Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Omlazující účinky kosmetiky z arganu

Omlazující kosmetika z arganového oleje

Být co nejdéle mladá a krásná si přejí všechny ženy. Každá z nich však má svůj recept. Nejčastějšími ingrediencemi jsou přitom dostatek spánku, dodržování pitného režimu a používání kvalitní anti-age kosmetiky. Kosmetika z arganového oleje, který je dokonce považován za elixír mládí, v současnosti patří mezi vyhledávané omlazující přípravky.

Anti-ageing z Maroka
Přestože se o arganovém oleji hovoří a píše především v posledních několika letech, není v kosmetice žádnou novinkou. Marocké ženy znají jeho tajemství již po staletí a natírají tímto vzácným olejem nejen svou pleť, ale i různá poranění, anebo místa postižená ekzémem.
Jak a z čeho se vlastně arganový olej vyrábí? Jak jistě správně tušíte, hlavní surovina používaná k jeho výrobě úzce souvisí s Marokem. V této zemi totiž roste strom nesoucí název Arganie trnitá, z jehož semen se olej lisuje.

Arganový olej proti stárnutí
A co tak výjimečného arganový olej obsahuje, že má omlazující schopnost? Především trojici vitamínů E, F a A, která pomáhá zpomalovat proces stárnutí, a zamezovat vzniku vrásek.

Je významným zdrojem antioxidantů, a proto chrání pleť před působením škodlivých volných radikálů, a také obsahuje esenciální nenasycené mastné kyseliny, které mají rovněž blahodárný vliv na pleť.

Arganový olej chrání, hydratuje a vyživuje pokožku, nezpůsobuje žádné alergické reakce, a je tedy vhodný pro každý typ pleti včetně velmi citlivé nebo postižené atopickým ekzémem.

Kosmetický arganový olej ve spreji 100% Bio

Široké spektrum použití
V Maroku jej používají nejen ženy, ale i muži, protože chrání pleť před povětrnostními vlivy, zejména před vysušováním sluncem a větrem. Pro úplnost ještě dodejme, že arganový olej dělá dobře také vlasům a nehtům, které vyživuje a zpevňuje, a je i dobrým pomocníkem v boji proti celulitidě, a proto se používá na anticelulidní masáže.
Není tedy divu, že má arganový olej v kosmetickém průmyslu tak široké využití, přidává se do celé řady kosmetických přípravků, stejně tak se však používá v čisté podobě.

Velice ceněným produktem je sérum krásy Bioargan Cosmetic z 100% arganového oleje.

Pro krásné rty
Pokud Vás trápí popraskané rty, dělají se Vám často koutky, anebo opary, vřele doporučujeme aplikovat balzám na rty s arganovým olejem, který jim poskytne luxusní ochranu jak před kožními problémy, tak před vnějšími vlivy prostředí.

Balzám na rty s arganovým olejem

A protože arganový olej má omlazovací schopnost, zamezuje také tvorbě vrásek kolem rtů. Více informací najdete na stránkách www.arganovyolej.com.Čtěte na Medicínu:

Arganový olej a jeho účinky na naše zdraví

Překyselený organismus

Jak se zasytit, a přitom nepřibrat?

Arganový olej má dvakrát více vitamínu E než olivový olej