Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Překyselený organismus

špatná a zdravá strava
Zdoj foto: ISIFA

Všímáte si lidí, kteří měli možná těžší život než vy a přesto se dožívají vysokého věku ve zdraví a umírají na stáří a ne prolezlý všemi možnými chorobami a s krabičkou plnou léků? Chtěli by jste se dožít vysokého věku jako oni, ale netušíte jak na to a možná už teď Vás trápí spousta civilizačních onemocnění a bez svých léků si život neumíte už ani představit?

Pak možná právě pro Vás jsou tyto řádky a pomůžou vám k navrácení nové energie do života a možného uzdravení.
V poslední době se začalo hodně mluvit o překyselení, dokonce se to na nás sype ze všech stran a přes to všechno nejsme schopný naše tělo odkyselit. Spousta lékařů a léčitelů si začíná uvědomovat jednu souvislost mezi civilizačními chorobami a tou je náš nezdravý životní styl.

Stres kolem nás burcuje k lepším výsledkům, pracovním i osobním, ale v tomto stresu zapomínáme na sebe a vůbec si neuvědomujeme, co jíme a pijeme a že spousta potravin nám sice zažene hlad, dodá pár vitamínů, ale naše tělo překyselí a to je příčina vzniku číslo jedna všech civilizačních chorob a rakoviny.

Naše zdraví je závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí našeho organismu.
Odkyselení organismu probíhá hlavně přes přirozenou stravu bohatou na zásadité látky. Tělo se snaží si udržovat ph organismu mezi 7,35 - 7,4. Občasné nepatrné změny jsou v pořádku, ale jakmile se hodnota Ph člověka výrazně sníží, tak zemře. V každé přírodní léčbě je odkyselení základem léčby.

Zdroj foto: ISIFA

Proč dnešní lékaři nevěnují pozornost překyselení organismu?
Je to z toho důvodu, že kontrolují hodnotu Ph z krve, ale ta si udržuje velmi přísně v neutrálních hodnotách, tedy až na vyjímky. Během látkové výměny vznikají v lidském těle kyseliny a to, octová, močová, uhličitá, mléčná i solná a pokud se ledvinám nepodaří tyto kyseliny odbourat, výrazně to napomáhá překyselení a narušení buněk.

Kyseliny mají ničivý dopad na organismus, vždyť dokáží rozpustit kov, ale i kámen.

Překyselení způsobuje zubní kaz, revmatismus, dnu, artritidu a ledvinové kameny. Pokud je naše strava převážně kyselá, naše tělo si bere zásadité látky z vaziva, cév a kostí, tím dokáže přebytek kyselin zneutralizovat, tím bohužel dochází ke ztrátě minerálů z těla a způsobuje řídnutí kostí, sklerotizaci cév, což vede k infarktu, mozkovým příhodám či osteoporóze, revmatismu, dně, artróze, deformaci obratlů a spoustě dalším zdravotním potížím.

Další příčiny překyselení:
příliš mnoho bílkovin, cukr, alkohol, nikotin, nasycené mastné kyseliny, jedovaté látky z prostředí, poživatiny, elektrosmog, chemické léky, zloba a agrese, stres a nahromaděná duševní zátěž, chronický nedostatek vitamínů a stopových prvků.

Přebytek kyselin v těle je převeden do vaziva, vazivo obklopuje všechny naše buňky a odstranění odpadních látek probíhá právě v této tkáni. Pokud je pojivová tkáň přetížena, začínají se ukládat v kloubech a začínají způsobovat záněty a jakmile kyseliny zničí chrupavku, vzniká artróza. Neustálý přebytek kyselin ničí kolagenní vazivová vlákna. Dlouhodobé překyselení vede k chronickým zánětům a bolestem.

Žaludek a tvorba kyselin

Štěpením kuchyňské soli vzniká v žaludku kyselina solná. Pokud je tělo překyselené, rozkládá více kuchyňské soli a tím doplňuje velmi důležité zásady, tím bohužel vzniká i více žaludečních štáv, což způsobuje pálení žáhy.


Pokud člověk něco sní, smíchá šťávy s potravou, tím ale příčinu neřeší, protože přidáním další potravy ještě více zvýší tvorbu žaludečních šťáv. Pokud žaludek přestane zvládat množství těchto šťáv, přesune je do dvanácterníku a tím začínají vznikat další kyseliny a to má za následek tvorbu vředů.

Pokud člověk místo zásadité potravy začne užívat léky na pálení žáhy, sníží či dokonce zastaví tvorbu kyselin v žaludku, ale naruší tím tvorbu zásaditých látek, což postupně povede k dalším zdravotním potížím. Pálením žáhy nám žaludek jasně dává najevo, že jsme překyselený.

Jestliže je organismus několik let vystaven přebytku kyselin, nestačí jen přejít na ovoce, zeleninu a brambory, ale člověk potřebuje po delší dobu speciální výživu, která mu navrátí minerální látky.


K odkyselování napomáhá i hluboké dýchání, důkladné žvýkání potravin.

Většina kyselin vzniká ze stravy, obzvlášť z přemíry bílkovin. Proto pokud si ve stáří budeme dopřávat stravu chudší na bílkoviny, prodloužíme si tím život. Nejlepší dobou k doplňování minerálních látek do těla je během rána a dopoledne, ale aby to mělo efekt na překyselení, musíme tyto látky dodávat denně.

pyramida jídlaZdroj foto: ISIFA

K čištění organismu od kyselin můžeme přispět i koupelemi a to s jedlou sodou, přidáním natronu do vody zvýšíme ph vody na 8,5 a koupel musí trvat minimálně 2 hodiny.

Recept: do vody přidáme 3 polévkové lžíce natronu, voda by měla mít teplotu mezi 35 - 38 stupni, ne více, protože by se zbytečně přetěžoval krevní oběh, do koupele můžeme také přidat zásadité směsi.

Potížím s alergickou rýmou nebo migrénou můžeme předejít když hned při prvních příznacích vypijeme vodu (ne minerální) do které dáme 1 čajovou lžičku sody.

Při odkyselování musíme dbát na to, abychom dostatečně pili, pokud se ph vaší moči nezmění ani po požití odkyselovacího prostředku, znamená to, že ho bylo málo.

Jak si tedy měřit hodnotu ph?

Nejpřesnější hodnotu ph určíme z moči lakmusovými papírky, které se dají běžně koupit v lékárně a kontrolu si můžeme provádět doma. Ideální hodnota lidské tkáně je mezi 7,4 - 7,5. Bohužel často hodnota organismu dosahuje 5,5, což znamená, že překyselení se stalo pravidlem dnešní civilizace.

Měření ph moči by jsme měli provádět několikrát za den, protože se v průběhu dne velmi mění. Ranní moč je kyselá, jelikož se tělo snaží během noci zbavit kyselin a naopak okolo 17.té hodiny bývá největší přísun minerálů.

V momentě jakmile začneme se zbavováním kyselin z našeho těla, již velmi brzy pocítíme neskutečný přísun nové energie, je to krok k uzdravení a vitalitě. Rovnováha mezi kyselostí a zásaditostí v těle je základem pro veškeré životní funkce v našem organismu, odkyselením si zdelšíme život a to za to stojí.

 

Michaela Baumanová



Čtěte na Medicínu:

Jak se stravovat?

Proč pálí žáha

Sexuální zdraví, důležitá součást spokojeného života