mnoha věcech předčí účinky léků. Hlavně – nemá žádné vedlejší účinky a nezabývá se symptomy - vede organismus k cíli, ke konečné rovnováze a k definitivnímu uzdravení. Což Vám s Laxmanem nebo jiným AVS přístrojem bude trvat déle, než polknutí léku – zato se spolehlivě vrátíte ke stavu zdraví. Četné zkušenosti lékařů to dosvědčují (http://www.galaxy.cz/lekari). Tvrzení MUDr. Jana Cimického o této technologii: ,,Jsem přesvědčen, že AVS přístroje posunují do budoucnosti hranice psychické kondice“, mohu ze své zkušenosti podepsat.

AVS přístroje používají stovky český uživatelů

Stovky zkušeností českých uživatelů za 19 let používání AVS přístrojů u nás najdete zde: (http://www.galaxy.cz/zkusenosti).

Laxman se ale hlavně dá manuálně programovat. Pokud vám nestačí jeho přednastavené programy, můžete si vytvářet své vlastní a podle libosti tak experimentovat se svou psychikou. Délku simulace, cílovou frekvence a tón zvuku či barvu záblesků si buď zvolíte přímo v přístroji. Nebo si z internetu stáhnete jednoduchý počítačový programu LaxEdit, ve kterém si vytvoříte kombinaci oblíbené relaxační hudby, přírodních zvuků a světla. Výsledek pak "přetáhnete" na flashkartu přístroje. Na grafu LaxEditu vidíte časový průběh a změny frekvence všech parametrů programu, takže celkem přesně odhadnete, co to s vámi udělá.

Že to vypadá jako umělé štěstí z krabičky? Po deseti letech používání téhle technologie můžu říct, že je to překvapivě účinné. Na rozdíl třeba od drog to navíc nemá vůbec žádné nepříznivé vedlejší efekty. Stav naprostého odpočinku, vypnutí, vytěsnění problémů a volně poletujícího vědomí jinak zažívám dost vzácně. "Tady a teď" bývám jen ráno těsně po probuzení, po sexu nebo když celý den šlapu s báglem na zádech opuštěnými horami. S Laxmanem mi k dosažení podobně blaženého stavu stačí jen nasadit brýle. Ta malá krabička mne prostě odstřihne od reality a umožní mi ponořit se hluboko do sebe.

Ivan Brezina

Poznámka redakce:
Úžasný Ebook, jak pomocí moderních technologií prožít život ve zdraví a relaxaci, si můžete stáhnout zde. Autorem je světový odborník na AVS technologii, mentální kouč Jan Valuch:

Ebook od světoznámého odborníka na AVS technologii, mentálního kouče Jana Valucha

Jan Valuch: Civilizační potíže vyřešeny – stiskem tlačítka!Čtěte na Medicínu:

Arganový olej má dvakrát více vitamínu E než olivový olej

Svědění kůže. Je to ekzém nebo svrab?

Ochutnejte také listové šťávy!

Video z výroby biokosmetiky INLIGHT aneb když věda voní bylinkami