Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Ječmen prospívá zdraví! Zejména mladý.

Ječmen prospívá našemu zdravíZdroj Foto: Sxc.hu

Ječmen patří mezi nejstarší obiloviny. Jeho blahodárný vliv na lidské zdraví znali již ve starém Římě. Jeho pravidelná konzumace posiluje imunitní systém, harmonizuje proces trávení, zvyšuje plodnost, a dokonce i zpomaluje proces stárnutí.

Antioxidanty, minerály, vitamíny

A protože je bohatý na antioxidanty, zbavuje naše tělo škodlivých volných radikálů a pomáhá tak předcházet vzniku rakoviny.

Kromě toho ječmen obsahuje celou řadu hodnotných látek, zejména vlákninu, vápník, draslík, zinek, vitamín E a vitamíny skupiny B.

Nejlepší je mladý ječmen

Nejvíce živin a vlákniny v sobě ukrývá mladý ječmen. Jeho lístky se proto drtí na prášek, který se používá při výrobě doplňků stravy, jako jsou například tablety s extraktem z mladého ječmene. V obchodech se dá také koupit samotný ječmenový prášek, z něhož si můžete připravit výživný nápoj. Anebo mouka, ze které si můžete uvařit kaši.

Ječmen pro zdraví

Dále si můžete pochutnat na ječmenném pečivu, těstovinách z ječmene, anebo ječných kroupách. Pokud tyto pochutiny nenajdete v běžném obchodě, budete muset navštívit prodejnu zdravé výživy. Vzhledem k blahodárnému vlivu ječmene na naše zdraví za to ta námaha určitě stojí. Kromě výše uvedených zdravotních přínosů ječmen rovněž pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a snižuje riziko srdečních chorob.Čtěte na Medicínu:

Droždí a zdraví

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Červená řepa a zdraví

Špalda a zdraví