Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Prevence před civilizačními chorobami? Pomůže vodík

Vodíková voda

Jen deset procent onemocnění je dědičného původu, celých devadesát procent vzniká na základě postupného oslabování organismu, které je dáno způsobem života. Za civilizační choroby, jako jsou mozkové příhody, cukrovka, neplodnost a kardiovaskulární onemocnění, jsou přímo odpovědné volné radikály.

Volné radikály jsou atomy či molekuly, kterým chybí jeden elektron. Ten se snaží získat ze zdravých molekul buněk. Molekula, kterou napadnou, se sama stává volným radikálem, a tak dochází k řetězové reakci. Jejím výsledkem je oxidační stres, kdy si tělo nedokáže s volnými radikály poradit.

Jaké jsou zdroje volných radikálů?

Mezi hlavní zdroje volných radikálů z vnějšího prostředí patří kouření, nezdravé jídlo, saturované tuky, znečištěné ovzduší, pesticidy, léky, fyzická a psychická zátěž, stres, infekce, UV záření, ale rovněž radiace a rentgenové paprsky bezpečnostních průchodů na letišti.

Relativně vysokou dávku ionizujícího záření, které v těle vyvolává velké nahromadění volných radikálů, představují také složitější lékařská vyšetření, jako je mamograf, CT či rentgenové vyšetření. Ionizující záření poškozuje buňky, které pak mohou zmutovat a změnit se v nádorové buňky. Jakékoli ozáření tak může za několik let vyvolat rakovinu.

Voda redukovaná vodíkem

Existuje jen jediný způsob, jak se lze volným radikálům bránit – zajištění dostatečného množství antioxidantů, a to až do úrovně buněk. Antioxidanty mají nadbytek elektronů, a proto v případě, že si od něj volný radikál elektron vezme, dále nereagují. Tím se destruktivní řetězová akce zastavuje.

Nejznámějším antioxidantem je kyselina askorbová neboli vitamín C. Ten se ale na antioxidační ochraně buňky podílí jen částečně. Při reakci kyseliny askorbové navíc vzniká kyselina dehydroaskorbová, která může poškodit DNA.

Vodíková voda jako nejúčinnější antioxidant

Nejúčinnějším antioxidantem je voda s vodíkem. Podle klinických studií funguje vodíková voda jako prevence civilizačních chorob a dalších onemocnění, která jsou způsobena volnými radikály. Kromě toho má rovněž schopnost částečně opravovat poškozenou DNA. To je dobrá zpráva pro lidi trpící diabetem. Voda s vodíkem jim totiž může vrátit citlivost na cukr a snížit glykovaný hemoglobin.

Největší výhodou vodíkové vody je fakt, že vodík se dostane až do úrovně buněk a rovněž do oblasti mozku. Tam se totiž jiné podávané antioxidanty nedostanou. Navíc nezanechává žádné vedlejší produkty, je naprosto bezpečný, a to v jakémkoli množství.

Vodíková voda napomáhá při redukci zánětů a zanícení, urychluje hojení, zlepšuje stav tuků a cukrů u lidí trpících diabetem a zvyšuje kvantitu a pohyb spermií. Navíc voda s vodíkem urychluje regeneraci po fyzickém výkonu.

Více informací o vodíkové vodě naleznete na webových stránkách www.wasserlangeleben.de/cz.html

 Čtěte na Medicínu:

Omlazující účinky kosmetiky z arganu

Menstruační kalíšek – zdravá alternativa tampónu

Protonová revoluce v léčbě ozařováním

Svědění kůže. Je to ekzém nebo svrab?