Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Chrupavka ze žraloka prospívá pohybovému ústrojí

Žraločí chrupavka má blahodárný vliv na lidské zdravíZdroj foto: Pixmac.cz

Trápí Vás bolesti kloubů nebo páteře? Revma či osteoporóza? Anebo jste zdraví jako řípa, ale pravidelně vystavujete své tělo zvýšené fyzické zátěži? V každém případě byste měli vědět, že chrupavky ze žraloka mají blahodárný vliv na náš pohybový aparát.

Pro zdravé klouby
Žraločí chrupavka se používala ve východní medicíně již dávno před naším letopočtem. Dnes se její použití rozšířilo do celého světa, neboť obsahuje kombinaci látek, která prospívá našemu pohybovému ústrojí. Kromě toho je přirozeným zdrojem vápníku a fosforu, potřebných minerálů pro zdravé klouby a kosti.

Žraločí chrupavka pro zdravé klouby a kostiZdroj foto: ISIFA

A proč právě žralok? Protože kostra tohoto zvířete má chrupavčitý charakter, chrupavka tvoří až 6 % jeho celkové hmotnosti. Dlouhodobé užívání žraločí chrupavky pomáhá proti bolestem kloubů, revmatu, osteoporóze, ale i proti astmatu, ekzémům a lupénce, a přispívá k posílení imunity.

Žraločí chrupavka jako doplněk stravy
Žraločí chrupavku můžete zakoupit už i u nás a to v podobě doplňků stravy. Mezi oblíbené produkty patří například SHARK CARTILAGE 500, který má tu výhodu, že neobsahuje žádná umělá barviva, aroma a konzervační látky, a dokonce ani cukr a lepek. Jedna kapsle obsahuje 500 mg čisté žraločí chrupavky, tedy přírodní kolagen, glukosamin a chondroitin.

Mimochodem víte, že žraloci patří k nejstarším skupinám živočichů, a žili již před 450 miliony let?