Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Jak se zasytit, a přitom nepřibrat?

Jak zhubnout a netrápit se hladyZdroj foto: Sxc.hu

Jaro je za dveřmi, léto se blíží a mnoho z nás by rádo zhublo nějaké to kilo, ať už pro krásu, nebo pro zdraví. Jenže komu by se chtělo do diety, když je všude kolem tolik dobrého jídla? Že také řešíte, jak zhubnout, a přitom se netrápit hlady? Pak je tento článek určen přímo Vám.

Aby koza zůstala celá
Existuje mnoho způsobů, jak zhubnout. Každému vyhovuje něco jiného. Někdo sází na pitné kúry, jiný na Atkinsnovu dietu nebo na vyloučení tučných jídel ze stravy, jiný na malé porce nebo na vynechávání večeře. Společnou nevýhodou většiny diet je, že při nich pociťujeme hlad, nepříjemný pocit, který zhoršuje naše soustředění, a bývá příčinou nervozity. Klíčová otázka pro všechny, kteří se snaží hubnout, tedy zní, jak se zasytit a přitom nepřibrat. Jak říká staré české přísloví, jak to udělat, aby se vlk nažral, a koza zůstala celá? Buď si můžete dát před jídlem sklenici vody, nebo polévku, je totiž dokázáno, že toho pak méně sníte. Indové dokonce jedí před hlavním chodem něco sladkého, aby následně snědli menší množství jídla.

S doplňky stravy opatrně
Další z možností představují doplňky stravy tlumící hlad. Ovšem, jak varují odborníci, abyste si zároveň s hubnutím nezhuntovali zdraví, měli byste dát přednost přírodním preparátům. Například Obezin patří do skupiny doplňků stravy, které vytvářejí pocit nasycenosti, a tudíž snižují chuť k jídlu, na přírodní bázi. Přípravek obsahuje PSC™ – patentovaný rostlinný komplex přírodních viskózních polysacharidů. Během 30minut po užití se v žaludku rozpustí, až stonásobně nabobtná a vytvoří vysoce viskózní a stabilní gelovou substanci. Díky tomu máte pocit sytosti, jíte méně jídla a hubnete v pohodě.

Přírodní doplněk stravy Obezin přispívá ke snížení hmotnosti

Kyklop ví, jak na to
Hubnutí s Obezinem vyzkoušel také Pavel Vohnout alias Kyklop, zpěvák ze skupiny Maxim Turbolenc. A protože není nad osobní zkušenost, tak jsme Kyklopa trošku vyzpovídali právě na téma hubnutí:

Mohutná postava je součástí Vaší image. Když se řekne Maxim Turbolenc, každý si vybaví skupinku statných chlapíků, kteří umí zpívat, a také to pořádně rozjet. Proč jste se rozhodl zhubnout?

To je naprosto jasné, byly to zdravotní problémy, které mě donutily se sebou něco udělat, k tomu mě oslovila firma Denáre, že mi s tím pomůžou, se slovy máme výrobek, který Vás zbaví pocitu hladu, a pomůže zároveň k nastartování metabolismu. Ze začátku jsem byl sice skeptický, protože už jsem nějaké podobné přípravky používal, a nepřinesly žádný efekt. Tady ale musím říct, že opak byl pravdou, ale není to zázračná pilulka, která z Vás užírá tuky, pomáhá tím, že člověk zredukuje příjem jídla, a hubne se mu s pomocí Obezinu lehčeji, bez nervů a pocitu hladu. Je ale potřeba se takzvaně přeprogramovávat a upravit stravovací návyky, hlavně si hlídat denně váhu. Já si vše zapisoval a vážil se, je to dobrá přesvědčovací metoda, jak bojovat s tím druhým nenasytným já. Takže je potřeba chtít a disciplína a s pomocí Obezinu to jde lehce.

Proč právě Obezin? Jak jste se o něm vlastně dozvěděl? Dostal jste třeba doporučení od lékaře nebo od kamaráda?

Na to už jsem odpověděl, nebudu skrývat to, že jsem od firmy dostával přípravek zdarma, a proto mé rozhodování tento výrobek brát nebylo omezené takzvaně kupováním zajíce v pytli. Někteří u této myšlenky začínají (koupím si to, ale co když to nezabere, tak jsem vyhodil peníze), což chápu, také jsem zkusil jiné přípravky a ne zrovna levné a efekt nebyl žádný. Ale to je špatně, to už dnes mohu říct, jde přece o Vás o Vaše zdraví a za potraviny, které ve své rozežranosti kupujete, stojí také nemalé peníze a hlavně děláte to pro sebe a svoje zdraví, takže dnes bych asi přemýšlel jinak.

Zpěvák Pavel Vohnout alias Kyklop před a po

Jaký byl Váš dietní režim? Skutečně jste nehladověl? Co Vám na Vašem způsobu hubnutí nejvíce vyhovovalo?

Obezin má tu moc, že Vám žaludek zaplní vlákninou s dalšími podpůrnými přírodními látky, které se Vám neusazují v těle ve formě tuku, ale naopak ho pomáhají odbourávat, neobsahuje kalorie, upravuje chutě, startuje metabolismus, atd.

A poslední otázka. Můžu se zeptat, kolik se Vám podařilo zhubnout?

S Obezinem to bylo něco pře 43 kilo, zbytek - 20 kilo jsem ale, přiznávám, sundal se spojenými zdravotními potížemi, které bylo třeba operativně odstranit (vřed, polypy), k tomu jsem měl problémy s tlakem, cholesterolem, tukem v krvi a další zdravotní problémy, to už je dneska zažehnáno, ale čeká mě ještě úprava kůže, takzvaně kožních převisů a na to není jiná metoda než plastická korekce kůže. To mě ještě čeká, ale podstoupím to rád a důvod je jediný, cítím se skvěle jako hubený člověk, mohu dělat všechno, dokonce koketuji s fotbalem, zvedlo mi to sebevědomí a začal jsem si sebe vážit a image Maxim Turbulenc? Co je to proti tomu být zdravý. Já jsem přeci zpěvák, který rozdává radost muzikou a ne vizuálním ztvárněním na podiu.

Děkujeme Vám za zajímavý rozhovor, Kyklope, a přejeme Vám, ať se cítíte pořád skvěle. Zhubnout není nikdy jednoduché, i když máte skvělého pomocníka.

Takže milí přátelé, pokud Vás trápí kila navíc, když se necháte inspirovat Kyklopem, určitě to Vašemu zdraví a sebevědomí jen prospěje. A ať už vyzkoušíte sklenici vody před jídlem nebo jiný prostředek tlumící hlad, přejeme Vám, aby šla Vaše kila pěkně dolů, a začali jste novou sezónu plni energie a chuti do života!

Rozhovor připravila Markéta TomáškováČtěte na Medicínu:

Stres a hubnutí

Babské rady na nachlazení

Hýčkejme si naše srdíčko

Ječmen prospívá zdraví! Zejména mladý.