Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Návrat do života. Jak pomoci onkologickým pacientům

Úspěšnost léčby onkologických pacientů se stále zvyšujeZdroj foto: ISIFA

Rakovina může mít několik forem, v závislosti na tom, který z orgánů v lidském těle zasáhne. Vždy se však jedná o velice závažné onemocnění, které pacienta vážně ohrožuje na životě. Díky moderní medicíně se naštěstí pravděpodobnost úspěšné léčby onkologických pacientů stále zvyšuje.

Jak se léčí rakovina
Současný postup spočívá v kombinaci dvou základních metod, a to podávání léků (chemoterapie) a ozařování (radioterapie). Aplikací chemoterapie a radioterapie dochází k ničení nádorových buněk, a zároveň k zastavení jejich dalšího množení, aniž by přitom docházelo k poškozování buněk zdravých tkání. Zásadní nevýhoda této léčebné terapie však spočívá v nepříznivých vedlejších účincích, jako je nadměrná únava, zažívací obtíže, bolesti hlavy, nespavost, ekzémy, svědění kůže, atd. (Konkrétní vedlejší účinky se odvíjejí od místa ozařování.)

Rakovina se léčí v současnosti chemoterapií nebo radioterapiíZdroj foto: ISIFA

Ochrana před vedlejšími účinky
Naštěstí současná medicína zná také způsob, jak chránit tělo před nepříznivými vedlejšími účinky léčby této závažné nemoci. Na základě zkušeností lékaři doporučují onkologickým pacientům, aby během terapie užívali doplňky stravy s vysokým obsahem antioxidantů.

Jedním z nejsilnějších je squalin - látka, která urychluje regeneraci a usnadňuje opravu poškozených buněk.

Squalin má obrovsky široký účinek v každé buňce - patří k základním biochemickým látkám, které tělo potřebuje. Zajímavé je, že nejvíce squalinu obsahuje tkáň ze žraločích jater – konkrétně z jater žraloka černého žijícího v Jižním Pacifiku. Ze získaného squalinu se proto začaly vyrábět doplňky stravy, které pomáhají chránit lidské tělo před negativními účinky způsobenými chemoterapií a radioterapií. Nejúčinnějším z nich je SQUALENE 1000, a to díky mimořádně vysokému množství squalinu (1000 mg).

SQUALENE 1000

Squalin odstraňuje volné radikály
Protože squalin je silný antioxidant, který odstraňuje z těla škodlivé volné radikály (jejichž hromadění může mít za následek právě rakovinné bujení), jeho užívání představuje i vhodnou prevenci před vznikem onkologických nemocí. To je důležité zejména v případě lidí, kteří jsou dlouhodobě vystaveni stresu, ale i u vyléčených onkologických pacientů, jimž hrozí riziko recidivy.
Kromě toho squalin celkově posiluje imunitní systém, snižuje ukládání cholesterolu a přispívá ke snížení rizika výskytu celé řady dalších vážných chorob, vzniku infarktu či mozkové příhody. Navíc zpomaluje proces stárnutí, zlepšuje vzhled kůže, atd.

Výčet pozitivních účinků této látky na lidské zdraví je skutečně vyčerpávající.

Jak pacientovi dále pomoci
Doplňky stavy samozřejmě nestačí. Další, co výrazně přispívá k úspěšné léčbě, (vedle tlumení vedlejších účinků, které člověka přirozeně deprimují) je psychická podpora. Pokud chceme zvýšit úspěšnost léčby a usnadnit onkologickému pacientovi návrat do každodenního života, na který byl zvyklý, měli bychom s ním jednat, jako by nemocný nebyl. Nebránit mu vykonávat domácí práce, pokud si to přeje, mluvit s ním o spoustě dalších jiných témat, než o jeho nemoci, nabízet mu také jiné čtivo než to s onkologickou problematikou a upínat jeho myšlení k cíli, na který se může těšit. Třeba o společné dovolené do míst, kam si přeje už dlouho cestovat.

Komunikovat s člověkem trpícím vážnou nemocí není vůbec snadnéZdroj foto: ISIFA

Samozřejmě, že citlivě komunikovat s člověkem trpícím takto závažnou nemocí není vůbec snadné, a vyžaduje spoustu energie a trpělivosti. Pokud to však dokážete, pomůžete mu takovou měrou, že se to dá těžko vyjádřit pouhými psanými slovy.Čtěte na Medicínu:

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Chrupavka ze žraloka prospívá pohybovému ústrojí

Znáte poklad přírody jménem Arónie?

Čerstvé šťávy prospívají našemu zdraví